Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 16 hónapos fiam még nem...

16 hónapos fiam még nem beszél. Aggódjak?

Figyelt kérdés
Semmilyen szót nem mondott még.Ha akar valamit csak mutogat és "öööö" meg "eeeee".Nagy ritkán mondja hogy dádádá.Meg kiabál,de semmi értelmes,vagy annak tűnő szó szerűséget nem mond.Gond van vele?
2011. jún. 8. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond nincs vele, ne aggódj! Én fiam 21 hónapos, most kb 2 hete kezdte csak el, hogy mikor magyarázok neki, utánam mond szavakat. Addig SEMMI, egy szót sem!!! Ebben a két hétben pedig odáig eljutott, hogy már az "anya gyere" is elhangzott a szájából.

Én egyébként nem aggódtam, tudtam, hogy előbb-utóbb megszólal. És a tiéd csak 16 hónapos, nyugi! Tudom, hogy vannak gyerekek, akik ennyi idősen már csomó mindent mondanak, de nagyon sok olyan gyerek van, aki még csak eeee-zik, meg ööööö-zik. :-)

2011. jún. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én 21 hónapos kisfiamnak is csak pár szava van, kb 5-6.
2011. jún. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, hogy a fiam mikor kezdett el szavakat mondani? 2 éves kora előtt nem sokkal. Most 2 és fél, 2-3 szavas mondatokat mond ugyan, de összefüggően nem beszél. A középső lányom ilyenkor már jóval előrébb járt ebben. Szerintem semmi gond, ha ilyenkor még ez van, napról-napra többet beszélnek.
2011. jún. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hallásával minden rendben, akkor ne aggódj, majd elkezd beszélni ő is.
2011. jún. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2,5 éves kor előtt a szakemberek se foglalkoznak vele. A kislányom a 2. szülinapja utáni nap kezdett el beszélni,6 hét múlva már önálló mondatokat alkotott, bár csak én értettem :) Ha a hallásával kapcsolatban kételyeid vannak, beszélj meg egy randit a védőnővel.
2011. jún. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm megnyugtató válaszaitokat!!Nagyon sokat segítettetek vele.Egyébként,igen a hallásával minden rendben van.
2011. jún. 8. 13:36
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy bármi gond lenne, még korai is beszélnie. Az én lánykám 2 éves kora után kezdett csak beszélni, addig semmit. Most meg be nem áll a lepénylesője, néha rá kell szólni, hogy beszélgetni szeretnénk mi is felnőttek. :) 3 éves volt májusban.
2011. jún. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az enyém 20 hónapos, 14-15 hónaposan mondott kb 10-15 szót, azokat tudja azóta is, de egy darabbal se többet :( Mindent ért, nagyon jó a füle, azt észrevenni (a parketta recsegésére is képes felkelni...), de nem beszél. És ha megkérdezem tőle, hogy tudsz beszélni? , akkor rázza a fejét, és mondja, hogy neeeem. Hát várok...
2011. jún. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
öcsém 2,5 éves koráig őőőő-zött. Nincs baja sem a hallásával, sem az értelmi képességeivel.
2011. jún. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!