Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 év 3 hónapos és éjszakára...

3 év 3 hónapos és éjszakára még kell pelus. Aggódjak?

Figyelt kérdés
Napközbeni alvásnál a bölcsibe már hónapok óta nem kell pelus, hétvégén otthon viszont igen, mindig teli van, ha felébred. Gondolom otthon többet iszik délelőtt. De éjszakára még meg sem mertem próbálni, mert minden áldott reggel teli van a pelus pisivel. Másnál is van még pelus alváshoz éjszakára? Vagy csak az én fiam "érik későn"?
2011. ápr. 14. 15:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy aggódj! Az én kislányom 2.5 évesen lett nappalra szobatiszta, éjszakára csak 3.5 évesen. Nincs ezzel semmi gond, 5 éves korig normális.
2011. ápr. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Nappal tud figyelni, az a lényeg. Az éjszakai szobatisztasággal még ráér.
2011. ápr. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM! Egy picit megnyugodtam, hogy nem abnormális.
2011. ápr. 14. 15:22
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy 5 éves korig teljesen normális, ha éjszakára kell még pelus. Sőt, állítólag a fiúknak tovább is kell mint a lányoknak. Valamilyen hormon megléte szabályozza, hogy éjszaka ne történjenek balesetek, ami van akinek hamarabb, másnak később indul be. Tényleg ne aggódj, nekünk a gyerekorvos is mondta, hogy a nappali szárazság ovira ár kell, de az éjszakai teljesen természetes, ha 5 éves koráig nem jön össze.
2011. ápr. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hogy tudományosan hogy megy ez és hogyan működik. De saját véleményem és tapasztalatom alapján (nekem mindkét gyerekem két évesen, egyszerre lett szoba és ágytiszta)nem lehet kiindulni a pelusból. Egy gyerek nem hülye, lefekszik, tudja, hogy rajta van a pelus minek tartogatná a pisit, minek kelne fel, ha mégis pisilni kell éjjel, hiszen beleeresztheti a pelusba, ami azért van rajta.

És ha végig gondolom, a te gyereked sem pisil be alvásnál, ott ahol nincs rajta pelus, csak otthon, ahol van. Minek tartogatná, kelne fel, menne vécére, ha ott a pelus?

2011. ápr. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A legrosszabb amit teszel, ha aggódsz.Nyugi semmi gáz,teljesen rendben a gyerkőc.
2011. ápr. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom 3 és fél éves. 18 hónapos kora óta nem kell neki nappal pelus. Éjszaka kb. 1 hónapja tiszta neki, de még ha nem megy el lefekvés előtt pisilni, akkor van hogy reggelre van a pelenkájába. Nekem is azt mondták, hogy 5 éves korig normális.
2011. ápr. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én lányom is lassan 3,5 éves. 2,5 éves korában lett szobatiszta,2-3 hónappal később a nappali alváshoz már nem kellett neki pelus,de éjszakára még mindig kell... Teli pelussal kel függetlenül attól,hogy pisilt-e lefekvés előtt,vagy sem,vagy ivott-e még lefekvés előtt vagy nem... :(
2011. ápr. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Én is ezeket hallom, hogy 5 éves kor, meg a fiúk később, de motoszkál az agyamban, amit az egyik válaszoló írt, hogy ha van rajta pelus, minek erőltetné magát? Megvárom a meleg éjszakákat és megpróbálom levenni a pelust.
2011. ápr. 15. 11:03
 10/10 anonim ***** válasza:

A 4 eves kislanyom tobbszor pepisil,mar egyre kevesebbszer.En sem adok ra pelust ejszakara,ha bepisil lecserelem az agynemut.Hajalban mindig felkel,ha pisilnie kell,de elalvas utan (2-3 ora)ora ,amikor bepisil.

Olvastam,hogy nem az igazi a koltogetos modszer,de en kiviszem pisilni elalvas utan.Az en velemenyem is az,ha van pelus akkor minek felkelni,abba is lehet pisilni.Persze ez az en velemenyem!

2011. ápr. 16. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!