Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 és fél éves kisgyermeknek...

3 és fél éves kisgyermeknek érdemes venni kisállatot?

Figyelt kérdés
Gondoltuk, kislányunknak vennénk Karácsonyra tengerimalacot vagy hörcsögöt, vagy halakat, vagy ékszerteknőst. Érdemes ekkora gyerkőcnek ilyesmit ajándékozni? Fog vele foglalkozni, nem kicsi hozzá? Minden észrevétel, tapasztalat jól jönne.
2010. nov. 2. 07:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

CSak észrevétel és nem tapasztalat, mert nekünk nincs...

Szerintem még kicsi hozzá. Persze elnézegeti, simogatja, de én addig nem vennék állatot a gyerekemnek, amíg nem tud/na maga is gondoskodni róla.

2010. nov. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kétéves lányomnak halai vannak. kb. 10 db.


eteti őket de semmi több én nem vennék még nagyobb és több szeretetet igénylő állatot.


esetleg egy kutyát úgy 5 évesen. hamarabb semmiképp sem.

2010. nov. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nyugodtan vegyél. Mot még tényleg csak simogatás szintjén fog vele foglalkozni, de ha ügyes vagy, akkor folyamatosan melletted, játékosan már apró korától fogva meg fogja tanulni, hogy mi az a felelősség.
2010. nov. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

ha Neked van időd a kisállat helyét takarítani, etetni.akkor lehet.NE várd el egy ilyen pici gyerektől, hogy gondozza az állatot!És készülj fel, hogy nyaggatni fogja az állatkát!

A Hörcsög: ha valaki nyaggatja akkor harap!Ami eléggé fájdalmas!Éjszakai állat napközben alszik!

A Tengeri malac: Nagy a mozgásigénye.Naponta ki kell venni a helyéről!Játszani vele! Ő is harap ha piszkálják!

A Hal: Csak nézegetni lehet, nem szabad fogdosni!

A Teknős: Ő is tud harapni, karmolni!És ha kiveszik a helyéről és ruha-anyaghoz ér akkor foltot( kék) hagy a ruhán a páncélja!

De ha mindezek ellenére is akarsz állatot akkor sok sikert!

És ilyen pici korban még ne várd el, hogy legyen felelősség érzete!És, hogy gondoskodjon a kisállatkáról!

Ha bármi kérdésed van a Hörcsögökről, akkor írhatsz Privátot!(csak a hörcsög témában tudok segíteni.)

Szia!

2010. nov. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!