Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez baj? Ha igen akkor hogy...

Ez baj? Ha igen akkor hogy szoktassam másra?

Figyelt kérdés
2.5 éves kisfiam sohasem szólít anyánka vagy anyunak, hanem cicusnak vagy Bellának.. mert a férjem mindig így szólít. Kiskorában pedig mindig azt mondtam (ttuk) neki, hogy anya ide visz... Ez szerintetek rossz dolog?
2010. nov. 3. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha téged nem zavar,akkor nem gond,engem édesanyának hiv a 2 éves kislányom,és szerintem nincs ennél szebb szó.
2010. nov. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Engem zavarna, ha a gyerekem nem anyának hívna, hanem cicusnak. Olyan furcsa nekem ez. Szerintem a gyerek előtt többször beszéljen a férjed rólad úgy, hogy anya ezt csinálj, stb. Én sem szeretném, ha a férjem anyának hívna, de a gyerekek ettől függetlenül anyának hívják az anyjukat általában. Hogyan alakult ez így?
2010. nov. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédom 5 éves gyereke Csabinak hívja az apját mert mindíg azt hallotta az anyjától. Elég furcsa volt először hallani.
2010. nov. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ma nevettünk páárpmmal mert én 22 éves vagyok és a 3 éves kislányom ugy hivott a városban hogy Csilla.

Odajött egy néni hogy milyen rendes tölünk hogy addig mig a kicsi anya pihen elhoztuk hugit játszani.

Nem mondtunk semmit csak mosolyogtunk utána pedig jol kinevettük magunkat.

Engem mindig igy hiv.

Engem nem zavar mindig ezt hallotta (mármint a navemet)és ezt szokta meg.

A környéken már ugy hivják hogy hugi mert nem jön a szájára hogy anya csak ha beteg.

De a cicus már engem is zavarna.Engem ugy hiv apa hogy nyuszi de ezt sosem engedtem meg neki.

2010. nov. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát igazából én sem szeretem ha így hív mert az anya az sokkal közvetlenebb..

Az egész úgy alakult ki, hogy volt egy csúnya veszekedésünk a férjemmel ami után egy kicsit külön voltunk.. és ezután az alkalom után mindig cicusnak vagy Bellának hív a férjem és amikor ketten vagyunk a konyhába vagy valahol csak simán beszélgetek akor is így hív.. eddig a fiam nem hívott így kb. 1 hónapja hív így és nem sikerül róla leszoktatni..

2010. nov. 3. 21:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Tök egyszerű: kérd meg a férjed, hogy ne így szólítson, hanem úgy, hogy anya. A gyerek is át fogja venni.

Mi anyának és apának szólítjuk egymást férjemmel-és viszont.

2010. nov. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!