Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5 éves gyermeketek mit...

1,5 éves gyermeketek mit eszik estére? Ha kakaót akkor előtte mit eszik és mikor?

Figyelt kérdés
2010. nov. 4. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
7- kor van vacsi, szendvics, gofri, vagy az ebédből maradék, van hogy keksz, 7:30-8 között fürdés, 8:30 tej vagy kakaó, majd alvàs.
2010. nov. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fél 7 körül vacsizunk. Felvágott, bundás kenyér, virsli, sajt, kenyér, kifli ilyenek. Fél 8 körül fürdik, 8kor issza a tejet vagy kakaót.
2010. nov. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a kakaó élénkítőszer. Miért kell éjszakára kakaót inni?
2010. nov. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó,lehet neked nincs gyermeked ezért kérdezed,miért kell éjszakára kakaó!?Én nem tudok róla,hogy élénkitőszer lenne a kakaó!Nagyon sok gyerek iszik este.

Többek közt az én kislányom is és utána úgy alszik,mint a bunda. :)

Kérdezőnek: Az én lányom általában öt-hat körül eszik,változó hogy mit,van hogy tejbedarát vagy felvágottat zsemlével vagy kenyérrel,májkrémes kenyeret,stb..7 környékén van fürcsi és utána a kakaóivászat.A fiam 3 éves múlt már és ő is jó darabig kakaózótt kisebb korában,sőt most is van rá példa hogy lefekvés előtt ő is iszik 1 pohár kakaót.

2010. nov. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is fél 8 körül van vacsi,de már én se tudom mit adjak neki. Általában melegszendvicset ettünk az utóbbi időben,mert mást nem eszik meg. De most azt se akarja. Van,hogy csak sajt meg paradicsom a vacsorája. Nem kell neki se a kenyér, se a felvágott,se a rántotta, se semmi. 8 körül megiszik 3 dl tejet, kakaót reggel szoktam neki adni.
2010. nov. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor nézz utána, a kakaó élénkítőszer.


Van gyerekem, kettő is, nálunk nincs esti kakaózás. Sőt, igazából nappali se. A kakaóadagjukat az oviban isszák, vagy nagymamánál, aki szintén úgy gondolja, kakaó nélkül nem nőhet fel a gyerek.


Én úgy vagyok vele, hogy amíg a tejet önmagában megisszák (szerencsére igen), addig nem keverek bele feleslegesen cukrozott kakaóport, pláne nem este, közvetlenül alvás előtt.


De ha nem is innák meg a tejet, akkor is inkább több tejterméket adnék, joghurtot, túrót, sajtot, tejfölt, esetleg tejberizst, tejbegrízt (mi ezt is fahéjjal esszük), mint édes kakaót, ami hascsikarást csinál, megnehezíti az alvást, hasfogó és fogrontó is.


Inni vizet isznak lefekvés előtt a gyerekeim.

2010. nov. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hogy végre a kérdésre is válaszoljak, ezek szoktak lenni nálunk a vacsorák:


- melegszendvics (vajaskenyér v. kifli, rá sonka, sajt)

- hideg szendvics

- zabkása gyümölccsel

- tejberizs, tejbegríz (mondjuk másfél évesnek ezt még nem igazán adnám)

- sajtos makaróni

- zúzmarás kenyér (vajas vagy tejfölös kenyér + reszelt sajt)

- sülttök

- tojáskrémes kenyér (főtt tojás sajttal, vajjal, kicsi olivaolajjal összedarálva) + paradicsom, uborka...

- ritkán tükörtojás, rántotta, lecsó (ezek inkább reggelire)

- ritkán virsli

- ami ebédről maradt

2010. nov. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!