Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg csakis és kizáróléag...

Tényleg csakis és kizáróléag a szülő negatív érdeme, ha a gyereke verekedős a bölcsiben/oviban?

Figyelt kérdés
Akinek lyen volt/van a gyereke, hogy élte ezt meg?
2010. nov. 10. 11:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Akkor igen,ha a gyerek otthon nem szokta meg,hogy nem csinálhat azt,amit akar.Akit elkényeztetnek,hagyják,hogy üsse a családot,rúgjon,harapjon stb.az viselkedik így. Igen ritka az a gyerek,aki született agresszív.
2010. nov. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ilyenek nincsenek.
2010. nov. 10. 11:56
 3/11 anonim ***** válasza:
45%

ha tippelnem kellene, azt mondanám hogy 80%-ban a nevelésen múlik, a többi a gyerek természete.

Ez alapján igen, elmondható hogy a szülő "érdeme".

2010. nov. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem. Ez is összetett kérdés.


A mi bölcsis csoportunkbanis van 2 harapós kisfiú. A gondozónők azt mondják, ők 2 okot látnak:

- Ők a legkisebbek és csak ők nem beszélnek még, ami nagyon frusztrálja őket. Egyszerűen nem tudják kifejezni amit szeretnének, vagy épp nem szeretnének. Ehhez szerintem semmi köze a szülői nevelésnek.

- A másik ok, hogy egyikőjük reggel fél 7-től délután fél 5-ig ott van, napi 9-10 órát. Még épp nincs 2 éves és ez már a második éve a bölcsiben. Nyilván hiányoznak neki a szülei, a családja. Hát, a kényszer és a pénzhiány nagy úr, de azért ez a második ok már inkább múlik a szülőkön.

2010. nov. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

ezen sokat gondolkozom én is..nálunk az oviban van 2 ilyen gyerek, aki gyepálja a többieket, illetve az itthoni ismerősi környezetben is van a fiammal egyidős gyerek, aki egész egyszerüen szabályozhatatlan. Senkire se hallgat...ismerem a szülöket, kedves, jófej, művelt, szimpatikus emberek, és próbálják visszafogni a gyereket de nem igazán megy nekik.

Én nyilván nem örülök neki (pl. az ovis kölkök gyakran ütik meg harapják meg a fiamat, mert ő meg a másik véglet...max. elszalad előlük mást nem tud.)

Ugyanakkor gyakran belegondolok hogy mégis mit érezhet a szülö akit rendszeresen úgy fogadnak az óvónők hogy hát Pistike verekszik stb. Nem feddően mert most nyilván kezelik ezt ők, meg nem hagyják elharapózni, de azért baromi kellemetlen lehet a szülőnek..

Szóval hogy miért van az hogy az én fiamra (néhány zizzent napot leszámítva) elég csak hangosabban komorabban rászólni ha vmi olyat csinál, más gyerekre meg semmi se hat.

Nem hiszem hogy 100%ban a szülőn múlik. De ez csak az én véleményem.

2010. nov. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

most leírom történetemet:


Fiam-aki 11 éves lesz- verekedős, harapdáló volt bölcsiben, de azt még valahogy átvészeltük.

Az ovodánál fajutak el dolgok (egy óvónő még rátett egy lapáttal), avége az lett, hogy el kellett vinnem a gyereket szakértőkhöz,mert szerintük hiperaktív akik megszkértették és nem állították egyártelműen, hogy az.

de papírt kapott (ez 2005-ben volt, akkor még nagyon sok ilyen papírt adtak).

Mivel ahova azidáig járt oviba , az nem körzetes volt, ők kirakták a gyereket és bizottság kielölt egy másik ovit.

Ehhez kellett a papir

(állandóan gyomorgörccsel mentem az oviba, a gyrek reggel nem kart ott maradni, mert azt mondat neki ez egyik óvónő, hogy ne játszanak vele..)


Az új oviban hihetetlen nagy szerencsénk volt, mert 2 olyan óvónőt kapott, akik segítettek, megértettek, gyakorlatilag a problámék (verekdsé) aminimálisra redukálódtak.

Amúgy mindig egy hihetetlenül okos, értelmes, tájékozott gyerek volt, illetve az is.

Közben járrt 2 és fél évig delacato terápiára.

Most negyedikes, jó tanuló, matekból, term. ismeretből szuper,szorgalmas, szavaló és matekversenyre jár és fokozatosan teljesen lenyugodott.


De: 20 hónapos a huga(sokáig nem akartam második gyereket) és ő kezd oylan lenni, mint a bátyja volt olyan kicsinek.

Én meg kezdek elkeseredni:-((((


Igaz ő csak jövő szeptemberben megy bölcsibe, de már előre stresszelem magam. pedig megfogadtam, hogy nem fogom.

Ő is okos,értelmes, barátkoz, de a játszótéren odacsap.

ellég nyüzsi, minden érdekli. És nem tudom miért csinálja a verekedést.

Lehet ez valami genetikai gubanc?


Lehet bennünk van a hiba és nem szabad lett volna gyreket szülnöm egyáltalán?


Mindenki a neveléssel jön, de könyörgöm mit csináljak, magyarázok ezerrel.

és közeben azok a tekintetek...

2010. nov. 10. 12:26
 7/11 anonim ***** válasza:
44%
biztos hogy elég következetes vagy? A nevelés hatása nagyon sokszor a következetlenség miatt bukik el. Pl. azt mondod a gyereknek, hogy büntiből nem nézhet 1 napig tv-t, de kisírja magának és pár óra múlva már a tv előtt ül.
2010. nov. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Maximaálisan az voltam/vagyok.

A nagynál is az voltam és kicsinél is az vagyok (mondjuk ő még nem néz tévét)

2010. nov. 10. 12:47
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A negyedik vagyok. Jaj szegény, sajnállak nagyon :( Az eszedbe se jusson hogy nem szabadott volna szülnöd! Biztosan értékes, értelmes gyerekek, és ők is hasznos tagjai lehetnek /lesznek a társadalomnak! Ez egészen biztos. Amúgy nem olvastam ezzel kapcsolatos kutatásokat még, de simán lehet hogy génekkel öröklődik, tehát valamiféle eltérésnek, vagy csúnyább szóval betegségnek kellene ezt tekinteni,amit kezelni kell és lehet (csak sajnos itt még erre elég kevés lehetőség van és eléggé intoleránsak sokszor még a nevelők is a jelenséggel kapcs.)

Amúgy meg azért mert a kislányod MOST odacsap még nem biztos hogy olyan lesz mint a kisfiad, mert a 20 hós életkorban amúgy se az indulat kezelésének mesterei a gyerekek:) Sőt, lobbanékonyak, hisztisek azok is akik amúgy áldott jó gyerekek :) Szóval fel a fejjel, nem tudsz mást tenni mint következetes lenni vele is és megnézni mi sül ki belőle :)

2010. nov. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást.

A gyerekeimet imádom, biztos, hogy életrevaló(bb) gyrekek és felnőttnek is azok lesznek csak "az én gyerekem soha nem verekszik és egy áldott jó angyal" szülők állandó megvetését nem szeretem.

Mindig azt kívánom, kerüljenek ők is egyszer ilyen helyzetbe.

2010. nov. 11. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!