Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit adtok kisgyereketeknek...

Mit adtok kisgyereketeknek hasmenésre?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2,5 éves.Most először van hasmenése.így nem tudom mit kéne adni neki ellene.

Normaflort kapott eddig,meg próbáltam neki a teába keverni smecta port,de azt csak megkóstolta és már le is tette.

Egyébként jó kedvű,nem fáj a hasa.Étvágya is van.


2010. nov. 13. 14:47
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

semmit, még véletlenül sem. Ha adsz neki, akkor csak tovább bent maradnak a vírusok és jobban elszaporodnak. a modern orvostudományban nem ajánlott semmit sem, minél hamarabb ürüljön ki a szervezet. Ha vírus okozza a hasmenést.

ha meg valami más, akkor meg nem lesz olyan súlyos, hogy adnod kelljen valamit.


Mikor nálunk volt hányás-hasmenés, mi betartottuk az utasítást, hányás esetén semmit, csak egy korty vizet...bla bla. Fel kelni nem tudtunk 3 napig. A kicsi fiam, hányt ivott fél liter vizet, hányt-ivott kombót csinálta fél délután és semmi baja nem volt utána. Kiürítette a szervezetét. Úgyhogy én megfogadtam nem fogok tenni semmit, sem hányás, sem hasmenés ellen. Egyébként kórházban sem adnak semmit.

2010. nov. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszodat!

Erre nem is gondoltam.Hát remélem "csak" egy kis gyomorrontás!Már 5ször volt elég vizes hasmenése szegénykémnek.

2010. nov. 13. 14:55
 3/10 anonim válasza:
12%
A smecta kivalo valasztas. Mar amennyiben porc problemai vannak. Ennyi erovel mar miert nem tettel bele seduxent, attol meg nyugodt is lesz. Klasz dolog a gyogyszerekkel kiserletezni, de nem hiszem, hogy a kisember is elvezi, hogy tok hulyek a szulei. Adj neki banat, lehetoleg nem tul erettet. De ne tul sokat, mert akkor meg szekrekedese lesz. Szegeny kiscsavo...azert sajnalom. Na nem a hasmenese miatt, azt tuleli...
2010. nov. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Bocs, rossz a billentyuzet "adj neki banat"

- banan!

2010. nov. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jaj de kedves tőled!Bár ilyenekre is számítottam!
2010. nov. 13. 15:06
 6/10 anonim ***** válasza:

A nagyon vizes székletre én is Smecta port adtam nyáron a fiamnak, orvosi utasításra.

A fiamnak még javasolta a dokink a Normaflore mellé a Normolyt-ot, de ezt is csak szigorúan akkor szabad adni, ha a doki tud róla. Ez az ásványi anyagokat pótolja a szervezetben és csak akkor szabad adni, ha sokáig elhúzódik a hasmenés.

A fiamnak magas lázzal társult a hasmenés, így minden nap megnézte a dokink, hogy hogy áll a kiszáradással.


Ha más tünete nincs a gyerkőcödnek, akkor szerintem elég, ha kicsit diétáztatod, sós főtt krumpli, banán, és igyon sokszor, de keveset.

2010. nov. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A smectat nekünk a kórházba adatták be, de nem itta meg persze, amit nem is csodálok. De szerintem nem kéne adni neki semmit pont azért amit az első írt. Esetleg egy kis banánt. Nem lehet hogy jön a foga és attól megy a hasa?
2010. nov. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyébként az ásványi anyag pótlásra nekünk normolyt nm jött be mert kihányta. Nagyon édes cukorszirupos teát adtam neki, abból ivott kér kortyot és utána olyan ásványvizet, amiben a legtöbb ásványi anyag van. És nem száradt, holott már kétszer voltunk kórházban korábban kiszáradással. De ez bejött.

Sima víz, normolyt-nem.

2010. nov. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A valasz korrektsege nem a kedvessegen mulik. Sokan belehaltak mar abba, hogy nem magyaraztak el nekik valamit vilagosan. A valaszom lenyege abban rejlett, hogy gyumolccsel pl. eppugy meg lehet fogni egy szekrekedest, mint ha tele pumpalod gyogyszerekkel. Na persze, ha hetekig fennall a hamenes akkor orvosnal a helye. Szoval lehet, hogy nem vagyok kedves, de attol a hulyeseg hulyeseg marad es aki elkoveti az hulye. ewan
2010. nov. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a HASZNOS válaszokat!

Nekem a gyógyszerészünk ajánlotta a smectát!!!

De biztosan hülye vagyok még így is!

Én is adtam banánt is például.Úgy tűnik sikerült is a "hülyeségem"!

2010. nov. 13. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!