Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha beteg a gyerek, akkor...

Ha beteg a gyerek, akkor mindent szabad?

Figyelt kérdés
2 éves. Eddig egyszer folyt az orra, más baja sosem volt. Ma dokit hivtam hozzá, mert másfèl órát sirt délelött, bármit csináltam. Kivittem, elaludt, felkelt és hazáig orditott. Nem tudtam megnyugtatni. Semmit nem evett, nem ivott, nem pisilt. Gondoltam,a torka lesz, köhög is nagyon. Kb 1 órát cipeltette magát. Ha le mertem ülni vele, orditott. Csak ha járkáltam, akkor nem sirt annyira. 12 kilo, én meg szük 50, de lilult a karom:( a doki irt fel augmentint, minden bevételnél üvölt, minden orrszivásnál, minek szivom ki, mikor fél óràt ordit miatta, még jobban tele lesz. Reggel óta nem ivott tejet, délután ivott teát, kb fèl decit, azóta nem hajlandó inni semmit. Letettem a kiságyba, mert alig állt a lábán, kb 20 per e ordit magában. Láza nincs, de gondolom lesz, annyira sir. Hurcolni ujabb egy órát nem birom. Apa sehol, majd 11 után talán hazajön. Ez normális dolog, hogy egy náthától ennyire kiforduljon magából? Mert ehhez az orditáshoz nem vagyok szokva:( én értem, hogy beteg, de más is ringat órákig sétálva egy kétévest, vagy leteszi és hagyja sirni? Sosem sirt egész èletében ennyit mint ma, de én se:(
2010. nov. 13. 21:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Én soha nem cipelgettem,hanem hagytam az ágyában.,akkor is ha sírt. Ha nem fájt neki semmilye,akkor előbb,utóbb megunta a hisztit.
2010. nov. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nekem elég gyanús, hogy esetleg a füle fáj. Érdemes lenne megnézetni, mert szerintem fáj valamilye, ha nem szokott ilyen lenni!!! Addig is adj neki Nurofent az antibiotikum mellé, hátha attól megnyugszik kissé. Jobbulást!
2010. nov. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Tehát hiszti van betegség alatt is? Mert ilyenkor gondolom a torka nagyon fájhat, nem bir nyelni, értem. De igy orditani órákig? Eddig birta:( bementem és kiabáltam, hogy fejezze be az orditást. Amit husz perce kináltam tejet, nem volt hajlandó meginni, kevertetett egy ugyanolyat, ugyanolyan meleget, azt megitta és elaludt. Kb egy hete szórakozik ezzel, hogy nem issza meg a babatejét, hanem tiz perc mulva ujat csináltat:( és addig ordit, mig le nem viszem és csinálok egy tökugyanolyat ujra.
2010. nov. 13. 21:20
 4/18 A kérdező kommentje:
Pont fül-orr-gégész dokinő jött ki délután, a fülébe is belenézett a kütyüjével, ezért gondolom,azzal rendben minden. Én is gondoltam erre délelött, mert iszonyat orditott. A babakocsiból vezényelt, hogy merre menjek, hiába mondtam, hogy arra pont az ellentétes irányba mennénk, nem haza, 10 percig orditott és fordult visszafele a kocsiban, mig meg nem fordultam és mentem az ellenkező irányba.:( szerintem tiszta elmebaj:(
2010. nov. 13. 21:24
 5/18 anonim ***** válasza:

Augmentint, azaz antibiotikumot nem ír fel a doki csak úgy! Gondolom megnézte alaposan, gyulladás van a szervezetében, ezért kapja ezt. Nem mondott bővebbet az orvos? Ilyenkor, ha nagyon fáj valamije, akkor kell neki fájdalomcsillapítót adni. Lehet, nem tudja mondani, mi fáj neki, mert még nem találkozott ezzel. Ezért nyűgös, ezért ilyen.

Ilyenkor a legnehezebb higgadtnak lenni, de csak így lehet kezelni ezt a helyzetet.

2010. nov. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Annyit mondott, hogy a torka igen csunya szegénynek. Más baja nincs. Adtam lázkupot, amit irt, kis hőemelkedés van, csak csillapitja a fájdalmat. Teljesen kiakasztott:( hogy tudtok mosolyogni ilyen nap után rá? Mert én orditottam:(
2010. nov. 13. 21:44
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

hisztiii??? Persze! Szegény gyerek azért ordít egész nap étlen szomjan, mert hisztis!


Kérdező, a kicsikéd nagyon rosszul érezheti magát, lehet, nem lázas, de attól még fájhat a feje, a füle, a torka, vagy egyzserűen csak gyenge (már csak a nemevés miatt is), és kitől várjon enyhülést, ha nem az édesanyjától? Megszakadna a szívem, ha egy beteg gyereket hisztisnek titulálnék, és hagynám az ágyban ordítani! Milyen anya az ilyen! Még egészségest se, nemhogy beteget!


Ha ölben van, de mondjuk ülsz a fotelben vele, vagy összebújtok az ágyban, az sem jó?


Én biztos, hogy nem hagynám magára a szenvedésében, nagyon-nagyon rossz lehet most neki, és persze téged is megértelek, de neki most mindennél fontosabb a te gyógyító karod! Jobbulást, és nyugodt éjszakát nektek!

2010. nov. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Hát ez az! Hogy lehet e hisztizve orditani ,ha beteg! Mert ő most bebizonyitotta, hogy igen! Nem engedte, hogy letegyem, leüljek vele, ölbe vegyem! Csak sétálgatva volt jó! Órákig....nem birtam, letettem, ordit-nem ordit, nem tudtam elbirni tovább:((( és bizony, hogy szivtelen lettem a mai nappal, mert undoritónak tartottam azt, ha egy anya leteszi visitani a gyerekét, ha beteg és kinja van , fogzik, stb...most értettem meg, hogy van az a pillanat, mikor már otthagyod.
2010. nov. 13. 21:49
 9/18 anonim ***** válasza:
78%

Most olvastam végig. Ordítottál???!!! Most komolyna, ha te iszonyú sz.rul érzed magad, amikor nem jó semmi, valami fáj, valami rossz, akkor mit éreznél, ha elkezdene ordítozni veled a férjed, hogy fejezd már be??!!


Ennyire nem szabad elvesztened a türelmed!


Ha nekem beteg a ygerekem, én szó szerint úgy összecsinálom magam, hogy szinte remegek az idegtől, nehogy komoly baja legyen, és minden erőmmel azon vagyok, hogy enyhítsem a fájdalmát!


Nem azért ilyen, hogy kitoljon veled, hanem azért, mert szenved! Ne tetézd, inkább segíts neki!

2010. nov. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Már lehet, holnapra jobban lesz, holnap utánra még jobban. Ki kell bírnod! Az anyja vagy!


Tudod, hány éjszakát végigsétáltam az enyéimmel, mikor jött a foguk, vagy lázasak voltak, és minden rossz volt, fekve, ülve állva?! Nem hiszti, nem kitolás, hidd el!

2010. nov. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!