Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen tudott a "babád"...

Mennyi idősen tudott a "babád" biztonsággal fel és le menni a lépcsőn?

Figyelt kérdés
Nálunk hét nagy lépcső van korlát nélkül igy mindíg fogom a kezét a 2 éves fiamnak mikor le és fel megyünk. Főleg mióta a kinti két lépcsőfokról fejre esett. A bölcsibe azt mondták a gondozónők, hogy vigyem szakemberhez, mert le van maradva a fejlődésben, amiért nem tud egyedül lépcsőzni.Amióta erőltetik, azóta meg csak még jobban fél. Itthon már volt párszor, hogy feljött és le is ment egyedül, igy én nem találom annyira aggasztónak a helyzetet. Mi a véleményetek?
2010. nov. 14. 22:57
 1/9 anonim ***** válasza:

nem emlékszem mikor, de két évesen felfele kapaszkodás nélkül, váltott lábbal ment. Lefele nem is engedném, bár lehet le tudna menni.Arra gondoltam kipróbálom és megírom, de nem, nem engedem kapaszkodás nélkül. Szerintem inkább az számít, hogyha fogod a kezét váltott lábbal megy e.

Az oviban sem engedik kapaszkodás nélkül őket, pedig már 4 évesek.

2010. nov. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én babám 1,5 évesen tanult meg járni. Most 20 hónapos, és még nem tud normálisan lépcsőn közlekedni (azaz csak mászva). Nem is igazán tudja hol gyakorolni, nincs bent a lakásban lépcső, így szerintem tanulnia kell még egy darabig. Nem hiszem, hogy ezért szakemberez kéne vinnem...

Szóval én sem látom aggasztónak a helyzeted. De amúgysem engedném még egyedül, azért nagyot tudnak esni a nagyobbak is, ha nem figyelnek oda.

2010. nov. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
olyan 20 hós kora óta megy le-fel a lépcsőn. Elsőn lakunk, mire becsukom az ajtót, már lent van. Nem hinném, hogy ez követelmény egy 2 évestől. Van, aki ebben jobb, van aki meg abban. Nyilván meg fog tanulni lépcsőzni és teljesen mindegy, hogy mikor (szerintem). A bölcsis gondozónak persze az a könnyű, ha nem kell a gyerekre figyelni és jól elbeszélgethet az udvaron. Beszélj a vezetővel szerintem vagy vidd el gyógytornászhoz, (aki ha megvizsgálja és nem talál semmit) hogy írjon egy papírt, h minden rendben a kisfiatokkal.
2010. nov. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20 hónapos kor óta lépcsőzik
2010. nov. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az a baj a lépcsőkkel, hogy nem mindenhol vannak. Mi földszinten lakunk, 20 hónapos és nem tud egyedül lépcsőzni.
2010. nov. 15. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De csak a pontosítás kedvéért, kapaszkodás nélkül le és fel megy lépcsőn? Mert én a kérdésből így értem, kapaszkodás nélkül, mindenféle korlát nélkül?
2010. nov. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia.

Kislányom 2éves a nagyiéknál családi háznál felfelé 6 lépcső van normál magasságú,azon egyedül megy le fől már jó pár hónapja kapaszkodás nélkül. Mi panelba lakunk itt nálunk magasak a fokok,itt lefelé kezemet fogja együtt megyünk,felfelé falat simogatva egyedül megy fel.

üdv.

2010. nov. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

21 hónaposaim négykézláb mennek fel a lépcsőn (az emeleten vannak a szobák, tehát naponta többször látnak lépcsőt...), de az egyik fel tud menni a korlát mentén kapaszkodva is. De csak az egyik. Lefelé még csak ölben vittem őket, vagy az egyik kezüket fogva, tehát nem merném kipróbálni, hogy egyedül hogyan megy nekik...

Szerintem nem kell tudnia egy 2 évesnek kapaszkodás nélkül lépcsőn fel-le mennie. De ettől függetlenül van olyan gyerek, aki tud, de szerintem az átlag nem.

2010. nov. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, ne hagyd magad idegesíteni. Ha egyébb mozgásban jó, különösebben nem lehet gond, a gyerekek nem egyformán fejlődnek. Ha valakinek valamiben hátránya van, majd behozza. Az én lányom lassan 4 éves, de néha még most is előfordul, hogy nem váltott lábbal lépcsőzik, vagy lefelé megfogja a kezem. Egyszerűen csak gyáva (=óvatos). A gondozónők szerint a magasabb intelligenciájú gyerekek több dologtól félnek, mert el tudják képzelni, hogy milyen bajuk eshet. Lehet, hogy a tied is csak óvatos. Ha vízszintesen fürge, vagy például ügyesen tácol, akkor lehetséges.
2010. dec. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!