Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kisfiam nem hajlandó...

2,5 éves kisfiam nem hajlandó gyalogolni, sőt a motoron is tolnom kell. A lépcsőn sem akar feljönni. Mit csináljak? Hogy kezeljem?

Figyelt kérdés
Ha nem veszem fel elkezd órdítva hisztizni.Lassan 14kg és nem bírom hosszú távon cipelni.Sőt tegnap is megcsinálta a hisztit az utcán,a boltig elmotorozott, de vissza fele már fel kellett vennem. Felvettem, és amikor már nem bírtam, az apja átakarta venni, de az sem volt neki jó. Torkaszakadtából üvöltött.
2010. dec. 8. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:
A motort otthon hagynám. Ha hisztizik,akkor sem venném fel. Ha látja,hogy nem ér el vele semmit,abbafogja hagyni. Tudja,hogy ha hisztizik,az lesz,amit ő akar.
2010. dec. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem már régen nagyon elrontottad. Nálunk nincs ilyen. Persze nem sokat, de ha úgy adódik bizony sétálnia kell a boltig, meg vissza. Nincs messze, de van, hogy már az odafele úton nem akar jönn. de nem veszem fel, sétáljon csak. Amúgy ennél sokkal többet tud gyalogolni, ha úgy van kedve.

A gyermeked egy kis zsarnok, aminek te bedőlsz. AZ, hogy Apa sem vihet, az már a csúcs.

2010. dec. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia ezt olvastam valamelyik nap,és 23 hónapos gyerek testi fejlődésre írták ezt":. Ezen kívül a kicsi olyan életszakaszon mehet át, amikor ambivalens érzései vannak az újonnan megszerzett önállóságával kapcsolatban, és egyszerűen csak azt akarja, hogy ölbe vegyék. Még ha föl tud is menni a lépcsőn, arra kéri, vegye a karjába, és úgy vigye aludni. Mi a megoldás? Próbáljon meg kompromisszumra jutni, adjon a gyereknek elegendő alkalmat, hogy járjon, és dicsérje meg érte. Aztán ölelgetéssel, simogatással éreztesse vele, hogy biztonságban van, hogy még mindig fontos része az életének. A kicsi nemsokára tovább erősödik, újra felfedezi az önállóság örömét, ismét egyedül fog járni. "


Tehát én úgy gondolom,nem te rontottad el,hanem egyszerűen vannak ilyen korszakai a gyereknek csak meg kell tanulnunk megérteni őket,vagy a jeleiket.egyébként az én 23 hónapos fiam se akar mostanában feljönni a lépcsőn egyedül.először arra gondoltam,hogy talán zavarja a sok ruha,mégis csak furcsa pár réteggel több ruhában menni,és ez is igaz lehet de az is lehet az amit be másoltam.Én apró kis szakaszokat tűzök ki neki,na nézd még 2 lépcső és ott pihenünk,1,2.na még pár és ott vár miket a pók,vagy a bogár,ő már rég felment,fussunk utána.Ezek kicsit inspirálják őt.remélem segítettem.

2010. dec. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is előfordul az ilyen, de egyre ritkábban, mert bekeményítettem. A kisfiam 2 éves, ha jó napja van, hatalmasakat sétálunk, leveleket, köveket gyűjtünk, motorozik stb., meg se kottyan neki. Aztán elkezdte párszor a hisztit, hogy cipeljem haza, pont mi is boltban voltunk, szatyor+motor a kezembe, a fiam meg örjöngve tépi a kabátom, hogy vegyem fel. Ő 12 kg, felöltözve ő is 14 körül van. Na szóval esélytelen is lett volna cipeljem. Megmondtam neki szépen, hogy felőlem toporzékolhat én türelmes vagyok megvárom...és vártam is, közben el-elindultam, de NEM vettem fel. 20 perc volt mire elindult és jééé simán hazasétált, nem sírt, jókedvű volt. Csak bepróbálkozott hátha...azóta 1-2szer kérte hogy vegyem fel, de már tudja, hogy hiába.

Muszáj erősnek lenni, mert aztán nem fogod bírni. Azzal meg ne törődj, hogy ki néz meg a hisztiző gyereked miatt, engem sem érdekel már, néha néznek sajnálkozva pedig csak elfelejtették, hogy bizony az ő gyerekük is pont így hisztizett. Ki fogja nőni, de ne engedj, induljatok rövidebb távokra, akkor arra sem lehet fogni, hogy elfáradt.

2010. dec. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2010. dec. 8. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!