Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Itt mindenki "szuper" anyuka,...

Itt mindenki "szuper" anyuka, értem ezalatt hogy egészségesen ételeket adtok a gyereknek, nem néztek tvt, ilyesmi?

Figyelt kérdés
2010. nov. 15. 14:08
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Azt hiszem,nem is létezik ilyen anyuka.Szerintem lehetetlen mindent tökéletesen csinálni,minden percben megfelelni minden szempontból.

Szívesen találkoznék azzal a szülővel,aki mindent papírforma szerint tud csinálni,biztosan érdekes lenne.:)

2010. nov. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Mi nézünk Minimaxot, és nem eszik kölesgolyót. inkább pufi kukit, eszik naponta rudit vagy kinder pingit, kubut is iszik néha, vagy jupik italt vagy szívószálasat, evett már chipeste is, és ha pl látja az apját csokit enni, kap 1-2 kockát abból is. Tehát én nem vagyok "szuper" anyuka asszem. :)

és ha rossz kiabálni is szoktam vele néha.

2010. nov. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok szuperanya, bár a 8 éves nagyfiam szerinte igen, de remélem, így gondolja az 5 éves és a 2 éves is. Én is szoktam nekik adni csokit, szöpöt, és nézhetnek tv-t, sőt dvd-zni is szoktak, és anniyra nem vagyok szuper anya, hogy ha rosszalkodnak, előfordul, hogy rájuk szólok, vagy ha több kettőnél, rájuk is kiabálok, igaz nem hallja a fél környék. Sőt! az is fordult már elő, hohy hisztiért a popsijára csaptam arra, amelyik megérdemelte (szóval tökéletes anyák! lehet felettem pálcát törni!) igaz, a kicsire még nem, de sosem vertem őket meg! Mégis imádnak.

Szerintem aki itt azt írja, hogy mindenből biot ad a gyereknek, meg nem szól rá, nem kiabál rá, nem ad neki édességet, nem vagyok benne biztos, hogy nem csak "vetít".

2010. nov. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy mérlegelős anyuka vagyok. A főbb hozzátáplálási szabályokban a védőnőmre hallgatva adtam/adom a kisfiamnak a glutént, tejtermékeket, tojást... viszont volt amiben az ösztöneimre hallgattam, illetve a kisfiam igényeihez igazodtam, ha az nem volt olyan, amit ellenzek alapból.Utánanéztem, hogy melyik a jobb minőségű virsli, felvágott, azokat kapja a kisfiam is, ha mi azt eszünk, de nem adok még neki pl tejet, tojásfehérjét. Alapvetően egy rugalmas ember vagyok, remélem ilyen lesz a kisfiam is. Nézünk tévét (a kisfiam a tv előtt szeretett meg hason feküdni és tartani a fejét), sőt számítógépezek is, amint a mellékelt ábra mutatja:)A kisfiammal gépen szoktunk nézni az én gyerekkoromból klasszikus meséket.

Soha nem hajtottam arra, hogy csak BIO-t adjak, hisz mi magunk sem azt eszünk, meg nem is engedhetjük meg magunknak, de ha volt módom háznál termett gyümölcsre, zöldségre, húsra szert tenni, nem gondolkodtam.

Nem stílusom a szélsőségesség, úgy gondolom sok dologban lehetnék jobb és gondosabb, "szuperebb" anya, de az arany középút szerintem jobb embert segít nevelni, mint a szigorúan elvekhez ragaszkodó vaskalapos felfogás. 11 és fél hónapos a kisfiam.

2010. nov. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

jókat mosolyogtam az írásokon :)

mi tescos tejet iszunk, nem forralom

minden féle joghurtot vagy pudingot megeszik

üveges kaját is eszik, még kicsi volt, én ugyan nem "pempőztem" külön neki, kapott boltit, az is kaja, jól lakott tőle :)

adnék neki szalámit vagy párizsit is, de csak a májkrémet és a virslit eszi még meg

eszik péksütiket is

2010. nov. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

egyszer vettünk egy karton tescos tejet és 5 doboz romlott volt:-((((((((


ráadásul olcsóbb tejet is kapni, az is van olyan "sz@r"

2010. nov. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Igyekszem elkerülni az egészségtelen kajákat, inkább én így fogalmazom. Májkrémet pl. nem adok, azt mi sem esszük. De mondjuk kenőmájast néha adok.

Édességet is szokott kapni, pl. túró rudit. Azt eszi , amit mi, már másfél éves. De "régebben" sokszor kapott bébiételt, nem mindig volt kedvem-időm külön kütymütyölni.

Tejet sosem forraltam, a zacskósat sem. A hozzátáplálást 3,5 hónaposan kezdtem, almával.

Amíg bírtam, magamon hordoztam, mei-taiban (ettől sokan őrült "bio" ősanyának néztek...

Tévét nem néz, mert nem érdekli. 1-2 reklámra odapillant néha, de csak esténként kapcsljuk be a tévét, akkor sem mindig. Napi 1-2 óra mese, mondóka van.

Na most akkor szuper vagyok, vagy sem? A gyerekemnek minden bizonnyal igen, ahogy egy előző válaszoló írta.. :)

Más meg azt mond, amit akar.. :)

2010. nov. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

A csaladomnak szuper anya vagyok...de a szuper anyaknak tuti nem. Ket eves a fiam, eszik csokit csipszet, nez tevet. Hozzataplalast 3 hosan kezdtuk, a tejet egy eves kora elott kostolta es itta is.Es bizony rakiabalok, amikor nem akar erteni a szobol, sot a fenekere is csapok.

De mindent hagyok neki kiprobalni, megkostolni...mert nem buborekban akarom felnevelni.

2010. nov. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok szuper anyuka, de ezek szerint a gyerekem szuper gyerek:)

Nem nézi a TV-t (pedig de jó lenne, ha csak fél órára nyugton ülne, hogy addig mást is tudjak csinálni, mint vele játszani, eleven kisördög), nem eszik csokit, csak joghurtot, mert nem szereti.

A péksütik közül is csak a sósakat eszi meg, és imád mindenféle gyümölcsöt, még bio-t is eszik, mégpedig a dédi kertjéből valót:)

Bolti tejet is iszik, meg házit is. A boltit nem forralom, de a házit igen.

Nem szereti a főtt ételt, csak a sült húst, a kelkáposzta főzeléket, meg a sütőtököt, mást nem is hajlandó főtt kajából enni:(

Akkor mégsem szuper gyerek:(

2010. nov. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

18:19!

Tuti, hogy szuper gyereked van, hisz a tiéd! :D És neki szuperanya vagy, hidd el!

2010. nov. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!