Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Alvás igény egyre kevesebb?

Alvás igény egyre kevesebb?

Figyelt kérdés
2.5éves kinél hogy van ,van olyan akinél ki-kimarad egy-egy déli alvás?
2010. nov. 15. 15:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Én ragaszkodtam a déli alváshoz! Nagyon ritkán maradt ki, pl amikor olyan programunk volt. A mai napig alszik a fiam délben, pedig 4 éves is elmúlt.

A kicsi 2 éves, ki sem bírná alvás nélkül. Igyekszem úgy szervezni a napot, programokat, hogy alvásra jusson idejük.

Egyébként a gyermekeknek fokozatosan csökken az alvásigényük. Míg újszülöttként végigalusszák az egész napot, addig 1 évesen már csak 1-2x alszanak napközben, s már elég ritka, ha 5-6 évesen alszanak délben.

2010. nov. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is ragaszkodom a déli alváshoz (3,5 éves és 6 hónapos), de van hogy nem alszik, csak elvan a szobájában, de ez ritka.
2010. nov. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is ragaszkodtam a déli alváshoz, rengeteget kínlódtam vele, de 2 évesen elhagyta. De semmi baja nem volt neki egész nap. Ő ilyen volt abban a korszakában. Pedig mindent elkövettem,mégse sikerült alvásra kényszeríteni. Viszont most kezdte az ovit, és szépen visszaszokott. Nem ottalvós, de mára már ebéd után teljesen természetesen vonul az ágyikójába :)
2010. nov. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!