Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsis beszokatás hogy...

Bölcsis beszokatás hogy zajlott nálatok?

Figyelt kérdés
Hányadik napon próbálkoztatok meg az ott alvással és milyen sikerrel járt?
2010. nov. 16. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. napon tízre mentünk, és fél tizenkettőig maradtunk együtt.

2. napon kilencre mentünk és fél tizenkettőig maradtunk.

3. napon fél nyolcra mentünk és fél tizenkettőig maradtunk..

4. napon fél nyolcra mentünk, és kilenctől tizenegyig leléptem, tizenkettőig maradtunk.

5. nap fél nyolcra mentünk, leléptem, délre mentem érte.

6. nap fél nyolcra mentünk és ott aludt..

Zökkenőmentes volt a beszoktatás, a lányom szívesen maradt ott, és persze szívesen jött velem hazafelé délután.

2010. nov. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Nagyon örülök, hogy jött végre válasz :) (Nekünk holnap lesz a 3. napunk)
2010. nov. 16. 22:02
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sokkal kevesebb időt hagytak együtt. 1 nap 10-től 11-ig voltunk együtt, 2. nap fél 10-től 11-ig és 3. nap 9-től fél 10-ig lehettem a lányaimmal, majd kiküldtek és 11-re kellett értük mennem. 4. naptól már be se mehettem velük, 9-től fél 12-ig voltak, 5. nap is így. Majd a köv. a héten végig így, csütörtökön aludtak ott először. De ennek ellenére nagyon szépen és zökkenőmentesen beszoktak. Mondjuk ők azért hárman vannak, gondolom ez is sokat jelent, hogy ha szétnéztek, láttak "ismerős" arcot. :)
2010. nov. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk a következőképpen zajlott:

1. nap. 9-től 10-ig voltunk együtt benn. (A tízórainál még ott akart maradni)

2. nap. 9-től 11-ig - én elmentem 30 percre

3. nap 9-től 12-ig - 1 órát voltam távol - együtt ebédeltünk a többiekkel

4. nap 9-től 12.30-ig - 1,5 órát voltam távol - ebéd utánra kellett menjek - simán megebédelt a többivel

5-6 nap ugyanígy zaljott, annyi különbséggel, hogy már csak 5-10 percet voltam vele.

7.nap 9-től volt benn ,ez volt az első ottalvós napja. Nekem be kellett menjek délre, de nem mehettem a csoportba. Megpróbálták elaltatni, de 20 perc sírás után kiadták, hogy inkább vigyem haza.

8.nap délelőtt már egyedül volt, 10 perces nyafogás után elaludt. Azóta - lekopogom - simán megy minden. 1-2 nap volt, amikor reggel kicsit sírt, hogy ne menjek el, de ezt kb 2 perc után abbahagyta. Szeret benn lenni, jól eszik, jól alszik, és röpül a karomba, amikor megyek érte.

Bocsánat, hogy ilyen hosszú voltam.

2010. nov. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hétfőn kezdtünk, ahogy előttem leírták. Pénteken megmutatátták neki az ágyát, köv. hétfőn már bent aludt. Ekkor még kicsit nehezen aludt el, másnap már könnyen.

De sajnos végül nem tudtuk bent altatni, mert sokszor felsír, és nem tudják megvigasztalni (itthon is van ez a probléma, nem a bölcsi miatt jött ki), szóval végül félnapos lett, nagyi elhozza délben, és itthon alszik.

Ha nem lenne ez az alvászavar, a második hét közepére teljesen beszokott volna.

De végül is így is minden ok. :)

2010. nov. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. (Az ott alvástól én is nagyon félek, ő is gyakran ébred sírva, nem tudom, hogy a dada meg tudja-e majd vigasztalni ilyen esetben)
2010. nov. 18. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!