Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj ha a 2,5 évesem nem...

Baj ha a 2,5 évesem nem alszik délután?

Figyelt kérdés
Így már este 8-kor kiüti magát ami jó, mert eddig 10-ig pörgött holott a kistesó mér 8-kor szépen aludt!
2010. nov. 17. 07:07
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Az én lányom sem aludt 2,5 évesen. Ez gondot jelentett az óvodában. Ott délben kötelező az alvás. Most a kisebb gyerekemnél ügyelek erre. A délutáni alvás fontos ebben a korban, még ha rövid is.
2010. nov. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
en ezt soha nem fogom megerteni. Ha siman aludna delutan, akkor az azert van, mert igenyli. Miert nem probalod korabban lefektetni delutan, vagy este mondjuk 7-töl mar nem engedni olyan jatekokat, TV-t, ilyesmi, ami tulpörgetni. Erten en, az este 10 az allati gaz, azt hiszem, en megörülnek egy hosszu nap utan, csak, hogy neki meg szüksege van alvasra. Nalunk is ment ez egyideig, hogy 8-kor leraktam aludni es fel 10-ig csak dobalta magat, de akkor en azt csinaltam, hogy delben fektettem le aludni, akkor fel 2 körül mar felebrest magatol, es este megint, ha 8-kor leraktam, fel 9 fele aludt. Most mar, hogy oviba jar, 1-kor tudom megint csak lerkani, de fel 3-3 között ebresztenem kell, hogy este aludni tudjon (különben nem tud reggel idöben felkelni). En ezt sem szeretem, hogy beresteni kell mindig. Sokkal kiegyensulyozottabb egy gyerek, ha annyit es akkor aludhat, amikor akar.
2010. nov. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az enyémek sem aludtak otthon ennyi idősen már,viszont amikor az oviba kezdtek járni ott aludtak mint a kisangyal.Az egyik így este 9 körül aludt,viszont a másik sajna mióta alszik az oviban még 1/2 11-kor is fel van.Kevesebb az alvásigénye...

Viszont én ha nem is aludtak otthon akkor is tartottam ebéd után "csendes pihenőt",DVD-ünk,vagy olvastam.

Sokat segít ha az esti lefekvésnek van rituáléja ,és mindig ugyan úgy történik.Nálunk vacsi,fürdés,és ezután 1/2 9-kor ágyba fekvés van.Vagy olvasok,vagy DVD-t néznek.Egyértelműnek kell lennie,hogy nem ilyenkor kezdünk kirakózni,vagy babázni...tehát már nincs pörgős játék.

Sajna még így sem mindig jön be,mert a kisebb nem tud elaludni....

2010. nov. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én ragaszkodom a délutáni alváshoz! Mindkét gyerkőc bölcsi volt, itt is aludtak.

Nos, egy ekkora gyereknek alapvető igénye az alvás. Legalább ugyanolyan fontos, mint az evés, vagy a játék. Persze mindig van a gyerekek életében olyan időszak, amikor próbálkoznak azzal, hogy nem alszanak. Ilyenkor pedig délután folyamatosan nyűgös, este korán alszik.

A bölcsiben 12-1-ig alvás van, az óvodában kevesebb a pihenésre szánt idő, de még ott is aludni kell. Nagyon nehéz azokkal a gyerekekkel, akik nem alszanak otthon délben, mert azok a gyermekek az oviban/ bölcsiben sem akarnak aludni.

Ha magadnak is jót szeretnél, akkor ragaszkodj az alváshoz!

2010. nov. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!