Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a gyereke (2év körüli) délután 14-30,15-00körül szokott aludni?

Figyelt kérdés

Párszor már megkaptam az ismerőseimtől,hogy miért altatom el ilyen későn...szeretném,de egyszerűen nem alszik el,nem tud 12-00körül még aludni.Pedig reggel 7-30,8-00körül ébred.

Próbáltátok előbbre hozni az alvást?Sikerrel?


Köszönöm a tanácsokat!


2011. szept. 29. 14:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mi fél 7-8 közt ébredünk és 2-kor teszem le feküdni, előbb nem aludna el, vagy csak nehezen, de ilyenkor 5 perc alatt elalszik. 3 körül kel föl és kb 9-fél10 körül megyünk aludni - az apja későn ér haza és így ő is tud vele lenni még egy kicsit, úgyhogy nekünk így tökéletes.

Amúgy meg ha nektek jó így, akkor minek okoskodnak az ismerőseid? Ráér átszokni, mikor muszáj lesz korán kelni ovi miatt, ott majd korábban el is alszik, nem lesz gond.

Mikor bölcsibe járt, akkor korábban kelt-korábban aludt délben, nem volt semmi probléma az átszokással. Most megint itthon van velem, mert hamarosan jön a tesó és nem dolgozok.

2011. szept. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van: 7-8 körül kel reggel a 2 éves kislányom, és nem is fárad el egyhamar. 1 óra körül ebédelünk, fél 2-2 körül alszik el. Nekem is van, aki rácsodálkozik erre, de mivel kislányom nem volt sosem nagy alvásigényű, én már ennek is örülök. Az egyetlen hátránya az, hogy este fél 10-10-nél előbb nem alszik el. Reggel viszont nem akarnám, ha ennél korábban keljen, csak azért, hogy délután és este előbb elaludjon.
2011. szept. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha este időben ágyba bírod parancsolni nincs ezzel baj.

Majd ha oda kerül a sor, hogy oviban aludni kel ebéd után, ott megszokja, megtanulja, látja a többi gyerektől, plusz az óvónénik nagyon meggyőzőek tudnak lenni.

Viszont ha későn fekszik akkor én előbbre hoznám a fektetést még akkor is ha borzasztó korán lesz is ébredés.

2011. szept. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor korábban kell ébreszteni, és a délelőttjét tartalmassá tenni, sokat játszani vele, ne egyedül játszadozzon. Az én lányom is így volt pár hónapja, és mindenképpen át kellett szokatnom a 14 órai alvásról a 12 órai alvásra, mivel jövő héten kezdi a bölcsit, és ott ugye délben aludni kell. A másik dolog meg az, hogy mivel 14-kor aludt el, így este sokáig fent kukorékolt, általában éjfélig is. Én is azt csináltam vele, hogy reggel 7-kor ébresztem, délelőtt biciklizünk, meg sétálgatunk, játszunk a játékaival, táncolunk, meg minden félét csinálunk. És neki ez bevált, mert sokszor már délben ő mondja hogy á-á, tehát hogy álmos, menjünk aludni. Ha 7-kor ébresztem, akkor délben elalszik. Igaz, hogy mellé kell feküdnöm az ágyra, megöleli a nyakamat, de 5 percen belül mindig elalszik. Ha viszont csak 8-kor ébred, akkor nem alszik el délben, hanem csak 13-kor. Te is kisérletezd végig, ha szükséges ébreszd 6-kor. De hidd el megéri, nagyon hamar átszokott a lányom is a rendszeres déli alvásra. Arról nem is beszélve, hogy déltől van 3 szabad óra hosszám, amikoris minden dolgomat el tudom intézni, és még magamra isjut idő, mint például most is. Remélem sikerül megoldani a problémát. :)
2011. szept. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 13:30-14:30 közt alszik el, változó mikor. Semmi bajom vele, lényeg, hogy aludjon. Ha épp egyáltalán nem alszik akkor már fél 7-kor kidől. Ez meg még rosszabb, mert kimarad a vacsi és még 6-kor hova fürdessem? Inkább du később aludjon egy órácskát, így bírja este 8-fél 9-ig.
2011. szept. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is itt vagyok. Ritkán tudom letenni a fiamat kettőnél korábban. Ő is 7-8 körül ébred, délelőtt mindig megyünk sétálni, városba, játszótérre, vásárolni, hazajövünk, ebéd, aztán ő még futja a köreit. A múltkor hiába próbáltam elaltatni, sehogy nem sikerült, nem is aludt napközben semmit. És akkor sem aludt el este korábban, nem is volt nyűgös. Ilyen alvás nélküli nap egyetlen egyszer fordult elő. Este 9-1/2 10 körül alszik el.
2011. szept. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja, tanácsom nincs, az meg nem érdekel ki mit mond. Próbáltam korábban altatni, de nem sikerült, nyúzni meg nem fogom. Egyébként én sem voltam nagy napközbeni alvó, az óvodában mindig halálra untam magam, mert soha nem aludtam délután, viszont ugye feküdnöm kellett.
2011. szept. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia. Nálunk meg az a probléma, hogy igaz fél 2kor elalszik, de van hogy 2-2,5órát is alszik délután. Most is már 15:24van és fél kettő előtt aludt el. Ilyenkor este 11kor még kukorékol!!!! Én ezen szeretnék változtatni de nincs szívem ilyenkor felkelteni. reggel meg aztán jól húúzza a lóbőrt kb 8-fél9ig. Én meg este már 9 kor kidőlnék tőle! :D főleg most hogy jön a tél, hamarabb sötétedik, meg hamarabb álmosodik az ember (főleg én) ő meg még pörög. bár kicsibabaként is ez volt vele.
2011. szept. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor az én kisfiamhoz nem tudom mit szólnának azok,akik megszóltak-e miatt.

Igaz még csak 21 hónapos,de még 2x alszik napközben.

Reggel 6.00-6.30 körül ébred.

9.30-10.30-ig alszik.

14.30-16.00-ig alszik.

Este pedig legkésőbb 21.00-re alszik.


Próbáltam átszoktatni,de nem bír ébren maradni,10 óra után már nagyon nyűgös.

Van két nagyobb testvére is,ők simán átálltak 1 éves korukban a napi 1x-i alvásra ebéd után.

2011. szept. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom minlesz a bölcsiben a gyerekkel. 6-kor kel, leghamarabb 2-kor alszik el, 5-kor kel fel a délutáni alvásból! Este 9-10 között alszik el.
2011. szept. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!