Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 23 hónapos lányom még nem...

23 hónapos lányom még nem szobatiszta, és minden rokon ezzel piszkál, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Komolyan mondom, hogy már egyenesen rettegek attól, ha megyünk a rokonokhoz, ismerősökhöz, mert mind azzal zargatnak, hogy mikor fog már bilizni a lányom. Eddig 2x sikerült, de látom, hogy még nem érett rá. Ha kaka van, azt mondja és zavarja is nagyon, ha pisil azt meg észre sem veszem, mert nem jelzi még. Én nem tartom akkora drámának, hogy még nem szobatiszta, csak ez zavar, hogy mindenki más meg igen.
2010. nov. 17. 08:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ne foglalkozzál senkivel! Majd ha jön a jó idő sokkal könnyebb lesz.Az én lányom úgy lett szobatiszta hogy amikor kint voltunk mutattam neki egy másik kislányt hogy nézze hogy pisil. És gyakorlatilag ennyi volt. Rögtön ő is húzta a nadrágját és pisilt! És nagyon tetszett neki. A wc-be meg mesefigurás posztereket raktam. Azóta könyörögnöm kell neki hogy jöjjön már ki! Próbáld meg! 30 hós kislány anyukája
2010. nov. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én simán ilyenkor visszaszólok, akár anyukámnak is, mindenkinek.

"Majd akkor fog bilizni, amikor akar, ne aggódj, 5 évesen tuti a WC-re jár majd."

És akkor hamar abbahagyják. Mindig, mindenkinek egy mondattal ugyanazt válaszold!

2010. nov. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elég gáz, ha ennyire zavar téged, egyenesen rettegsz az ismerősök megjegyzéseitől, pedig nem is tartod drámának! :-S Nem lehetsz egy magabiztos ember! Ennyire nem lenne szabad, hogy érdekeljen mások véleménye, ha tudod, hogy nincs semmi gond! Én a szopival vagyok így, 2 éves elmúlt a fiam, de még mindig függő. Folyamatosan kapom a beszólásokat, de engem egyáltalán nem zavar! Senkisem tudja jobban, hogy mi a legjobb az én gyerekemnek, mikor mire érett már meg, és hogy mennyire "nagyfiú" már, csakis én, aki a legtöbbet van vele. Kicsit legyél határozottabb, magabiztosabb! Nem muszáj visszaszólni, meg leállítani a társaságot, csak gyakorolj be valami jó kis szöveget, amit ilyenkor mindig elsütsz, és kész. Ez lehet kamu szöveg is, hogy már szépen haladunk, otthon már nincs is pelus, vagy ki is állhatsz a gyereked mellett és határozottan mondhatod, hogy kialakulóban van a szobatisztaság, de még kell egy kis idő neki, amíg teljesen elhagyjuk a pelust. A lényeg, hogy a te gyereked nagyon ügyes, és ezt mindenki vésse az agyába! :-))))
2010. nov. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz már velük. Szólj vissza, de ne sértően. Majd ha megérik rá az lesz vagy valami hasonló. Én is kapom 21 hós a fiam, de csak ráül és ennyi, ez 2 hónapja megy. Kapom a cicizés miatt is, mert még éjjel is cicizik. Nem érdekel, visszaszoktam szólni és abbahagyják. Állj ki a gyerekedért.
2010. nov. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét gyerekem 2,5 éves kora után lett szobatiszta. Viszont akkor egyik pillanatról a másikra, minden tortúra nélkül, éjjelre is és nappalra is. Tojd le a rokonokat, törődjenek a saját dolgukkal, nálam az volt a lényeg, hogy ovira szobatiszta legyen, az meg nektek is meglesz.
2010. nov. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a fejem tetejére álltam, akkor se volt hajlandó az okos, értelmes kislányom bilizni. Bármit csinálhattam, és tényleg rengeteg mindent kipróbáltam, de egyszerűen nem és nem.


Aztán a 3. születésnapja után pár nappal egyszerűen kihozta a bilit a nappaliba, ráült és belepisilt (soha nem csinált ilyet azelőtt). Azóta (most 4 éves) soha, egyetlen egyszer sem pisilt vagy kakilt be, egyik napról a másikra tökéletesen szobatiszta lett, éjszakára is. Igaz, hogy egy évig szenvedtünk, de végül, amikor megérett rá, azonnal szobatiszta lett.


23 hónaposan szerintem a gyerekek nagy rész nem szobatiszta még, ezt csak az idősek gondolják, hogy 1 évesen szobatisztának kell lenni, mert az ő korukban megpálcázták a gyerek fenekét, ha bepisilt, bekakilt, így idomították az egészen kicsiket.

2010. nov. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igaz :-( Meg régen mosni, főzni kellett a textil pelenkákat, ezért is sürgették a szobatisztaságot, azért ez milyen nyűg volt sok anyukának!!
2010. nov. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

az én 23 hónapos kislányom se szobatiszta még....anyósom tavaly karácsonyra vett neki egy bilit, célzás gyanánt. én meg rámosolyogtam, és mondtam, hogy akkor ezt elrakjuk a szekrénybe egyelőre. párszor beszólt azóta, meg egy másik idősebb nőrokon is (akinek nincs is gyereke), kb. ilyesmi hogy na mikor leszel már szobatiszta, meg mikor pisilsz már a bilikébe? én meg mindig rávágtam: majd jövőre! olyan hangon, hogy ott egyértelmű volt, hogy téma lezárva.

kközük egy szál se, foglalkozzanak a saját dolgukkal.

2010. nov. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én két és fél éves lányom se szobatiszta, a múlthéten a 2. szomszéd kiabált utánam, hogy szobatiszta e? Mondtam, hogy nem, el volt képedve és hangot is adott neki, pedig séta közbe voltunk és távolodtunk tőle. Mondtam, hogy nem erőltetem, majd megtanulja. Azóta a wc szűkítőre hajlandó ráülni,apával üzleteltek, egy pisiért 1 üveggolyó jár:) Nem akarom most erőltetni, napok kérdése és jön a kistesó, lesz elég baja bili nélkül is.

Mindent később csinált mint a korosztálya, viszont akkor rögtön- ebbe bízok most is.

2010. nov. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!