Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 33 hónapos lesz a kisfiam a...

33 hónapos lesz a kisfiam a jövőhéten. Mondatokban kb.1-2 hónapja beszél, de most elkezdett dadogni, ismétli a szavak elejét. Meddig tart ez az állapot?

Figyelt kérdés
Attól félek, hogy ez így marad, mert én is dadogok, ha ideges vagyok vagy hasonlók. De ha figyelek, és lassan beszélek, akkor nincs gondom vele. Olvastam, hogy a dadogó nőknek gyakrabban lesz a gyermekük is az. Én már kicsi korom óta az vagyok, hordtak logopédushoz is, de megmaradt. Valószínű, idegrendszeri probléma. Igazából ez miatt nem szenvedtem hátrányt semmiben, ugyan úgy bántak velem. De azért okozott már 1-2 kellemetlen percet a dolog.
2011. nov. 8. 14:06
 1/8 A kérdező kommentje:
ja, és dadog a legidősebb bátyám is, de ő szinte mindég. A középső bátyámnak nincs ilyen problémája.
2011. nov. 8. 14:14
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd el egy szakemberhez, minél előbb fedezik fel a bajt, HA van baj egyáltalán, annál sikeresebben tudják kezelni. Nincs veszíteni valód, legfeljebb megnyugtatnak, hogy majd x hónap alatt kinövi, és még hasznos tippeket is adhat. Én elvinném a helyedben. Főleg azért is, mivel azt írod több hasonló panasz fordult elő a családodban.
2011. nov. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%
Megőrülök ettől a 33 hónapozástól.....
2011. nov. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el:

[link]

Valószínű ez van a fiadnál is most, de fontos, hogy ne tudatosítsd benne, ne hívd fel rá a figyelmét. Ha tartósnak bizonyulna (fél-egy évig is eltartana) felkereshetsz logopédust, de egyenlőre ez még nem szükséges.

2011. nov. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az előző hasznos tanácsokhoz (kivéve a feleslegesen "megőrülős" választ) hozzáteszem, hogy az esetek egy jelentős részében lelki probléma, komolyabb esetben esetleg trauma áll a dadogás mögött. Tudom, drága a kineziológus (bár remek munkát végez a tudat alá fojtott lelki bajok feloldásában), de "házilagos" megoldás lehet, ha kellően ráérzel a gyermek lelkivilágára és segítesz kijátszania önmagából, ami nyomasztja, akár szerepjátékkal, valamint érdemes nézned, mit és hogyan rajzol (javaslok tanulni gyermekrajzelemzést, bár főleg érzék kell ehhez, ami mindenkiben meg van, ha van motivációja, azaz ha szeretné megérteni a gyermeket). Valamint beszélgess vele sokat, és próbálj ráérezni az érzékeny pontokra benne, és ennek megfelelő játékot javaslok indítani vele, hogy kifejezhesse önmagából, hátha rátapintottál valami fájdalmasra - muszáj feloldani, még ha a feloldás is fájdalmas eleinte, azonban onnantól elkezd oldódni a probléma (pl. a dadogás) lelki gyökere, oka, avval együtt meg a tünet (jelen esetben a dadogás) is.

(Pusztán a tünetkezelés csupán ideiglenes megoldás lenne.)

Fontos az is ,hogy odaadó figyelmet mutass lehetőleg mindig, iránta.

Valószínűsítem, hogy az általam javasoltak közül van, ami jellemző rád, megtetted rendszeresen, de ezek mindegyikét javaslom a kellő siker eléréséhez.

2011. nov. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
Meddig számolod még hónapokban az életkorát? Egyébként én 445 hónapos vagyok. :D
2011. nov. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
kedves 2. és utolsó. Egyéb esetekben úgy mondom, hogy 2,5 éves. De itt fontos lehet a kor, esetleg a pontos hónap is. Egyébként meg ha nem tetszik egy kérdés, akkor ne válaszolj.
2011. nov. 9. 08:20
 8/8 anonim ***** válasza:
szia!szerintem is csak élettani dadogásról van szó, ami jellemzőbben 2,5-3 éves kor körül fordul elő, de ha nem múlik el magától,akkor arra is gondolhatsz,hogy a hajlam a dadogásra örökölhető.
2011. nov. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!