Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki hogy oldja meg a nyarat?

Ki hogy oldja meg a nyarat?

Figyelt kérdés
Kisfiam ha minden igaz márciusba bölcsibe megy, én meg ugye dolgozni.Mamák nincsenek a közelben, se senki. Ugye 1 hónapig zárva van a bölcsi. 1 hetet szabin vagyok, akkor itthon vagyok vele, na de a többi?
2010. nov. 17. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekünk 4 hét volt a bölcsi szünet.

Nálunk volt 1 hét közös nyaralás hármasban, 1 hét csak velem, 1 hét csak apával, 1 hét nagyiéknál (szintén messze, 230km-re).

Előtte már volt több napig nélkülünk nagyiéknál és nem volt semmi gond.

Próbáljátok mégis bevonni a nagyszülőket még ha messzebb laknak is. Szerintem így is neked is legalább 2 hét szabit ki kell majd venned.

2010. nov. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Erre én is kíváncsi lennék, hogy azok, akik olyan helyen laknak, ahol nincsenek rokonok, akikre rábízhatják a gyerekeket, vagy ilyen szempontból nem lehet rájuk számítani, hogy oldják meg a gyerekeket, ha a 2 szülő dolgozik, és annyit nem lehetnek szabadságon?

Emiatt nem mentem eddig dolgozni... Itt (külf.) van egy ismerősöm, akinek az élettársa rokkantnyugdíjas, így ez megoldott. Egy másik ismerősöm emiatt otthon dolgozik számítógépes munkát, ami elég bizonytalan jövedelem szempontjából ("majd egyszer behozza az árát") szabadfoglalkozásúként.

2010. nov. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ilyenkor is vannak összevont csoportok, ha máshogy nem tudja valaki megoldani...

De amúgy meg az első szépen leírta - sakkozgatni kell. :S

2010. nov. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy van ügyeletes bölcsi. De amúgy meg neki is kell egy kis pihenés. 1 hétig te, hétig apa, stb...

És hová teszed akkor, ha kéthetente beteg lesz? Erre is kell gondolnod.

2010. nov. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az első vagyok megint.

Igen, van ügyeletes bölcsi. De ez tényleg végső megoldás legyen, mert a kicsik (a "nagy" ovisok is) nagyon kötődnek a gondozóikhoz és még a helyszínhez is.


Nekünk egy tűzeset miatt csak 1 napot kellett másik bölcsi menni, a saját gondozóikkal és mégis sírva fakadt a két és fél éves lányom, hogy nem maradtam ott vele. Pedig akkor már 1 éve bölcsis volt.

2010. nov. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Van összevont csoport vagy pótbölcsi is végső megoldásként. Nem tudsz szabadnapokat összegyűjteni addig párat még pluszba? Apával is tud kenni 1 hetet esetleg, vagy bölcsis csoporttársakkal összebeszélni, hogy ki tudna vigyázni rá és cserébe te is vigyázol az övére.
2010. nov. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Esetleg más anyuka aki hasonló helyzetben van. Egy hét náluk egy hét nálatok mind a két gyerek. Vagy táppénz.
2010. nov. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nálunk 3 hét volt, azt meg tudtuk oldani. a kozos nyaralás idén elmaradt, (nem emiatt), egy hét volt itthon apával, egy mamával, egy velem...tavasszal kezdjuk az ovit, ott már 4 hét szunet lesz...nálunk van szunet karácsonykor is 5 nap, olyankor a férjemnek van kotelezo szabija, pont jol jon ki (mert én nem tudok)komoly szervezés kell...
2010. nov. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!