Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korig kell etetősz...

Mennyi idős korig kell etetőszékbe ülni egy gyereknek?

Figyelt kérdés
2010. nov. 17. 12:55
 1/9 anonim ***** válasza:
A lányom másfél éves koráig használta, utána már nem akart beleüni, mint ahogy an agyok, az asztalnál akart ülni. Így van egy autós ülésmagasító az egyik székre rögzítve, azon eszik.
2010. nov. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát, ez a gyerkőcön is múlik, hogy meddig akar. Meg rajtad is, hogy ajánlgatod-e neki, hogy üljön veletek egy asztalhoz. Az etetőszéket könnyebb takarítani szerintem, ezért praktikusabb, de az megy olyan aranyos, mikor ül a pici gyerek a nagy asztalnál. :)

Nálunk olyan 2 éves volt, mikor kezdett róla leszokni. Most 2 és fél, de teljesen csak 1 hónapja pakoltuk el az etetőszéket, mert néha még olyan kedve volt, hogy beleült.

2010. nov. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezt nem az életkor határozza meg, hanem az, hogy mikortól tud nélküle is az asztalhoz ülni.
2010. nov. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amíg szívesen megmarad benne :) Az én 2 éves kislányom is szívesebben ül nélküle az asztalhoz, talán így "nagyobbnak" érzi magát :) Én is egy autós ülésmagasítót tettem a székre, így rendesen feléri az asztalt. (nem akartam több tízezret kiadni hasonló, de kimondottan székre való magasítóért).
2010. nov. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2 éves és 3 hónapos. Sosem akart nagyon beleülni, most is "tiltakozik". Viszont elfutkozna evés közben... akkor szerintetek már ülhet az asztalnál velünk? (Nincs nagyobb testvér.)
2010. nov. 17. 13:05
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekünk olyan van, ami az asztalhoz tehető, ez a fa. 1 éves kora óta ott eszik velünk a nagy asztalnál, de mégis etetőszékben.
2010. nov. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Simán ülhet veletek. Főleg, ha ennyire tiltakozik az etetőszék ellen.

Míg igazán éhes, nem fog elmenni. Ha már nem annyira éhes, de te még szeretnéd, hogy egyen, akkor rajtad múlik, mihez szoktatod.

Vagy hagyod, hogy mászkáljon, játszon és közbe vissza-visszajöjjön eszegetni még pár falatot.

Vagy ragaszkodsz hozzá, hogy addig nem állunk fel az asztaltól (sem ő, sem ti), míg mindenki be nem fejezte az evést.

2010. nov. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
21 hónaposom etetőszékbe ül, de az odavan tolva az asztalhoz. Még egy darabig így lesz, mert háttámla nélküli székek vannak. Majd kap egy széket.
2010. nov. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2 éves korig ült etetőszékben. Nálunk nincs étkezőasztal, így etetőszékben etettem. Aztán kapott egy asztallá és székké szétszedhető garnitúrát, azt használta.

DE most 32 hónaposan visszatettem az etetőszékbe, mert nem tud nyugton maradni evés közben.

2010. nov. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!