Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vége a délutáni alvásoknak? 3...

Vége a délutáni alvásoknak? 3 napja nem alszik a 2 éves fiam délután.

Figyelt kérdés

sziasztok! tegnap előtt még az időjárásra gondoltam, tegnap már elkezdtem aggódni (tegnap 6-tól este 8-ig pörgött), ma meg, hogy most is csak játszik az ágyában egészen pánikba estem :)

van egy 10 hónapos huga, akit felébreszt, ha unja a banánt, ráadásul én is ilyenkor tudnék mindenfélét csinálni. ha elmarad az alvás, én leszek nyűgös :)

Szerintetek?


2010. nov. 19. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem természetes, hogy nem pihen a kisfiad, hiszen még az ovisok is alszanak délután. Lehet, nem voltatok ma és tegnap levegőn és nem fáradt le kellőképpen?
2010. nov. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez van...nem aludt már 2 napja, ma meg aludt(és még mindig alszik:D) Néha kimarad 1-2 nap, nem tudom miért, persze akkor vmivel előbb lefekszik este, 7-8 között már alszik, mert ha alszik délután akkor csak 9 körül tud elaludni este. Nálunk nincs kiságy, velem alszik, én általában ebéd utan lefekszem vele, és vagy elalszik vagy nem.
2010. nov. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
sziasztok! voltunk levegőn, akkor és annyit, mint mindig! nem változott semmi... tegnap is másfél órát motorozott :)
2010. nov. 19. 15:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem két napig betegség miatt a megszokott 3 óra helyett felet aludt, de én ettől is ki tudtam bukni, ugyhogy tudom, mit érzel:) én multkor, mikor nem akart aludni, napokig egy órával később tettem le, mint ma is, 2-kor. Mert láttam rajta, hogy felesleges előbb. Igy maga ment lefeküdni. Az,hogy sokáig fent van este, nem zavar, de az igen, ha dèlutàn nem alszik. Szóval fárazd mèéég! Plusz akár egy fél óra fentlét mèg ebéd után, fog aludni szerintem.
2010. nov. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

hát nem tudom csajok...

látom a szemén, hogy fáradt, de nem hajlandó aludni! az ágyából kidobált mindent, levetkőzött :)

persze mára már feladtam...

egyébként ma is volt fárasztás bőven, nem is ment korán ágyba, fél 3 felé raktam le őket, mégsem aludt. ja! és vita nélkül ment az ágyába, szóval nem tudom...

most már játszanak a hugival, aztán megyünk fürdeni, mert nem akarom megvárni a hisztis-fáradtságot ezzel a művelettel. tisztán meg addig játszhat, amíg akar :)


azért várok még tapasztalatokat! más gyereke nem produkált ilyesmit ezekben a frontos napokban?!

2010. nov. 19. 16:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Mert dacol:)

Enyém is csinálja, két-három nap, és újra aludni fog, csak tedd le mindig időben, ahogy szoktad.


Én mindig már ebéd előtt mondom neki, h a kisgyereknek aludni kell, ebédel, és megy is pihenni.

Már ő is mondogatja ezt, persze nem mindig sikerül aludnia:)

2010. nov. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én 2 éves kisfiam is ezt csinálja, vasárnap kezdődött és ez idő alatt 3-szor simán elaludt, 3-szor meg sehogysem...Ma már én is feladtam a próbálkozást, miután másfél órás kisérletezgetés után még mindig viháncolt. Persze fél 7 körül már ment a nyüglődés, és fürdés után hamar el is aludt, még a meseolvasást is visszautasította, olyan fáradt volt.

Azért én még tovább próbálkozom, mert amúgy ha elalszik, 2,5-3 órát szundít, tehát kell neki a pihenés. És az oviban is kell majd aludnia. És nekem is kell az ő alvásideje, akkor tudok csak főzni, vasalni, stb. Szóval, magát a rituálét (ebéd, mese) továbbra is elkezdem, aztán meglátom, mi lesz belőle. Erőszakkal úgysem tudom elaltatni, csak reménykedem, hogy ez csak egy időszakos dolog:-)

2010. nov. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Visszatért a régi kerékvágás!

most a 10 hónapos lányom virraszt éjjel-nappal :( de neki legalább tudjuk a fogára fogni...

2010. nov. 23. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!