Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyik kicsi, másik pici, mire...

Egyik kicsi, másik pici, mire figyeljek nagyon, ha apa újra dolgozik majd?

Figyelt kérdés
23 és 1 hónapos kisfiúkkal mire érdemes különösen figyelni, hogy kicsit könnyebb legyen? Írjatok tapasztalatot, ti hogy oldottátok meg! A nagynak jó napirendje van, a kicsi eddig jó baba, pl. átalussza a délelőttöt, tudok játszani a naggyal. Sétálást hogy tudom majd megoldani, végig fogjam a nagy kezét, másikkal toljam a kocsit?
2010. nov. 20. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Jó kérdés. 2 éves a lányom, és 3 hósak az ikerfiaim. Ha három szakadna belőlem is lenne munka bőven mindegyiknek. Szegény kislánykámmal tudok kevesebbet foglalkozni mint szeretnék és megszokott tőlem. :-( De már jobb mint az elején, fiúknak is van napirendjük már úgy ahogy.

Segíteni sajna nem tudok, csak jól esik kicsit írni. Bocsi.

A séta engem is érdekel, mármint a megoldása, mert a lányom mindig azt akarja, hogy vegyem fel. Jól nézek ki néha, ha nem tudom lebeszélni róla: lány a kezembe (még jó hogy csak 10 kg), és tolom az ikerkocsit. (ami persze tart jobbra) :-)

Kitartás!!!

2010. nov. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem 28 hós volt a kisfiam mikor megszületett a kistesója. Elővettem az összes képet arról mikor ő kicsi volt és végig mutogattam neki hogy ugyanezeket a dolgokat vele is megcsináltuk. Ebbe a kiságyba aludtál ebbe a székbe ültél stb. Ügyesen megértette. A játékokkal viszont lesz baj mert azt nem akarja odaadni. A sétánál ha ő kéri fogom a kezét és egy kézzel tolom a babakocsit. Egyébként a napokat úgy élem meg hogy sodródom az árral. Nem tervezek semmit előre. Amire van időm azt megcsinálom de a gyerekek az elsők.
2010. nov. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok! Az ikres Anyukának sajnos nem tudok ötlettel jó tanáccsal szolgálni csak sok erőt és türelmet kívánok neki.
2010. nov. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem 27 hós kislányom és 2 hós a kisfiam.


A séta csakk testvérfellépővel oldható meg.Akkor megyünk, mikor a picuri aludni fog.

Én örülök hogy megvettem, praktikus.

Amúgy vannak jobb és vannak rosszabb napok.A 2 évesemhez próbálok nagyon türelmes lenni!!!

2010. nov. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Először is gratulálok a babáidhoz :)

Az elsők és a legfontosabbak ti vagytok! Most nagyon-nagyon kell figyelni a nagyra, hisz elég nagy változás lett az életében a kistestvér érkezése.

A házimunkában próbálj segítséget kérni, hogy a nagyobbik gyerkőccel külön tudj tölteni napi 1-2 órát. Most még könnyű, mert a kicsi csak enni kel fel napközben.

Az én fiam 3 éves volt, mikor a kicsi megszületett. Másnap, hogy hazajöttünk a kórházból apának vissza kellett mennie dolgozni külföldre. (kamionozik)

Nem volt egyszerű az eleje, mert sokat sírtam éjszakánként, ahelyett hogy pihentem volna. A lakás szaladt, de a gyerekeimnek volt mit enni, volt tiszta ruha stb. Szó szerint a túlélésre játszottam, és túléltem :)

Most már 4 és 1 évesek és mérföldekkel könnyebb, mert már eljátszanak együtt, habár előfordul már most rivalizálás. Sokat foglalkozom még a naggyal külön, mert igényli. A kicsi addig elszöszmötöl, felfedezi a lakást. Járunk játszótérre, játszóházba, amit már a kicsi is nagyon élvez.

És este egy pohár vörösbort kortyolgatva könny szökik a szemembe, ha eszembe jut, hogyan játszottak, bírkóztak együtt :) :) :)

2010. nov. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!