Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Anyuka megkérem jöjjön...

"Anyuka megkérem jöjjön délben a gyerekért, mert nem alszik" mondhatnak ilyent annak aki teljes munkaidőben dolgozik?

Figyelt kérdés
2011. aug. 27. 10:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

szerintem nem.

nálunk is van olyan kis gyerek aki nem alszik ebéd után, ő amíg alvás idő van addig rajzolgat és csöndben játszogat

2011. aug. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
Semmiképp. Nálam a kiscsoportban is van nem alvó gyerek. Vagyis inkább nehezen alszik el. Ha nem sikerül, akkor engedem felkelni rajzolni.Én sem tudtam volna a gyermekemért menni délben, ha délután dolgoztam...
2011. aug. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
29%
Igen, ha a nem alvás azt jelenti, hogy a többi gyereket zavarja és azok nem tudnak miatta aludni.
2011. aug. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem tudták, hogy teljes munkaidőben dolgozol és nem mondjuk gyesen vagy a másikkal. Mondd meg nekik is, hogy egyszerűen nem tudsz jönni, oldják meg valahogy.
2011. aug. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%

Nem.

A bölcsiben nekünk elmondták, hogy van olyan gyerek, aki nem alszik, sőt zavarja a többieket is, így meg kellett oldani, hogy tudjanak pihenni - kivitték a csoportszobába, és játszottak vele, amíg a többiek aludtak.


Mondd meg nekik, hogy tekintve a munkaidődet, nem tudod megoldani, hogy értemenj, szíveskedjenek végezni a dolgukat és megoldani. Ha az általam ismert összes bölcsiben képesek az ilyen helyzetet ügyesen megoldani a gondozónők, akkor nehezen hiszem, hogy ott ne tudnák megoldani.

2011. aug. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Szerintem sem mondhatnak ilyet. Hiszen a lényeg az, hogy anyukának (is) dolgoznia kell, muszáj, ezért van bölcsiben a gyerek. ÉS feltételezhetően nem tud érte menni! Nálunk azt mondták, hogy 14 h-ig muszáj ágyban és csöndben lenni, pihenő idő alatt.
2011. aug. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
56%

NEMHINNÉM!!!

Felén ez úgy szokás hogy olyankor azok a gyerekek akik nem alszanak átmennek egy dadus nénivel a másik üres terembe.de a nem alvásból nem csinálnak rendszert mesét olvasnak nekik ebéd után és általban elalszanak mert hog y atöbbiek is alszanak akkor ők is:)

2011. aug. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%

Szia! Olvasd el ezt a kérdést és a váloszakat, a tiedre nagyon hasonlít a probléma: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Az egyik hozzászóló ott azt írja, és szerintem igaza van, hogy ha ragaszkodnak ehhez, kérd el a jogszabályt, ami előírja, hogy megtehetik, hogy hazaküldik a gyereket. Mert ilyen nincs!

Persze a mi óvodánkban is követik azt a gyakorlatot, hogy igyekeznek a gyesen/gyeden lévőkkel ebéd után hazaviteteni a gyerekeket, nem tudom, mekkora sikerrel. Sőt, mivel én egy beszélgetés során „elszóltam magam”, hogy otthon dolgozom, nálam is próbálkoztak. Még nekem kellett magyarázkodni, hogy azért dolgozom otthon, mert a munkám teljes koncentrációt igényel, így nem végezhető egy emberekkel teli irodában – nemhogy egy gyerek mellett.


Az én gyerekem sem alszik már egy ideje sosem délután, panaszkodtak is rá, de „érdekes”, hogy az ismerőseim azt mesélik, vannak olyan óvodák, ahol ezt meg tudják oldani. Pl. hagyják őket egy sarokban csöndben festegetni.


Szóval ne ijedj meg, és nehogy még te érezd magad szarul!

2011. aug. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Hivatkozhatnak a többi gyerek jogaira.
2011. aug. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A többi gyerek jogaira? Ez nekem elég furán hangzik. Tehát az óvodai felvétel követelménye lenne, hogy a gyerek alszik délután?
2011. aug. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!