Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem marad szobatiszta?...

Miért nem marad szobatiszta? Már olyan jól álltunk, most meg megint állandóan bepisil?

Figyelt kérdés
Két hónap múlva lesz a kisfiam három éves. Nyáron kezdett csak bilizni. Augusztusra-Szeptemberre már se nappal, se éjszaka nem pisilt be, bekakilni meg pláne nem. Most meg vagy egy hónapja van, hogy napi öt nadrágot, harisnyát, alsónadrágot használunk el. Éjszaka bepisil, akkor ugye lepedő, takaró, pizsi csere. Még az is előfordult, hogy bekakilt. Nem tudom eldönteni, hogy ennek most mi lehet az oka. Eddig olyan szépen szólt mindig, most meg játszik, és ha bepisilt, közli, hogy bepisilt, vagy bekakilt. Éjszaka üvölt, hogy mindene pisis. Nem merem újra pelusozni, mert félek, hogy akkor még inkább visszafejlődnünk. Ma szerencsére reggel már kétszer is bilibe pisilt. Viszont a szennyestartó tele van, a tegnapi pisis cuccal, a mosógép megy. (Este nem tudok már mosni, mert nagyon hangos, kicsi a lakás, és zavarom őket az alvásban) Szerintetek mit csinálok rosszul? Vagy másnak van ezzel tapasztalata?
2010. nov. 21. 09:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia. Az én kislányom 2 éves és mi is nyáron átszoktunk a bilire. Az első pár hónap nálunk is nagyon jó volt. Viszont utána majdnem két hónapig ugyanezt csinálta. Én nem mertem rá adni a pelust és szerintem jól tettem mert most már újra a régi, igaz néha picit becsurizik, de az tényleg ritka. ( Mondjuk mi még éjszakára pelusozunk.) Mindig mond neki, hogy ez nem jó nem szabad (de csak higgadtan) és hogy azért van a wc.Kitartást neked.
2010. nov. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk az volt az ok, hogy cukorbeteg volt a kisfiam. Elmentünk az orvoshoz, megmérték a cukrát, illetve mérték volna, de olyan magas volt, hogy nem abba a tartományba már a labor sem mér, persze még nem régen kezdtétek, lehet csak elunta a vécére, bilire járást. De azért szólj orvosnak, mert lehet szervi baj is oka ennek. (például a cukorbetegség)
2010. nov. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt egy ilyen időszak kb. 2 hónappal a szobatisztasága elkezdésétől (mondjuk mi még alváshoz használtunk pelust). Fogalmam sincs, hogy mi volt az ok, én nem voltam hajlandó visszaadni rá a pelenkát, én is mostam mint egy hülye, a gyerek szinte minden alkalommal legalább becsurgatott. Ez ment két hétig, akkor már teljesen el voltam keseredve, mindenki azt mondta adjam vissza rá a pelenkát, már kezdtem beleegyezni, mikor én parancsoltam a vécére a gyereket, hogy most menjen, belepisilt és még nem csurgatott a bugyijába. Olyan mámor kapott el, hogy végigtelefonáltam a családot, hogy az én kislányom milyen okos. Persze ő az egészet végig hallgatta, nagyon büszke volt magára. Onnantól kezdve ismét minden a régi volt.
2010. nov. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!