Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisányom állandóan leveszi a...

Kisányom állandóan leveszi a cipőjét. Leszoktassuk-e róla, és ha igen hogyan?

Figyelt kérdés

Kislányom most 8 éves (2. osztályos) Az a rossz szokása, hogy ha leül, szinte rögtön leveszi a cipőjét. Eddig sem én, sem párom nem szólt rá ezért. Most azonbal az iskolában probléma adódott ezen szokása miatt.

( http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye.. )

Ezért úgy gondoltuk, megpróbáljuk leszoktatni róla, ovatosan rászóltunk, de kb. 2 perc után már meg is feledkezett róla, és újra kibújt belőle.


Lehet hogy idővel leszokik róla magától?

Leszoktassuk-e,ha igen hogyan? Vagy inkább hagyjuk rá?


2010. nov. 21. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha úgy döntötök, hogy leszoktatjátok, vegyetek olyan cipőt, amit nehéz levennie. Tépőzár helyett fűző, lehetőleg jó szorosan illeszkedőt, hogy ne tudja lerúgni.


Őt egyébként zavarja ez a szokás? Mit gondol róla ő maga?

2010. nov. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azt mondja, azért veszi le mert "úgy sokkal jobb"

Azt nem kérdeztem, hogy őt zavarja-e, de nem hiszem. Inkább olyan, mintha teljesen természetes lenne számára.

2010. nov. 22. 01:30
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
hát nem tudom, lehet hogy jobb, mint ahoyg jobb lenne feküdni is órán, nem ülni....sztem értessétek meg vele, hogy vannak ilyen alap társasági normák, hogy nem vesszük le a cipőt az iskolában stb. sztem már meg kell ezt értenie, és elfogadnia.
2010. nov. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az jutott elsőre eszembe, hogy olyan cipőt kéne ráadni,amit nehezen, vagy nem tud lehúzni. Ha nincs aznap tesiórája, hogy át kelljen öltözni, gubancoljátok be a cipőfűzőjét vagy valami, amíg le nem szokik róla.
2010. nov. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sajnos nem megoldható. Váltócipőt kell viselni bent, és (szerencsére)testnevelés óra is mindennap van...

Próbáltunk beszélni vele, de nem sok sikerrel. Nem mintha nem értené meg, de nagyon hamar elfelejti. És nem csak az iskolában, hanem pl. a buszon is.

2010. nov. 24. 01:13
 6/7 kisnita ***** válasza:

A buszon is leveszi?? :O Érdekes...

Szerintem ezzel a problémával érdemes lenne szakembert felkeresni mert megeshet hogy a probléma gyökere mélyebbre nyúlik mint gondoljátok. Szerintem itt már nem szokásról vagy kényelem érzetről van szó hanem kényszercselekvésről. De ne legyen igazam...

2010. nov. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Más helyről azt a tippet kaptam, vigyük el ortopédiára, nem-e valami ilyen jellegű probléma miatt érzi rosszul magát cipőben.
2010. nov. 24. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!