Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a kisfiamat a ciciről?

Figyelt kérdés
Elmúlt 20 hónapos, és néhány napja úgy érzem elapadt a tejem. Eddig rendszeresen ált. még 3szor szopizott naponta. Szerintem mivel már nem jön semmi vagy csak nagyon minimális ezért nagyon erősen szívja, ami miatt nagyon fáj már a cicim. Próbáltam elmagyarázni neki, hogy sajnos nincs már ott semmi, de sírva keresi és képes ruhán kersztül is ráharapni. Úgy sajnálom szegénykémet, ezért inkább engedem neki, de ha megkérdem jön-e még valami belőle rázza a fejét és mondja, hogy nem. De elengedni nem akarja. Mit lehet ilyenkor csinálni?
2010. nov. 22. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Használj olyan cumisüveget amelynek az itató része a mellbimbót utánozza.Az AVENT cumisüvegek is ilyenek.Talán az megnyugtatná.Nálunk a fiam is cicifüggő volt,de éjszaka már csak üvegből itatom és attól is megnyugszik.
2010. nov. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Soha nem cumizott, még az elején próbálkoztunk vele, de nem fogadta el. Nincs is cumisüvegünk, és most már nem is szeretném rászoktatni.
2010. nov. 22. 11:22
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
ismerős amiket írtál nálunk is ez van/volt a helyzet bár mi már kétévesek is elmúltunk és már csak este van egy cici az alváshoz:)) szóval nálunk az jött be h a vállamra fektetem és simizem a hátát közben mesélek neki. Persze az elején folyton emlegette a cicit de magyarázom neki hogy elfogyott és h már nagyfiú vagy Ők pedig már nem ciciznek. Nálunk inkább az alvásnál volt nagy szükség a cicire. Tényleg kitartás én is azzal nyugtatom magam ovira már kinövi:))sajnos pár nap sírást Neked meg el kell viselni.
2010. nov. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

11:44 es vagyok

ha meg fáj ahogy szopizik végképp ne engedd. Magyarázd el neki hogy akkor anya fog sírni. Meg fogja érteni próbálkozz.

2010. nov. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek. 21 hónapos a kisfiam. Reggel, este, nappal elalvás előtt, és éjjel is 1-2x cicizett. Bár tegnap átaludta az éjszakát.Kezd kellemetlen lenni a szoptatás, így eldöntöttem, hogy nappal nincs cici. 1 órán keresztül üvöltött, hisztizett, míg végül a mellkasomon elaludt. A szívem szakadt meg, majd nem megtörtem, de kibírtam. De kegyetlennek érzem magam miatta.
2010. nov. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!