Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám leszoktatni...

Hogyan tudnám leszoktatni lassan 4 éves kisfiamat arról, hogy a bugyijába kakiljon?

Figyelt kérdés
Próbáltuk bilire,wc-re szoktatni,de eddig sikertelen volt.:( Hiába kérdezzük sűrűn,hogy kell-e wc-re mennie,mindig "nem" a válasz. Rá 5 percre,elbújik egy sarokba és csak akkor szól,hogy ki kell mennie,amikor már bekakilt.:(Tanácstalan vagyok.:(
2010. dec. 27. 23:38
 1/10 anonim válasza:
Talán vegyél neki egy zenélő bilit, hátha az vonzza...
2010. dec. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A családban minden rendben nálatok? Apa-anya nem veszekszik, nicns családi vita, válás, kistesó, haláleset, bármiféle érzelmi megrázkódtatás?
2010. dec. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Nyelvzseni1 válasza:
Konkrét megoldást nem tudok, mi ezt simán megoldottuk. Szerintem utána kellet volna nézni már régen szakkönyvben, vagy szakembernél akár a neten is. Mivel mondod, hogy elhúzódik, és úgy csinálja, én is sejtek benne vmi feszültséget, de ez lehet hogy az utána következők miatt van.Járj a végére minél előbb. Ebből a kórból már megmaradnak az emlékek.
2010. dec. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Próbáltátok már azt a módszert (igaz, az nyáron jobb), hogy nincs rajta bugyi meg semmi alul? Pelenka sem! és akkor "elpotyogtatja" a végterméket.. Vagy csak harisnyanadrág (bugyi nélkül) és akkor benne a kaka igen kellemetlen érzés tud lenni.
2010. dec. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nincsenek viták,nagyon jól megvagyunk.Nincs új tesó,ő a legkisebb. Szóval nincs feszkó a családban. Ezért vagyok tanácstalan én is.


Nem tudom a zenélő bili mennyire lenne hatásos,de elgondolkodom rajta. Köszi a tippet!:-)

2010. dec. 28. 08:28
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen próbáltuk már azt is,hogy nincs rajta bugyi,de a helyzet ugyanaz.Köszi a választ!:)
2010. dec. 28. 08:30
 7/10 anonim ***** válasza:
Próbáljátok meg, hogy nem kérdezgetitek tőle, hogy kell-e kakilni! Ha bekakil szó nélkül kiszedni! Nemsokára le fog szokni róla
2010. dec. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Fiam is a függöny mögè bujt kakilni mindig is. Nem akart a bilire/wcre ülni. Csak benyomta és kész. De én kitartóan próbálkoztam, magyaráztam. Mentem vele a függöny mögé. Közben kérdeztem: ő most hova készül kakilni? Mutatta a gatyeszt. És a nagygyerekek, anya és apa hova kakil? Erre mutatta a bilit/wct. Akkor gyere, próbáljuk meg, nem baj, ha nem megy rögtön, csak ülj rá, addig hozok egy kisplédet a lábadra, betakarlak. ...rájöttem, hogy utál félmeztelen ott ülni. Vittem buborékfújót, igy addig mig ott ült, fujtam párat, egyszercsak kakilt is. Táblán lerajzoltam, hova úszik a kaki. Bocsi, ez kicsit gusztustalan mese, de ezt talàltam ki: kaki nagyon szeretne a többiekkel találkozni, igy ha sikerül belepottyannia a wcbe, átúszik vígan egy hatalmas csövön, majd végre beleugorhat az óriási kakatóba, hogy ott uszkálhasson a többiekkel....na ezt le is rajzoltam:) csodásan el is köszönünk a kakitól, csak ugy huzzuk le a wcn, tehát biztonságban tudja ezt a részt is. Csak nyugi, és próbálkozzatok tovább!
2010. dec. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó nagyon jó!! Ezt megjegyzem én is, bár még nem tartunk itt (1,5 éves).

bocs az offért

2010. dec. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam,hogy másnál is előfordult már ilyen bujkálós kakilás. Van két nagyobb gyerkőcöm is,náluk soha nem fordult elő ez a dolog. De nagyon jó ötleteket kaptam. Köszönet érte!!! Ki fogjuk próbálni mindkettőt. Nem kérdezgetünk,mesélünk. :)
2010. dec. 29. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!