Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet leszoktatni 25...

Hogyan lehet leszoktatni 25 hónapos kisfiamat az éjszakai cumisüvegezésről?

Figyelt kérdés
Nagyon nyugtalanul alvó baba volt mindíg.A cumit sosem fogadta el,viszont egy éjszaka 3-4 cumisüveg folyadék is bemegy.Ha nyugtalan rögtön nyúl az üvegért és meg is issza mindet ami benne van.Nem tudom hogyan szoktathatnám le róla.Ti mit tennétek?
2010. márc. 19. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyre kevesebbet tegyél az üvegbe, így egy idő után nem is fogja kérni :)
2010. márc. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Már én is próbáltam,hogy csak félig töltöm az üveget,de amint kiitta rögtön elkezdett ordítani amíg újra nem töltöttem neki.
2010. márc. 19. 11:26
 3/7 anonim ***** válasza:
akkor bizony tényleg szomjas. nem száraz a levegő a szobájában? illetve gyerekorvos mit mond? mert a szájszárazság lehet egy tünet.
2010. márc. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam ugyanilyen. Sajnos még én sem tudom a módját, hogyan szoktassam le. Nálunk a teát és a higított gyümilevet issza így, és szintén ordít ha nem kap eleget. Pedig ő cumizik is alváskor. Próbáltam vizet adni neki, abból nem iszik sokat, szóval nem lehet annyira szomjas, viszont ha víz van az üvegben, akkor pár korty után ugyanúgy ordít....mert teát szeretne. Nálunk szerintem "függő" lett a teától. Amióta éjjelente felkel inni, egyetlen éjszakát sem aludt át.(1,5 éve már). Nagyon kivagyok sokszor, mert korán kelek, vissza kellett mennem dolgozni. Ja és napközben simán megissza a vizet, pohárból... Tudom, hogy nem segítettem, remélem valaki tud valami okos választ, erre a problémára.Kitartás!
2010. márc. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már a gyerekorvos is vizsgálta de semmi okot nem talált a túlzott éjszakai folyadékfogyasztásra.Sajnos nálunk is az a probléma,hogy tea és gyümilé fogy.Ha vizet adok eldobja az üveget és ordít.Viszont napközben gyönyörüen iszik vizet vagy bármit pohárból.
2010. márc. 19. 16:41
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha eldobja a cumisüveget amikor vizet raksz bele az azt jelenti, hogy nem szomjas. Az én kislányom decemberben lett 2 éves, és akkor vettem el tőle a cumisüveget. 1 hétig nem aludtunk, de azóta... Ráadásul mióta lerakta a cumisüveget már estére sem kell a pelus :) Szerintem megért egy hét szenvedést.
2010. márc. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

az én fiam tejet iszik éjjel még mindig, 2éves már...és dolgozom szintén, de egész ráálltam az 1-2 éjszakai kelésre. most viszont én is kivagyok, mert egész héten 2 oránként kelt fel, és mindig kakaot kért. gyanítom, hogy vigasztalni akarta magát, mivel hétvégén elvettuk a cumiját

(ami csak alváshoz volt neki)....az egész éjszakai mizéria egy rossz szokás lehet csak, vacsora fajtájátol és mennyiségétol fuggetlen nálunk. tobbszor probáltam már leszoktatni (csokkentettem az adagot, csak vizet kapott stb), a fokozott nyugoskodés miatt felhagytam vele. most megprobálok kitartani...

2010. márc. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!