Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól végzi el az...

Hány éves kortól végzi el az orvos a fitymaszűkület megszűntetését?

Figyelt kérdés
és pontosan hogyan csinálják? Két és fél éves és egyre rosszabb a helyzet, holott az első naptól kezdve hátra próbáljuk húzni fürdésnél.
2010. nov. 23. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Ez a baj. Én békénhagytam, és 3 éves korára MAGÁTÓL oldódott a letapadás.
2010. nov. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
De hogy kérdésedre is válaszoljak: vidd el gyerekorvoshoz, megnézi és ha kell, a megfelelő helyre fog irányítani titeket.
2010. nov. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm de nem válaszoltál a 2 kérdés közül az egyikre sem
2010. nov. 23. 18:00
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van. Javítok. Úgy tudom 2 éves kor után már elvégzik. A módszerek: letapadásoldó kenőcs felírása ami néha használ csak, gombos szondával a fityma felfejtése, és hátrahúzása. Pár napig csípi pisilésnél, ebből kis gondok lehetnek, idővel elmúlik.
2010. nov. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Nekünk azt mondta a gyerekorvosunk, hogy amikor szobatiszta lesz, akkor érdemes megcsináltatni, mert amíg pelenkában van, könnyen visszatapadhat, és hogy a pelusban nehezebben is gyógyul.

Lehet, hogy a kisfiamnál is kell valamilyen orvosi segítség, ő 2 éves. Az orvos és a védőnő is azt javasolta nálunk, hogy ne húzogassuk. (Nekik egyébként az a tapasztalatuk, hogy 3 éves korig ez a probléma rendeződik.) Van, akinél lehet húzogatni, mert eleve engedni fog, van akinél hiába, inkább csak sérüléseket okozunk vele, ami visszatapadást és hegesedést okoz. Ezt csak azért írom, mert nem mindenkinél segít a helyzeten az állandó húzogatás, bár itt sokan esküsznek rá.


A Heim Pál Kórház honlapján leírják, hogy mikor kell beavatkozni, és ha jól emlékszem, azt is, hogy hogyan zajlik.

2010. nov. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a kezelő orvos azt mondta 3éves koraban elég elkezdeni foglalkozni vele,de én nem akartam halogatni, mert több ismerősöm mondta,hogy minél előbb,annál jobb,ne emlékezzen rá,ha fel nől.15 hónapos volt a kisfiam,mikor eltávolitottak a szükületet.Nagyon jól viselte,csak elsö nap fájt,mikor pisilt.kb fél évig kenegettük és jártunk ellenőrzésre azóta minden rendben van,könnyedén lehet huzogatni a bőrt és nem tapadt le, pedig még mindig pelusos (25hónapos).Én nagyon örülök, hogy olyan hamar tul estünk rajta és nem bántam meg,most mar biztos nehezebben viselné.
2010. nov. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek. már szobatiszta, de akkor várok még. A gyerekorvos ajánlott fehér vazelint használni, de nekünk nem segített. Ha 2 nap véletlenül kimarad húzogatás szempontjából, akkor még rosszabb a helyzet. Köszi még 1x.
2010. nov. 24. 07:23
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
A Heim Pált nem ajánlom, nekem ott cseszték el egy életre a pénszemet, körülmetéléssel
2011. szept. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!