Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves lányom még mindig nem...

2 éves lányom még mindig nem alussza át az éjjeleket, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Sajnos egy kezemen meg tudom számolni, hogy eddig születése óta hány éjjelt aludt végig. Elalszik 9 körül(hamarabb sehogy nem megy). Vacsorára szilárdat néhány falatot eszik, mert eltolja, nem kívánja, főleg levest akar, főzeléket vagy gabonapépet. Éjjel éjfél körül egyszer felkel, akkor mindig inni kér, és kénytelen vagyok pelust cserélni alatta, mert ha nem, reggelre minden úszik... Ha nem adok neki vizet, nem is hajlandó visszaaludni. Utána meg felkel még egyszer hajnalban, olyan 5 körül, átmászik hozzám, és úgy hajlandó tovább aludni úgy 7-ig. Mit tehetnék, hogy leszokjunk erről az éjjeli állandó felkelésekről, ivászatról, peluscseréről?
2010. nov. 24. 08:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben jártam :(

Semmi használható ötletem nincs

NYugi előbb-utóbb le fog szokni a felkeléstől

2010. nov. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad olyan dolgokba belemenni, amit nem akarsz hosszú távon fenntartani. Éjjel nálunk sose volt evés ivás (csak amíg szoptak, persze nem picibabáról beszélek!), így eszükbe se jutott. Ha felkeltek szó nélkül visszakísértem őket, anya nem beszélget éjjel, aludni szeretne.

Én a helyedben nem adnék neki inni, lehet, hogy lesz pár hisztitek, de megszokja. Hajnalban pedig ahányszor kislattyog, annyiszor kell szó nélkül visszakísérni. Nehéz lesz néhány nap, vagy 1 hét, de máshogy nem nagyon fog menni.

Vagy tényleg nyelsz, és megvárod amíg majd egyszer kinövi.

2010. nov. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%

Ilyenkor már nagyon nehéz. Egyszerűen ne adj neki inni, ez egy rossz szokás, amit el kell hagynia. Ha átmegy hozzád, vidd vissza.

Lányom is két éves, és nálunk ez van:

Este vacsi, fogmosás, reggelig semmi. Sosem adtam neki éjjel inni, így nem is igényli. Még kiságyban alszik, pont ezért nem váltottunk, hogy ne legyen ez az éjszakai átjárkálás. Majd ha normálisan tud aludni, akkor váltunk.

Még legalább fél évig marad a kiságy.

Sírás, illetve hiszti nélkül nem fog menni. de legyél következetes, egy pár nap, és rájön, mi az új rend.

A te hibád, hogy ez így megy, te vezetted be ezeket a rossz szokásokat, most is neked kell változtatni, vagy hagyod így tovább, és egyszer tényleg ki fogja nőni, de ki tudja mikor.

A tesóméknál 7 évesen is együtt alszanak, minél nagyobb, annál nehezebb a rendre szoktatni.

2010. nov. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van, 2 és fél éves az én lánykám is.Én elrontottam, hogy éjjel tejet is itattam vele egy időben(hogy tovább aludjon egy kicsit)és mikor elhagytam jött a hiszti éjjel. Most talán nem 3szor csak 2szer kel.Gondolom 2-3 hét mire megszokja, hogy nincs tej. 1 hét után már jobb volt.Nálunk megmaradt a víz, de az ágya mellett van egy csöpögésmentes itatóban és kiszolgálja magát. Ő nagyon sok vizet iszik, de nem mindig kell éjjel pelust cserélnem. 21 h. körül fekszik és éjfélkor,-2kor jön át hozzám és 6ig alszik. Kicsit gáz, mert van egy kishúga, aki még csak 4 hónapos de már átalussza az éjszakát. :)
2010. nov. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
2 és fél évesen illene szobatisztaságra nevelned.
2010. nov. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

09:59-es szerintem neked meg nem, kéne más dolgába beleütni az orrod..

Köszönöm a HASZNOS válaszokat, akkor megpróbáljuk az itókát elhagyni

2010. nov. 24. 10:33
 7/12 anonim ***** válasza:

A pelus dolog nekünk is gondot okozott ebben az időszakban. Nagyon sokféle palus megvettem, hátha kibírja veel reggelig, de nem igazán találtam. Végülis a megoldás talán az, ha vacsikor már nem iszik csak nagyon minimálisat és éjszaka is csak egy két kortyot. Én nem vettem el tőle éjszaka a vizet, mert még én is szoktam inni éjjelente. Ha majd szobatiszta lesz akkor esetleg utánna elkezdheted az ágytisztaságra való szokatást, de ez még legalább fél év lesz.

Kitartást és ne keseredj el, mert sokan járunk ebben a cipőben.

2010. nov. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is megszomjazok éjszaka,a fűtés miatt szárazabb a levegő.Vizet adj neki este is h ne igyon olyan sokat,és akkor kibirja az éjszakát a pelus.


Ő még nem tud egyedül kimenni,ezért hiv téged.Én kisfiam mellé egy kulacsot(szívószálas itató) teszek,és egyedül is tud belöle inni éjszaka.Én nem szoktatnám le az ivásrol éjjel,hisz én se birnám ki.

2010. nov. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nehéz lesz az éjjeli ivásról leállni. Szomjas lesz és nem kap majd inni:( elég nagy már, hogy egy kulacs vizet odategyél neki, elmond, hogy éjjel igyon belőle. Egy próbát megér. Milyen pelusod van? Drágàbb, jobb minősègűvel próbáld, ne kelljen éjjel cserélni, mert ez tényleg fárasztó mindkettőtöknek, kizökkentek teljesen az alvásból.
2010. nov. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ott szokott lenni mellette az itatója, csak ha kifogy, akkor nyöszörög. Az is gondolkodtam, hogy mi van, ha visszateszem bele a szelepet, úgy lassabb folyású, talán nem inna annyit. Szerintetek? Ja hol Pamperst, hol Liberot használunk, szóval nem gagyikat, mégis gyakran van baleset.
2010. nov. 24. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!