Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyerek ha még cumizik...

3 éves gyerek ha még cumizik az nagy gáz?

Figyelt kérdés
3 éves kisfiam még mindig cumizik, és ez nekem nagyon cikis, mert már egyévesen le akartam szoktatni, de egyszerűen amint elvettem 3 napra a cumit csak éjszkára adtam vissza, szóval mindig felijedt éjszaka, sírt álmában hisztizett érte stb.ezért visszadtam és 3 havonta újrapróbálkoztam elvenni, de sehogysem sikrül, ezért mindig megkapja , és most már ott tartunk, hogy nappal is akar cumizni.Ez őrület, mert nemsoká megy óvodába januártól, és akkor oda tuti nem engedik be a cumit egy ilyen nagy gyereknek.Hogy szoktasssam le? Tapasztalatokat kérek nálatok hogy ment ez?És milyen idősen szoktattátok le gyereketeket?
2010. nov. 24. 09:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is nagy gond volt a cumi, 3 éves már elmúlt, amikor sikerült leszoktatni. Ezt pedig úgy csináltam, hogy azt mondtam neki: "A télapó el fogja vinni a cumidat olyan gyerekeknek, akik sokkal kisebbek nálad. Helyette hoz ajándékot neked." Ez teljesen bevált. A cumit elvitte a télapó, helyette kapott valami apróságot. Párszor még eszébe jutott utána, de elmondtam neki, hogy már a pici babáknál van a cumija. Aránylag hamar belenyugodott. Most közeledik megint a Télapó, próbáld ki, hátha beválik!
2010. nov. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Elveszed tőle és lefoglalod mással. Ne add neki vissza többet, mert ott rontottad el, hogy elsőnek visszaadtad. Egy idő után megszokja, hogy egy kis hiszti után mindent elér...
2010. nov. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az enyémek soha nem cumiztak, semmi szüksége rá a gyereknek, viszont a fiam nem volt hajlandó wc-be kakilni, csak bilibe, pedig elég nagy volt már. Na, nálunk azt vitte el a cica. Kereste, sírt, jópár napig nem is kakilt, akkor se kapta vissza, amit elvitt a cica, azt nem hozza vissza. Pár nap alatt megszokta, azóta néha próbálkozik csak, és hamar megérti, hogy nincs.

Vigye el a cica vagy a télapó vagy akármi, de onnantól nincs akkor se, ha cigánygyerekek potyognak.

2010. nov. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
Igen!
2010. nov. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ciki, nem ciki, ez van. A nővérem fia cumizott sokáig, az oviba alvásnál odaadják nekik.
2010. nov. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
26%
nagyon ciki. de nem neki hanem neked. hisztizik érte akkor mi van? elveszed és kész. nagyon szomorú hogy egy olyan gyerek cumizik aki már tud beszélni.
2010. nov. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

Dehogy ciki!!!

Majd, ha megérett rá, elhagyja. Az én nagyfiam 6 évesen egyik napról a másikra szokott le róla, a lányom 5 évesen. Persze mindketten csak alváshoz használták.Addig hiába nyüstöltem őket, annál jobban ragaszkodtak a cumihoz. Most a kicsi 1 éves, őt biztos nem fogom csesztetni, majd abbahagyja, amikor akarja.

2010. nov. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

1. nem kellett volna cumiztatni, de ezzel már nincs mit tenni, vedd el tőle nyugodtan, túl nagy már hozzá, 1-2 nap és abbahagyja a hisztit! Ha ilyen piti dologban sem tudsz felülkerekedni a gyereken, komolyabb nevelési problémáknál mit fogsz csinálni?


Az meg, amit előttem írtak, hogy 6 évesen hagyta el, ezt már inkább nem is kommentálnám...

2010. nov. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 3 éves lányom is cumizik.Az oviba még odaadják neki ha kéri,bár egyre ritkábban kéri.Biztos ciki neki már!Ne aggódj majd leszokik.
2010. nov. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az enyém is cumizik alvásnál, 2,5 éves. Ha már egyszer oda adtuk nekik, akkor nem szabad elvenni. Majd leteszi magától! Láttál már felnőttet cumival elaludni?


Akik meg itt lehurrogják szegényt, azoktól kérdezném, hogy az ujjszopás nem ciki? Azt még elvenni sem tudod! Én 6 éves koromig szoptam az ujjam, hiába győzködtek anyuék, hogy nem szabad, annál inkább szoptam. Egyszer csak abbahagytam!

2010. nov. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!