Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megkérdezik a bölcsödében,...

Megkérdezik a bölcsödében, hogy miért akarom beadni a gyermekemet?

Figyelt kérdés

1,5 éves kislányomnak látványosan több gyermektársaságra van már szüksége.

Dolgozni azonban nem szeretnék visszamenni,mert a következő babát tervezzük.

Egészségem állapota miatt előtte regeteg kivizsgáláson kellene átesnem,valószínűleg kórházba is kellene feküdnöm.


Gondoltuk a párommal,hogy ha a gyermekünk amúgy is ennyire igényli már a közösséget,és nekem is lenne egy csomó elintézni valóm,akkor beadnánk bölcsödébe.

De vajon beveszik így hogy nem dolgozni akarok visszamenni?


Egyébként állami bölcsibe bármikor be lehet iratkozni év közben?


2010. nov. 24. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos így esélytelen, hogy bevegyék. Óriási túljelentkezés van az állami bölcsődékben és még azoknak a gyerekét sem mindig veszik be, akik dolgozni mennének vissza. Ezenkívül év közben szinte 0 az esélye a felvételnek. Szeptemberben feltöltik az összes helyet és maximum akkor vesznek be új gyermeket, ha valaki elmegy mert mondjuk elköltöznek vagy óvodába íratják át (mert elmúlt 3 éves időközben). Szülőként viszont hülyeségnek tartom évközben óvodába iratni a gyereket, mivel egy összeszokott társaságba kerülne át új gyerekként és még csak értelme sem volna, hiszen így is és úgy is évvesztes lesz már a gyerek. Akkor meg sokkal jobb, ha a bölcsiben marad tovább, hiszen ott sokkal kevesebb gyerek jut egy gondozónőre, jobban figyelnek rá.


Szóval én a helyedben keresnék azokra az órákra egy bébiszittert, amikor vizsgálatra kell menned vagy elintéznivalód van.

2010. nov. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A másik megoldásként Családi Napközi jött szóba,oda lehet vinni bármikor (úgy értem,hogy akár csak egy-két napra is)és sokkal rugalmasabb,mint a bölcsödék legtöbbje.

Csak egy baj van vele,hogy sokba kerül. :-(

2010. nov. 24. 10:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, hogy hol, mi van, de nálunk a bölcsődébe munkahelyi igazolást kell vinni. Kezdéskor, és utána egy vagy két hónappal, mindkét szülőtől. Szerintem az a minimum, hogy megkérdezik, mármint nem lelki szempontból, de hogy akkor miért is adod be. Ha éppen úgy alakul, és vissza tudsz menni a munkahelyedre, hogy táppénzre menj szülésig, onnan tudsz igazolást vinni. Viszont nálunk is csak szeptemberben van évkezdés, év közben semmi esélyed nincs beadni.
2010. nov. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, hol.

Ha kevés hely van-vagy nincs hely, nem veszik be, csak munkáltatóival.

ha kis hely, falu pl,. és van hely, biztos beveszik:-)

A napközi bármikor lehet, csak legyen rá lóvéd...

2010. nov. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk városban már azoknak sincs hely,ahol van munkáltatói.Mostmár azt nézik,kinek éri el elöbb a 2 éves kort...
2010. nov. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk jelenleg kb. 60 gyerek vár, hogy bejusson jövőre. Őket már tavaly is elutasították. A 6 hetes lányomnak most adjuk be a jelentkezést, hogy 1.5 évesen legyen esélyünk. Üdvözöllek a való világban....


Vidd Csanába, oda csak lóvé kell :)

2010. nov. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindkét szülőtől munkáltatói igazolás kell, csak akkor veszik be állami bölcsibe. És ha 8 órás a munka, csak akkor lehet ott egész nap. Nálunk lehet évközben is kezdeni amúgy.

Vidd családi napközibe.

2010. nov. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!