Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiamnak (9hós) szív alakú...

Kisfiamnak (9hós) szív alakú a nyelve. (rövid nyelvfék) Miért nem vágják fel neki? Azt mondják, majd ha a logopédus javasolja. Komolyan várjam meg, hogy rosszul tanuljon meg beszélni!?

Figyelt kérdés
2010. nov. 24. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne! Essetek rajta túl minél hamarabb. Nem is értem, ki tanácsolhatott ilyet. Egyébként egy pillanat az egész, kap érzéstelenítőt, inkább csak az lesz a nehéz, hogy le kell majd fogni.

Szopizni tudott? (még annyit tudok elképzeln, hogy nem olyan súlyos a lenövése, de akkor is érdemes most megcsináltatni, mint várni, hogy később szükség lesz-e rá.)

A fiamnak még a csecsemőosztályon megcsinálták, mikor született, pedig nem volt vészesen lenőve.

2010. nov. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen szopizni tudott/tud,. Nem tudom mennyire lehett lenőve, de szegénynek még behúzva is "kígyónyelve van".

Én sem szeretném megvárni míg rosszul tanul meg beszélni, aztán hordhatom logopédushoz...nem értem miért csinálják ezt.

Köszönöm a választ!

2010. nov. 24. 16:01
 3/6 anonim ***** válasza:

én felcsípettem neki, amikor 4 hetes volt, mert a kórházban nem csinálták meg, egy pillanat volt az egész, és egy csepp vér volt a gézlapon, szóval semmiség az egész

azért kell megcsináltatni, mert nem fogja tudni kimondani az "r" betűt

2010. nov. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok,

az enyém nem kapott érzéstelenítőt sem, a gyerekorvos csinálta, egy olyasmi ollóval mint egy körömvágó olló, és az én babám is csak azért sírt mert lefogták, amint elengedték semmi baja nem volt

minél kisebb a baba, annál könnyebben túl estek rajta szerintem

2010. nov. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kisfiamnak 7-8 hónaposan vágták fel. Be voltam tőle tojva, de kb 1 másodperc volt az egész. Mire nagy nehezen elhelyezkedtünk a székben, már kész is voltunk. Egy kampós végű ollóval csippentett egyet, ennyi volt az egész. Épp csak felszisszent, mire felálltunk, már vigyorgott a dokira. Nem is vérzett egyáltalán, érzéstelenítőt sem kapott.

Nekünk fül-orr-gégész csinálta.


Szerintem essetek túl rajta mielőbb, felesleges húzni. Egy nagyobb gyereket lehet, jobban megvisel, hogy vagdossák a nyelvét. Most meg pár másodperc alatt túl lesz rajta, és el is felejti, mire kiértek az ajtón!

2010. nov. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

az én fiamnak 2 hónaposan vágták fel, a drágám nagyon harapta az asszisztensnő ujját, ahogy a gézt dugta a szájába. Mondta is a nővérke, hogy még jó, hogy nincs egy foga sem. Egy óra múlva már nevetett. Érzéstelenítőt is kapott.

Szerintem jelentkezz be egy fül-orr-gégészhez, kérdezd meg tőle, mégiscsak ő a szaki, ezt sztem még telefonon is megmondja. Ki mondta, hogy várjatok vele?

2010. nov. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!