Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tesztek ha folyton bántalm...

Mit tesztek ha folyton bántalmazzák a gyereketeket más gyerekek? (kérdés túl rövid, magyarázat hosszú)

Figyelt kérdés

18 honapós kislány, nagyon barátságos, még soha senkihez meg sem probált hozzá ütni.Neki az az első ha közelébe kerül egy gyerek hogy megpuszilja, de őt folyton megütik a gyerekek vagy meghuzzák a haját meg ilyenek.

Ilyenkor nem tudom hogyan reagáljam le mikor néz a nagy szemeivel és várja hogy megvédjem, ugy sajnálom.

Mit tegyek?


2011. szept. 1. 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát ilyenkor az én anyám bizony rászólt a gyerekre, hogy ezt mégis miért csinálta, vagy szólt az anyjának, hogy moderálja. Mondjuk ő elég nagyszájú, és megmondja mindenkinek ha valami olyan van, ami nem tetszik neki, én meg csak nézek. Bár lehet, ha nekem lesz gyerekem, én is ilyen leszek majd.
2011. szept. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Válasszatok más játszóteret, ne járjatok olyan helyre, ahol bántják őt.

Arról pedig valahogy szoktasd le, persze finoman, hogy idegen gyerekeket puszilgasson, mondd, hogy nem mindenki szereti, öleld anyát, apát, stb.

Az őt bántó gyerekektől tereld el.

Az a baj, ha ilyen csupaszív ölelgetős fajta a kislánykád, nehogy utána csalódjon a gyerekekben.

2011. szept. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Attól függ mekkora gyerekek és az anyjuk mit reagál. Az én kisfiam 16 hónapos, nálunk pont fordított a probléma, ő az, aki odamegy, és azonnal rácsap a másik gyerekre. Nem azért, mert bántani akarja, hanem mert így "barátkozik."

Ilyenkor mindig megmondom neki, hogy simogatni kell, és ha szegény áldozat még hagyja magát, akkor megöleli és megsimogatja, én meg elnézést kérek. Még soha senki nem haragudott érte.

Szerintem ha ilyen kicsi gyerekek csapkodják, ne csinálj belőle ügyet, főleg, ha a gyerek anyja is ott van. Elég kínos ez nekik anélkül is. Ha nagyobbak bántják, az persze más.

2011. szept. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én is ettől félek hogy nehogy magába zárkozon.

Nem mindig egy játszotére járunk de valahogy mindig kifogjuk hogy megtörténik.

Az anyukák sok esetben rászolnak a gyerekükre de ettől ő még sérül...

2011. szept. 1. 14:36
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is úgy látom, hogy szólj neki, ne pusziljon más gyerekeket.

Lehet, hogy a másik azért üt, mert rossz tapasztalata van, rögtön védekezik. Magam azon anyukák közül való vagyok, aki elvárja, hogy az ütő gyerek anyja elnézést kérjen és maga is vigasztalja az enyémet. Ha ez nincs, és az eset többször előfordul, akkor bizony megvédem a sajátomat, és mit szépítem elég csúnya világ vár a másik gyerekre, anyjára.

Azt gondolom kutya kötelességem megvédeni a gyerekemet, kicsit-nagyot egyaránt.

2011. szept. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én egy picit hagynám,hogy ő védje meg magát. Ha mindig rászólsz a másikra, akkor azt szokja meg,hogy oké, anya mindig ott van és megvéd. De anya nem lesz ott napközben a bölcsiben, oviban, suliban.

Egyik ismerős mindig azt mondta a kisfiának,hogy ne hagyd magad,ha elveszik a játékod, vedd vissza. Persze, azt is megtanította neki,hogy ő se vegye el senkitől! A gyerekek lerendezték egymás között!

2011. szept. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
En ra szoktam szolni a gyerekre, nem durvan vagy kiabalva csak odaszolok, hogy "nem huzzuk egymas hajat", "nem verekszunk hanem jatszunk", "X,Y-nak faj ez es most szomoru". A legegyszerubb ujabb jatszoteret keresni de azzal csak azt erjuk el, hogy barmilyen konfliktus eri a gyereket fgojuk es elvisszuk onnan. Ez nem problema megoldas. A gyrekeknek meg kell tanulni kezelni a konfliktusokat nem elmenekulni ha valami nem tetszik. Finoman nyugodtan odaszolhatsz, ahogy fent leirtam legalabb a kislanyod latja, hogy tudod mit erez ha valaki megtepi a hajat. :(
2011. szept. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én nem engedem, hogy bántsák a gyerekek a fiamat! ha olyan, reflexből megfogom a másik gyereket. aztán szólok az anyjának ha nincs ott, hogy talán figyelnie kéne a porontyára :/

sajnálom, hogy ilyen történik veletek, velünk csak egyszer fordult elő. ki is akadtam, hogy egy 3 éves agresszív gyerek mellett miért nincs ott az anyja? :(

2011. szept. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7%
Nem kell rogton agresszívnak nevezni a másik gyereket,ha odaut.Sok gyerek nem szereti,ha puszilgatni akarják vagy megszeretgetni,pl.ilyen az én lányom is.Nagyon félénk,egyáltalán nem agresszív,mégis ha kozelít hozzá egy kisebb gyerek,aki meg akarja olelni vagy ilyesmi,rogton támad és felloki a kisgyereket.Pont azért,mert azt hiszi,hogy bántani akarják,szerintem más gyerek is ezt gondolja.Szóval szerintem probáld megmagyarázni a kislányodnak,hogy ne puszilgassa a gyerekeket.
2011. szept. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

utolsó, igazad van. csak most kijött belőlem :)

az én fiamat tényleg egy kis agresszív 3 éves "támadta" meg, elkezdte rugdosni :O nagyon kiakadtam, leszedtem a gyereket a fiamról, elmondtam, hogy ezt nem szabad, aztán 2 perc múlva a fiam után rohant és tiszta erőből fellökte futás közben :( szegény jó nagyot esett, anyja meg csak utána került elő :S

2011. szept. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!