Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik a LEGNEHEZEBB időszak...

Melyik a LEGNEHEZEBB időszak a gyereknevelés első öt évében?

Figyelt kérdés
Leginkább olyanok tapasztalatára lennék kíváncsi, akik már túl vannak rajta. És miért az volt a legnehezebb?
2010. nov. 29. 09:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Az első öt év:-))

Mert mindennek megvan a nehézsége:-)

2010. nov. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem a 2-6 hós korig, nem evett, nem hízott a lányom. Csak anyatejes volt, boldog, kiegyensúlyozott, vinnem kellett kivizsgálásra, minden ok. volt. De idegileg nehéz volt, hogy miért van ez. De aztán elmúlt ez is. Utána meg már minden könnyebbnek tűnt ennél.
2010. nov. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ejj, no! :-)

Nekem most 8 hónapos a fiam, és az utolsó két hét volt eddig a legnehezebb. Elkezdett szeparációs szorongani, nincs már el egyedül, mint régen, plusz éjszaka is sokszor felsír, pedig 6 hónapig végigaludta az éjszakákat.

Ehhez képest az első öt és fél hónapban mondhatni, észre sem vettem, hogy gyerekem van, annyira könnyű volt vele.

Ilyenekre lennék kíváncsi.

2010. nov. 29. 09:04
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi, második! :-)
2010. nov. 29. 09:05
 5/14 anonim ***** válasza:
Ugyan a lányom még csak 2,5 éves, de a dackorszak sem piskóta. Nekem előtte nem volt vele gondom (vagy már eltörpült a mostanihoz képest.)
2010. nov. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem tudhatjuk, mi jön, és hogy az majd olyan nehéz lesz, amihez képest az eddigi "olyan nehéz mint még soha" piskótának tűnik majd.

És gyereke válogatja.

Iga, még az ötön nem vagyunk túl, nagyobbik lányommal pici korában volt "görcsös hasfájás", amíg kiderült a tejallergiája, ez nehéznek tűnt akkor, de aztán könnyű volt vele, majd 18 hónaposan derült ki a kruppja, majdnem megfulladt, kórházban voltunk 5 napig (én akkor voltam a második babámmal a hányós időszakban), akkor az tűnt nehéznek, most meg az ovis korszak eleje, amikor 2 nap ovi, majd másfél hét otthon 40 fokos lázzal.


Viszont kisebb lányom születése óta nem alszik, és szinte minden éjjel bőg fél-másfél órát. Hát most meg ez tűnik nehéznek (első lányom ennyi idősen "könnyen kezelhető volt").


Emellett egy éve kiderült, hogy gerincbeteg vagyok, nem lenne szabad emelgetnem. Sokszor egy pici rossz mozdulat a gyerekekkel (mert hát ki más emelgetné őket, ha nem én?), és nagyon fáj a hátam. Most ez a nehéz.


Folytassam? :o))


Én elhiszem azt, hogy "kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond". Mert igaz, hogy idővel a "nem alszik, bepisil" típusú gondok megszűnnek, de a lelki fejlődésük meg egyre bonyolultabb lesz, és ott mindig és "jól" a rendelkezésükre állni nem könnyű...

2010. nov. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én még csak 1 év távlatában tudok nyilatkozni. Amikor ki voltam bukva pár héttel a szülés után, mindenki azt mondta, hogy az elején örüljek és használjam ki, amikor még csak eszik és alszik a baba. Majd később milyen nehéz lesz, amikor kúszik-mászik, elindul, lepakol, stb... Na, eddig lekopogom, pont fordítva érzem. Az elején sok tejem volt, de a kisfiam hasfájós volt, akkor amiatt szenvedtünk éjjel-nappal. Majd elapadt a tejem, fejtem éjjel-nappal, nem fogadta el a picúrom a tápszert, gyötrődött a cicimen, de a lefejt tejet nem fogadta el cumisüvegből, sírt állandóan, és én is :-((( Mára már mindent eszik, reggel-este szépen megissza a tápszert cumisüveből, pörög ezerrel, ez ugyan fárasztó, és tényleg mindig ott kell lenni mellette, de boldog, kiegyensúlyozott baba, és én pedig kialszom magam, ezért boldog, kiegyensúlyozott anyuka lettem :-))) A 2 éves dackorszaktól azért kicsit tartok :-) Jó egészséget és sok boldogságot Nektek!
2010. nov. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mi most a dackorszakban vagyok igaz még csak másfél ées de mindent hamarabb csinált.Asszem eddig ez a legnehezebb.Estére ki vagyok mint a liba.
2010. nov. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves lányomnak hisztirohamai vannak, mióta megszületett nem aludt még végig egyetlen éjszakát sem.Nehezen kezelhető!!!

Van egy 3 hós babám - lekopogom - nagyon jó baba.Nem fájt soha a hasa.Csendes.A másik ellentéte.

2010. nov. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Természetesen amikor beteg a gyerkőc és te halálra aggódod magad érte, nem alszol, virrasztasz mellette és sort állsz a dokinál, patikában, közben a család többi tagjára, munkahelyre kevesebb figyelmet tudsz fordítani.
2010. nov. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!