Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez a helyes gyereknevelés?

Ez a helyes gyereknevelés?

Figyelt kérdés

21 hónapos a kisfiam és néha pofont ad,harap. Főleg apát támadja meg és erre ő visszaadja neki a pofont! Tegnap megharapta,erre az apja hanyatlökte az ágyon! Azzal indokol,hogy igy tanulja meg a gyerek,hogy ne verekedjen,mert visszakapja! Szerintetek?!

Néha engem is megüt vagy megharap,de én azt mondom neki,hogy ne harapj,mert fáj és odébb megyek,vagy megjátszom,hogy sirok,ezek beváltak,mert abba is szokta hagyni. Mondtam az apjának is,hogy fejezze be ezt a viselkedést,nem igy kell egy kisgyerekkel bánni,hanem ahogy én,mondja azt ,hogy fáj,stb. És nincs is értelme,hogy visszaadja neki,(persze kicsit üt,de akkor is!),mert később vagy másnap ugyan úgy megüti vagy megharapja a gyerek.


2011. ápr. 5. 11:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Eroszak eroszakot szul. Nem helyes neveles megutni a gyereket.
2011. ápr. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Hát ezzel sokmindent nem tudsz kezedeni, ha a párod ezt nem látja be akkor ez örökös vita téma lesz.


Amit a párod csinált az egy düh saját maga felé hogy nem képes a gyerekét kordában tartani. azt kell belátnia hogy ebben a korban ez a viselkedés normális, a fszülö feladata hogy megtanítsa hogy ezt nem lehet nem szabad csinálni.

Ahogy ö csinálja azzal megmutatja a gyereknek ha dühös vagy mérges vagy apa valamit nem jól csinál akkor ö is üthet, lökhet vissza. vagyis csak a gyereket böziti arra hogy ö is üssön, és lökjön.

nehéz ez a korszak, mind a gyermeknek mind a szülönek.

2011. ápr. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Szerinetm a parod nevelese nem helyes. Mert a gyereket nem az erdekli, hogy az apja felloki, visszaadja neki hanem a reakcio amit kivalt az apjabol. Latja, hogy a viselkedesevel, fel tudja duhiteni az apjat, ugymond "tetszik" neki a reakcio a "hatalom". Nallad ez nincs jelen, nem fordulsz ki magadbol, semmi erdekeset nem produkalsz szamara igy nincs ertelme folytatni. Persze ez csak az en velemenyem. Egyebkent a ferjed, hogyan varja el, hogy ne harapjon usson a gyerek mikor tolle is ezt latja? Valami nem tetszik apanak es visszaut vagy fellok. Ez tudatosul majd benne, hogy a nemtetszest igy kell megoldani. Aztan kesobb ennek isszak meg sokan a levet es nem tudjak miert csapkodnak a gyerekek. Nem bantani akarlak de a te nevelesed a helyes szerintem. Igy lathja a gyerkoc, hogy nem csak utessel es fellokessel lehet megoldani valamit ha nem tetszik.
2011. ápr. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

Sajnos nálunk is ez a felállás. Próbálom meggyőzni a páromat, hogy ez nem helyes, mert ezzel példát mutat a gyereknek.

Azt mondja, hogy oké, lehet, hogy tényleg igazam van, de aztán jön egy olyan helyzet mikor megint jól beleharap a gyerkőc, v. megkarmolja és már el is durran az agya és nem bír higgadtan gondolkodni, reagálni.

Próbáltam azzal is meggyőzni, hogy most alapozza meg a gyerekkel való későbbi kapcsolatát és gondoljon bele, hogy így majd hogy fog odamenni hozzá később a gyerkőc a problémáival, stb.

Én még bízom benne, hogy sikerül legyőznie ezt a hirtelen haragot és előbb - utóbb megtanulja, hogy számoljunk el 10-ig, míg reagálunk 1-1 dologra.

2011. ápr. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
Erőszakra nem szabad erőszakkal reagálni. Ilyenkor meg kell neki mondani, hogy szomorúak vagyunk, nem szabad,akár büntetőszékre ültetni, de nem visszaadni. Már csak azért sem, mert a fájdalom haragot szülhet az apa ellen.
2011. ápr. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nagyon helytelen. majd csak néztek miért gyepálja a fiatok az oviban a többieket. na miért, mert az apja is verekszik....a gyerekek a legtöbbet a példából tanulnak.
2011. ápr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszolóval nem értek egyett.Nem azért verekszik a gyerek mert otthol is megverik.Nincs olyan kisgyerek aki ne harapná meg a szüleit és ne rugná meg .Valamint a legtöbb apa igy reagál rá de sokszor még az édesanya is.Nem hiszem,hogy ezek a gyerekekböl kerülnének ki a verekedös gyerekek.
2011. ápr. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a fiad viselkedése normális, az apjáé meg helytelen. Ha nálunk így viselkedik egy gyerek, akkor rákiabálunk, de úgy, hogy tényleg megijedjen és megértse, hogy nagyon nem örülünk annak, amit tett. De meglökni, megütni vagy bárhogy fizikailag bántani nem szabad, mert akkor tényleg azt fogja hinni, hogy ez a helyes. És igaza van annak, aki írta, hogy a későbbi kapcsolatot is negatívan befolyásolhatja ez. Öcsémet apám sokszor bántotta gyerekkorukban (engem és húgomat nem, mert hogy lányt nem bántunk) dehát fiút sem szabad! most felnőtt, apánk öreg és a kapcsoltuk azóta is borzalmas, mert az öcsém tisztán emlékszik mindenre, bár régen gondolom apám azt remélte, hogy el fogja felejteni...
2011. ápr. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
hát az enyém nem verekedős, sose volt az (pedig akaratos). szóval van olyan kisgyerek aki nem csíp mar harap. ettől függetlenül nem helyes az hogy agresszióra agresszióval válaszolunk. mint már írta vki, agresszió agressziót szül, ez már rég bizonyított pszichológiai tény. otthon majd lehet hogy meghunyászkodik egy idő után, de máshol majd bőven levezeti a frusztráció miatt felgyűlt agressziót.
2011. ápr. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én azt mondom a szülő ne csapja be a gyereket, ne színészkedjen, mert pár év múlva már nem tudja meghatni a gyereket, aki már most is érzi, hogy az ő pofozkodásának nincs komolyabb következménye. Azt hogy anyának fáj, nem különösebben érti, esetleges érdekes neki, de mint játék. Apa is csak játékból lökdösi, pofozza, tehát mindkét irányból meg van erősítve. Anya részéről inkább trükkökkel kikerülve a fegyelmezés, apa részéről pedig erőtlen. Mindkét szülő erélyes kellene legyen. Én saját szememmel láttam többször barátnőmet, hogy hiába ordítozott a kb.: másfél éves kislányára, a helyzet ugyanez volt, a gyermek csapkodta anyukát, harapta stb. ha rákiabáltak nevetett. Mi a párommal 3 eleven lánykát nevelünk, és az agresszióról és a hisztiről bizony kemény pofonokkal szoktattuk le őket. A gyerekek azóta is energikusak, jószívűek, elevenek, bátrak, de nem szemtelenek.

Egy anyuka

2011. ápr. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!