Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodai beíratás után hogy...

Óvodai beíratás után hogy működik?

Figyelt kérdés
Tavasszal be kell íratnom a 2 éves (most decemberben) kisfiamat, hogy jövőre kezdhesse az ovit, ugye? Ilyenkor ha decemberi hogyan működik a beszoktatás? Csak születésnapja után kezdheti az ovit? Decemberben is van beszoktatás vagy az csak szeptemberben az évkezdéskor? Ha lenne tesója, akkor szeretném halasztani neki egy évet, de hát azt nem lehet előre megmondani, hogy sikerül-e, ezért szeretném beiratni. Leírnátok nálatok hogy van ez? Köszi! Tavasszal úgyis érdeklődöm az oviban mikor beíratás lesz, csak kíváncsi vagyok hogy működik valójában.
2010. dec. 1. 15:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Igen, most tavasszal kell beíratni. A pontos időpontot mindig kiírják az ovi kapujára. Ha csak decembertől fog menni (hivatalosan a születésnapja után mehet, kiv. ha dolgozni kell menj és az óvoda részéről nincs akadálya, hogy hamarabb bevegyék), őt ugyanúgy fogják beszoktatni, mintha hamarabb kezdett volna. Hogy hogyan zajlik pontosan a kicsik beszoktatása, arról az oviban adnak tájékoztatást, hiszen ez ovi, óvónő függő. Neki is meg kell szoknia az óvodai rendet, szokásokat... a beszoktatás lényege ez és nem az, amit sokan annak tartanak, azaz, hogy 1-2 hétig az anya is bent van a gyerekkel és fokozatosan hagyja hosszabb ideig a kicsit ott (ez csupán a beszoktatás egy részlete). Ha időközben másképp döntesz, tehát mégis csak következő évtől vinnéd oviba a kicsit, akkor sincs gond. A kicsit ha fel is veszik, nem kötelező járatni 5 éves koráig. Az a fontos, hogy szólj az oviban, ha mégsem viszed, hogy ne számítsanak rá egész évben! egy óvónő anyuka
2010. dec. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor jól gondoltam. Remélem a körzeti óvodában is van beszoktatás, mert már hallottam olyat, hogy csak évkezdéskor szeptemberben van az 1-2 hetes beszoktatás. Remélem van decemberben is, mert nem szeretném bölcsibe adni a gyerekemet és lehet, hogy szüksége lesz a fokozatos beszoktatásra, nem egyszerre már első nap egész nap ott kell lennie nélkülem. Még igaz arrébb lesz, csak kíváncsi voltam. Köszönöm a választ.
2010. dec. 1. 15:33
 3/15 anonim ***** válasza:
2%
Az óvodai nevelési év az iskolai tanévvel azonos, tehát szeptemberben kezdődik. Év közben nem fogják bevenni a gyereket, augusztus utolsó hetétől van beszoktatás. Májusban van a beíratkozás.
2010. dec. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
14%
Fel sem veszik azt a gyereket az óvodába, aki a tárgyévben nem tölti be a 3. életévét. Te óvónő anyuka, nagy marhaságot írsz...Az a bölcsőde, ahová felveszik korábban és év közben....
2010. dec. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem értem, miért írsz butaságot! Az óvoda nem iskola! Igaz, a nevelési év szept. 1-jén kezdődik, de év közben bármikor kezdhet járni egy kisgyerek (a 3. születésnapja utáni 1. munkanaptól. kiv., ha a szülő kérésére az óvoda hamarabb is beveszi). A beszoktatás pedig szept. 1-jén kezdődik és nem augusztusban... (eleve lehetetlen, hisz maga a nev. év is csak akkor kezdődik..) még mindig az 1. voltam
2010. dec. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Mondd, miért hordasz itt össze h.lyeséget? Talán ez a szakmám... Nem most kezdtem, hanem bő 20 éve... ennyit még talán tudok. Na, de mindegy..
2010. dec. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%

Egyébként, ha a nevelési évben betölti a gyerek a 3. évét, kötelesek felvenni az óvodába... A kérdezőé meg jövő dec-ben betölti... így még a tárgyévben is van... [link]

Aki jan. 1 után tölti be a 3. évét, azt csak akkor kötelesek felvenni, ha van elegendő férőhely a gyerek számára a csoportban....

2010. dec. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%

Ha a 79%-os válaszait elfeljeted, akkr a többiek helyesen válaszoltak. Beiratnod most kell, természetesen mehet a szülinapja másnapjától oviba, DE: ha esetleg terhes lennél, érdemes megfontolni, hogy nem később, hanem ELŐBB add be az oviba. Ha felvették a gyereket és szobatiszta, akkor 2,5 éves korától már mehet az oviba, a helye úgyis üresen van addig is... Szóval akár szeptembertől beadhatod. Beszoktathatod, bármikor viszed, minden oviban máshogy van a beszoktatás rendje, van, ahol csak beadod és el kell menni, van, ahol hordhatod hetekig akár fokozatosan... Ezt ott tudják megmondani.

Terhesség esetén én a picit korábbi beadást javaslom, mert nem érzi majd úgy, hogy a pici miatt "elzavartad" otthonról, már természetes lesz neki az ovi, mire megjön a pici, nem kapcsolja össze a két dolgot.

2010. dec. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
1%

Az óvodai nevelési év szeptemberben kezdődik, de általában augusztus utolsó hetében nyitnak az óvodák, mégpedig éppen a beszoktatás miatt. :)

Nem veszik be a gyereket évközben-max ha másik óvodából íratják át...

2010. dec. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
29%

"Egyébként, ha a nevelési évben betölti a gyerek a 3. évét, kötelesek felvenni az óvodába"

Na ezzel elárultad, hogy az óvónőséggel köszönőben se vagy. Ugyanis 3. betöltött életévtől LEHET felvenni az óvodába, ám csak a tankötelességet megelőző 1 évet KÖTELEZŐ ott tölteni.

"Az óvodai nevelés a gyermek három éves korában kezdődhet és az iskolába járáshoz szükséges fejlettség eléréséig tart. Az óvodába járás az óvodás korosztály egészére általánosan nem kötelező. A közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvény az óvodai nevelést az ötévesekre vonatkozóan tette kötelezővé.

24.§ (3) A gyermek - ha e törvény másképp nem rendelkezik- abban az évben, amelyben az ötödik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától napi négy órát köteles óvodai nevelésben részt venni."

Okos...

2010. dec. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!