Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodai beíratás után hogy...

Óvodai beíratás után hogy működik?

Figyelt kérdés
Tavasszal be kell íratnom a 2 éves (most decemberben) kisfiamat, hogy jövőre kezdhesse az ovit, ugye? Ilyenkor ha decemberi hogyan működik a beszoktatás? Csak születésnapja után kezdheti az ovit? Decemberben is van beszoktatás vagy az csak szeptemberben az évkezdéskor? Ha lenne tesója, akkor szeretném halasztani neki egy évet, de hát azt nem lehet előre megmondani, hogy sikerül-e, ezért szeretném beiratni. Leírnátok nálatok hogy van ez? Köszi! Tavasszal úgyis érdeklődöm az oviban mikor beíratás lesz, csak kíváncsi vagyok hogy működik valójában.
2010. dec. 1. 15:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
56%

Ha elolvastad volna a mondat végét is, talán értenéd, amit írtam... De ugye, kiemelni azt megy... Kötelesek fellvenni a 3. évet betöltött gyereket, HA VAN HELY A CSOPORTBAN.... Tehát nincs még betöltve a 25+ max. 5 fővel, akik dec. 31-ével betöltik a tárgyévben a 3 éves kort. Nem kellene talán kötekedni.... csupán szövegértés az egész. Igen, a SZÜLŐ dönthet úgy, hogy nem járatja valamilyen okból a gyerekét óvodába annak 5, ill. 6 éves koráig (attól függ, mikor fogja kezdeni az iskolát, 6 vagy 7 évesen, azaz betölti-e a 6. életévét a tárgyév május 31-ig és a szülő akarja-e iskolába íratni vagy sem.... De ez már bonyolult dolog, mármint az iskolakötelesség. Ebbe nem megyek bele, ui. semmi köze a kérdéshez!

A másik lehetőség, hogy az óvodába nagy a túljelentkezés, így válogatni kell a beíratott gyerekek közül. Ilyenkor előnyt élvenek, akik korábban bölcsődébe jártak (hisz ott a szülő általában dolgozik), a szociálisan hátrányos helyzetűek, utánuk jönnek azk, akik dec. 31.-ig betöltik a 3. évet, majd sorban a többiek. Tehát igen, az óvoda elutasíthatja akkor a jelentkezést, ha a gyerek jan. 1-e után született és már nem fér bele a maximálisan felvehető létszámba. Ezért van a törvényben a megengedő jelleg...

nem tudom, mitől érzed magad ebben a kérdésben kompetensnek, de iszonyatosan tájékozatlan vagy a témában... én ezzel befejeztem, a kérdező döntsön belátása szerint! A te kötözködésednek semmi helye itt, sem a témában...

2010. dec. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
78%

Én ugyan nem vagyok óvónő, de a 79%-os válaszolónak üzenem:


A fiam csoportjában tavaly, amikor kezdett, voltak 17-en.

év közben aztán szép fokozatosan lettek 25-en. Idén szeptemberben nem jött új gyerek, azóta viszont még vagy 3. Év közben, igen.

És nem másik óvodából, hanem akkor kezdek beszokni. Volt beszoktatás év közben.

És nem extra ovi a miénk, a város többi ovijában is kezdett több ismerősöm gyereke is év közben :)


Szóval kedves kérdező! Van beszoktatás év közben, de hogy a ti ovitokban ez hogy zajlik, azt ott kell megbeszélned, mert ovitól/óvónőtől függ. Beíratkozni viszont tavasszal kell.

2010. dec. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

én is pontot tennék az ügy végére, ugyanis személyesen kérdeztem meg az oviban (az én fiam is jövő decemberben tölti a 3-at) és bizony beveszik év közben is.

Lehet, hogy helyenként változik, ezért alakult ki vita.

2010. dec. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Hát itt nálunk nem veszik be évközben a gyereket, csak a bölcsibe, oda is csak protekcióval...
2010. dec. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is beveszik év közben,legalábbis a tesóknak tartanak helyet,a tavalyi évben az egyik kislány januárban volt 2 éves, a szülinapja utáni nap kezdte az ovit,előtte bölcsis volt.

Az én fiam novemberi,májusban beíratom,ha van hely(nem nagyon valószínű,mert nagyon sok nálunk a gyerek) mehet novembertől,ha nincs,akkor csak 2012.szeptemberétől,így 2 évet jár bölcsibe,és 3 évet oviba.

2010. dec. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!