Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki hozza nálatok a karácsonyfá...

Ki hozza nálatok a karácsonyfát, az ajándékot? 3 és 1 évesek a gyerekeim, idén már vmit mondanom kell.

Figyelt kérdés

A férjem családja vallásos, náluk Jézuska "intézett" mindent és az angyalok. Nálunk a család együtt díszítette a fát és az angyalkák ugyan a képben voltak, de a szüleim hozták az ajándékot. Emiatt én nem emlékszem ilyen "törésre" hogy egyszercsak akkor rájöttem,hogy mégse a Jézuska hozza...stb.

Idén már el kell kezdeni kialakítani valami hagyományt, ti hogyan csináltátok? Szeretném következetesen ugyanazt mondani nekik jövöre is (bár a kisebb nyilván még annyira nem érti). Azt mondjátok ami nálatok volt, vagy ami apuka családjában? (ha nem egyezik a kettő mondjuk).


2010. dec. 4. 09:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is Jézuska hozta, és mégsem volt törés, mikor kiderült az igazság.
2010. dec. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom nálunk hogy van, hátha segítek: Közösen díszítjük a fát, de az ajándékot a Jézuska és az angyalok hozzák.

Tavaly is így volt nálunk, látta a fenyőket az árusoknál, így egyszerűbb volt lerendezni, hogy is van ez, ráadásul igazi ajándék a közös díszítés. Az ajándék érkezését csengőszó jelzi, elénekeljük a Mennyből az angyalt, s jön az ajándékbontás.

2010. dec. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyikünk sem vallásos.A párom a fél életét az apjával töltötte,kb.10 éve/évig karányocsonyfájuk sem volt.

Anyukám egyedül nevelt,de mindíg sütöttünk és karányonyfát díszítettünk.

A lányunk 2 éves.Én úgy gondolom,meglepetést szeretnék neki,így 23.-án este amikor lefeküdt,feldíszítem a fát és 24.-én teljes pompájában áll majd a nappaliban:-)

Hogy a Jézuska hozza v. sem az ajándékot,azt még nem tudom.

2010. dec. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi is együtt díszítjük,de az ajándékot a jézuska hozza.A fa a mi ajándékunk a jézuskának:)Ha tetszik neki ajándékokat tesz cserébe a fa alá a délutáni alvás alatt,de csakis ha alszanak!!!:)mire felébrednek,már ott várják az ajándékok:)2 és 5 évesek.
2010. dec. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja még annyit,hogy az 5 éves lányom már azért sejti/tudja,de tetszik neki a játék:)
2010. dec. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
mi sem vagyunk vallásosak,de mégis a Jézuska hozza a fát és az ajándékokat is a fa alá,vacsora után.2 éves,az első ajándék a Jézuskától a villogó fa lesz amikor felébred,majd vacsi után az ajándékok is odakerülnek a fa alá.mi igy beszéltük meg a párommal,de miután meg jött a fa még ő is tesz rá egy pár szép díszt,vagy épp le vesz róla,ahogy tavaly is csinálta:)beszéld meg a pároddal hogy mit éreztek ezzel kapcsolatban,hogyan szeretnétek bevezetni ezt a gyerekeknél.nekem is a Jézuska hozta a fát is és az ajándékot is,még se volt törés mikor rá jöttem az egészre,semmi gondom nem volt vele.
2010. dec. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ezt a fa díszítést én is úgy tervezem, hogy lefekszenek aludni és addig feldíszítem a fát hogy mikor lejönnek már ott álljon készen. Akkor nagyobb lesz a meglepetés.

Férjemnek igazából mindegy mit mondunk, ő nem szól ebbe bele. De valószínű akkor maradunk a jézuskás angyalkás verziónál.

2010. dec. 4. 11:41
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk mindent az angyalka hoz. Még. 6 éves a kislányom, és 3 évesen már beszélgettünk erröl vele. Mivel Karácsonykor Jézus születését ünnepeljük, furcsa lett volna, ha Ő hozná az ajándékokat, mert a gyerekeknek ő egy baba. Angyalok meg dolgozgatnak Karácsonykor. Mondjuk mondtuk neki, hogy igen az angyalka hoz ajándékot, de mi is adhatunk annak, akit szeretünk. Az óvodában azt tanitják a gyerekeknek, hogy a Karácsony a szeretet ünnepe. Jövöre, ha már iskolás lesz, valahogy finoman elmondjuk, hogy vannak angyalok, de ajándékot nem tudnak hozni, szerintem törés nélkül meg fogja érteni. Egyébként nem vagyunk vallásosak, de a kislányom nagyon érdeklödik az "égi" dolgok felöl.
2010. dec. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
21 hós a kisfiam. Mivel nem alszik mindég nappal, így nem tudok akkor fát díszíteni. Így a karácsonyfát eggyütt díszítjük majd, az ajándékot pedig a jézuska hozza meg. Ha majd vacsizunk, akkor apa a fa alá teszi.
2010. dec. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk Jézuska hozza a délutáni alvás ideje alatt. A nagylány 5 éves, idén már nem kötelező neki itthon a délutáni alvás, igy lehet, hogy 24-én reggelre jön a Jézuska a fával... Az ajándékot is ő hozza alá r9gt9n ugyanakkor.
2010. dec. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!