Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek a bárányhiml...

Mi a véleményetek a bárányhimlő elleni védőoltásról? Be adattátok a gyerekeknek, vagy be adatnátok?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem mert ma beszéltem egy anyukával és a 4éves és 10 hónapos picije elkapta a himlőt és szövődményként asztmásak lettek a gyerekek.Az én lányom 2éves és még nem volt de nagyon megrázott a dolog.
2010. dec. 16. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondta az orvos, hogy egy oltás legyen a kettőből, attól mg elkaphatja a bárányhimlőt, de nagyon enyhe lefolyással, max néhány pötty, hőemelkedés. Volt több olyan gyereke, akik kórházban kötöttek ki a fertőzés után, azóta javasolja az oltást.
2010. dec. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én beadattam neki pár hónapja, 2 éves kisfiú.
2010. dec. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is beadattam már az elsőt,januárban kapja a másodikat.2 éves .Sajnos én rettegek a himlőtől,én még nem voltam(magamnak is be akarom adatni),és annyi rosszat lehet róla hallani,állítólag már nagyon agesszívvá nőtte ki magát ez a vírus
2010. dec. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én megkérdeztem a dokinkat h mi a véleménye róla, és ő meg azt mondta hogy nem javasolja, mert a bárányhimlő egészséges gyerekeknél nem egy veszélyes betegség, (csak akinek van vmi más alapbetegsége is) és nem bízik az oltásban, mert amikor bejött azt mondták 1 oltás kell, és egy életre védett a gyerek, aztán hamar kiderült, hogy mégsem, így most már 2 oltás kell, és még nem nőtt fel generáció aki oltva volt

szóval nem tudom, még én is gondolkodom

2010. dec. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én még csak az egyiket adattam be 2 éves korában (most 2,5 éves), a másodikat majd amikor oviba megy. Sajnos már nagyon agresszív ez a vírus (ami övsömört is okozhat), így ha ezzel az egy oltással esetleg elkapja a b.himlőt, akkor is sokkal enyhébb lefolyású lesz. És volt még egy ok: nagyon nem díjaznám, ha elkaparászná magán a kiütéseket, és egy életre megmaradna a nyoma.
2010. dec. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2 éves kisfiam megkapta az oltást, őt is kétszer oltották. A gyerekorvosunk javaslatára adattam be.

A fiam bőre nagyon érzékeny és ekcémás. Nem akartam kitenni egy ilyen jellegű betegségnek, és a szövődmények sem hangzanak bíztatóan.

2010. dec. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is egyet adattam be 2 éves fiamnak bölcsi előtt. A másodikon még filózom.

mellette szól, hogy akkor tuti nem kapja el, viszont nem lesz örökké védett, csak 10 évig, utána újabb oltás kell. :S

Ha most elkapja - enyhébb lefolyású lesz, és védettséget is kap.

Leglábbis így logikázom. :)

Szerintem ha közösségbe kerül, érdemes legalább egyet beadatni, mert már sokkal agresszívabb ez a betegség, mint 20-30 éve.

2010. dec. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!