Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki elhalmozza a gyerekeit...

Aki elhalmozza a gyerekeit karácsonykor az vmit kompenzál? Olyan furcsán viselkedik a legjobb barátnőm (mindketten anyukák vagyunk). Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Hasonlóan állunk anyagilag, nem dőzsölünk, de nem is éhezünk hónap végén(hálistennek). Egykorú gyerekeink vannak (1 és 3 évesek). Rengeteg mindent összevásárolt a gyerekeinek és "meg is rendelt" a családtól még vagy 25 féle dolgot. Nincs ezzel baj (azon kívül hogy én nagyon nem értek egyet ezzel és látom a gyerekein hogy már nem is tudnak örülni a sok mindennek), de én nem verem magam hitelekbe meg plusz költségekbe, hogy a fenyőfa alatt ezer játék legyen. Ez még rendben is lenne, másképp gondolkozunk és kész. De napról napra az orrom alá dörgöli hogy még ezt vesz meg még azt kér a gyerekeinek. De miért? És minek ennyi féle kacat? Úgyse fog 10 féle dologgal játszani a gyerek, úgy csinál, hogy érezzem magam rosszul, hogy én nem halmozom el az enyémeimet. Eddig azt hittem, jóban vagyunk, de most már úgy érzem direkt csinálja.Mintha azt akarná mutatni, ők mennyivel különbek.
2010. dec. 16. 14:32
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
És már azt veszem észre magamon hogy ha lehet nem keresem a társaságát pedig úgy volt hogy a héten is találkozunk, de már msn-en is inkább azt írom ki hogy Away, hogy ne kelljen beszélnünk. Jóban voltunk eddig nagyon, de most már keserű szájízem kezd lenni. És tényleg nem azért mert irigylem tőle.
2010. dec. 16. 14:35
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

nem biztos hogy kompenzál, és nem is gondolom hogy azért teszi hogy mást irritáljon ezzel, lehet hogy csak annyi az egész, hogy ő így látja jónak, és neki ez örömet okoz

az én anyukám is mindig elhalmozott karácsonykor ajándékkal, emlékszem, tele volt a fa alja csomagokkal, és én annyira boldog voltam :D

2010. dec. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
Én az ilyesmit a legjobb barátnőmmel simán meg tudom beszélni, eszembe nem jutna ide írni. Ne haragudj, de nekem meg ez a furcsa inkább.
2010. dec. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kedves második. Megbántani nem szeretném, mert akárhogy is mondom abból bántódás lenne, gondolj csak bele...

na mindegy.

2010. dec. 16. 14:47
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kompenzál - egyrészt. Másrészt a szokásos "jómagyar" hozzállás, hogy "megmutatjuk, nekünk mennyivel jobb". Én is ismerek ilyet. Semmi tudatosság nincs benne. Azt hiszi, hiheti, hogy a sok játékkal valamit pótolhat náluk, amit a gyerekek tudat alatt tőle várnak el. Mi sem vagyunk csórók, de nem az ajándék mennyiségén és árán múlik a hangulat. Tudod, azok a karácsonyok, amiket ők élnek meg, értéktelenek érzelmi szempontból. Nekik erről szól. Nektek meg A KARÁCSONYRÓL. A SZERETETRŐL. :) Ne frusztráld magad. Kár lenne. Ne találkozz vele karácsony előtt, bár utána még hallgathatod majd tőle a hasonló szintű élményeket. Boldogan mesélj neki arról, hogy soha ilyen jól nem érzetétek magatokat együtt a családdal, hogy rengeteget nevettettek, hogy a férjed (vagy Te) milyen jót játszott a gyerek x játékával. Érezze, hogy bensőséges családi idillt mi határozza meg. :)

Ne foglalkozz most vele. Kívánj nekik jelképesen békés ünnepeket, esetleg lepd meg őket vmi kedves dologgal. Ő a nagy készülődésben valószínűleg el fog feledkezni ugyanerről. :)

Ne görcsölj, ne hagyd magad, ne legyen szorongásod. Ez az ünnep a családé. :)

Áldott Karácsonyt!

2010. dec. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
nagyon nem jó.Szerintem is-is.élvezi hogy mindene meg van a gyerekinek,de sajnos azt nem látja,hogy ezzel nem tesz annyira jót mint amekkorát szeretne.sajnos nagyon hamar megtanulják,hogy a szeretet az ajándokok mennyiségével fejezik ki,a családomban nekünk is van ilyen gyerek.elhiszem hogy neked meg rosszul esik,mert óhatatlanul,úgy érzi magát az ember,hogy ő meg nem ad semmit a gyerekének,hidd el,kisebb bizony több.Én az aranyközéputat választottam,4 db ajándék lesz a fa alatt.összesen kb 7 ezer értékben,és más nap a mamáknál is egy egy ajándék.
2010. dec. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Utóbbi vagyok. Nekem is van ilyen ismerősöm, ezért ismerem ezt a jelenséget. A kérdezőnek jogos lehet a kérdése, az érzése. Ezért írtam, amit írtam. E mellett a fentiekkel is egyet értek.

De érdemes elgondolkodni ezen a jelenségen. Tényleg.

2010. dec. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm hasonló jókat kívánok. Közben még vmi eszembe jutott ezzel kapcsolatban hogy ugye az oké hogy másképp látjuk ezt a dolgot, másképp gondoljuk. De én mégse akarom az orra alá dörgölni minden egyes nap, hogy szerintem ő miért csinálja rosszul...tehát nem osztom az észt neki hogy szerintem tök felesleges a gyerekeit (akik már így is el vannak kapatva rendesen) még jobban elkapatni. Ha én ezt meg bírom állni, akkor számára is szólhatna másról köztünk a kommunikáció mint az ajándékok folyamatos felsorolásáról:) Csak kicsit csalódott vagyok,hogy neki ez fel se tűnik.
2010. dec. 16. 14:51
 9/13 anonim ***** válasza:

Te ne is versengj vele. Már ha erre gondoltál. Felesleges.

Én örülök, hogy az én kismama-barátnőm hasonló kaliberű, mint én, hasonló anyagi helyzetben, egykorú gyerekkel, szinte azonos elvekkel. Tudom, hogy ritka dolog, de 3 hónapos a kapcsolat, mégis mindent őszintén megbeszélünk, de nem kritizáljuk a másikat. 10 év van köztünk, és nem érezzük.

Egyszer én is elszálltam, amikor valamiről nagyobb lendülettel zengtem ódákat, aztán kapcsoltam, és abbahagytam, mert tudtam, hogy nem fér bele a kapcsolatunkba a dicsekvés. Szerintem mindene esetben tapintatlan dolog.

Hja, utóbbi-utóbbi voltam. :)

2010. dec. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Barátnődnek milyen volt a gyerekkora? Fodrászom jutott eszembe erről a szituról. Szegényt a nagymama nevelte fel, szegények voltak, de mindég volt mit enni, volt szeretet és kitanítatta. Neki 2 lánya született (-én vigyáztam rájuk több éven keresztül alkalmanként ikrek). Szóval ő is ilyen volt, ezer féle ajándék, nagyon ellettek kényeztetve, babusgatva. Most 13 évesek de az anyjuk nélkül szinte nem mennek sehova. Velük aludt 12 éves korukig. Tehát ő kompenzál, ami valahol jó, de rossz is.Mi csak 1 valamit veszünk kisfiamnak, mindenkitől csak 1 valamit kap. Később majd esetleg többet, de még elég. 22 hónapos.
2010. dec. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!