Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Száraz ugatós köhögése van 4...

Száraz ugatós köhögése van 4 éves kislányunknak. Éjjel kezdte. Hogyan kell kezelni? Vigyem orvoshoz rögtön?

Figyelt kérdés
2010. dec. 19. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs láza akkor nem kell. Én lándzsásútifű szirupot , c vitamint , mézes teát szoktam adni. Gyógyszertárba is adnak valami szirupot biztos!
2010. dec. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, azt mondják azonnal orvoshoz kell vinni.

Egyébként pedig ha köhög, akkor a fejét kell bedugni a mélyhűtőbe vagy kinyitni (most pont alkalmas erre az idő)az ablakot és levegőztetni, amíg el nem múlik a köhögés. A hideg levegő tágítja a légutakat ezért kell.

A msáik pedig elengedhetetlen a hideg párásítás, mondjuk télen, fűtési szezonban amúgy is.

Arra nem emlékszem, hogy adtak e antibiotikumot rá

Mindegy vidd el orvoshoz mindenképp. És ha nagyon köhög (hidegre sem hagyja abba vagy enyhül), az is lehet kórházi kezelés kell, ahol nem tudom mit lélegeztetnek be vele.

2010. dec. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg KRUPPOS ,vidd orvoshoz én azt javasolom! A nagyobb fiam is kruppos volt és hát elég ijesztő volt éjjel amikor elkezdett köhögni és fulladni,sajnos 2 -szer kórházban kötöttünk ki ,az elsőnél az utolsó percekben értünk be! Hidegpárásítót használj csepegtess bele eukaliptusz olajat, spiropentet és rectodelt kúpot szoktak adni és sós oldattal ,Salvus vízzel inhalálni. Mivel kisfiamnak több ilyen rohama is volt ,vettünk inhalálót itthonra így eltudtuk kerülni a további kórházi kezeléseket!
2010. dec. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok a lándzsásútifű tényleg jó , és mint a második válaszoló is írta hidegre kell vinni! Ha nagyon köhög öltöztesd fel és nyisd ki az ablakot vagy a mélyhűtőhöz kell tenni. De szerintem mindenképp vidd orvoshoz! Általában éjjel jönnek a fulladásos rohamok ,napközben szinte tünetmentes ,ez ne téveszen meg!
2010. dec. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha ugatósan köhög, akkor mindenképpen vidd orvoshoz. Minél előbb. Ahogy már írták, valószínűleg kruppos, mert az jár ugatós köhögéssel.

Az én fiam is kruppos, neki eddig egyszer volt rohama, éjjel rohantunk vele az ügyeletre, majd 1 hét kórházi kezelés. Antibiotikumot nem kapott. Azóta minden este hideg párásítót használok a szobájában, és tartunk itthon erre való kúpot. A hideg nagyon jó, mert ha elfulladna, akkor a hideg levegőtől újra szabaddá válnak a légútjai. De én megmutatnám az ügyeletes orvosnak. Inkább, minthogy baj legyen.

2010. dec. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi nagyon a válaszokat !
2010. dec. 19. 17:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia

Nálunk is ez volt a helyzet. Elvittem orvoshoz aki azt mondta adjam neki a köptetőt és fujjuk az orrát. 3 nap mulva rosszabbul lett. Visszavittem és akkor már írt fel antibiotikumot is.

Szerintem is vidd orvoshoz, hátha a ti dokitok ügyesebb, mert a miénk nagyon félválról vette és kislányom nagyon sokat szenvedett ekkor:((((

2010. dec. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!