Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van valakinek tapasztalata a...

Van valakinek tapasztalata a lábujjhegyen járásban?

Figyelt kérdés
Kisfiam lassan két éves és lábujjhegyen jár, hol többet hol kevesebbet, elvittem neurológushoz de neki pont talpon ment.Meddig tart? Mivel vegyem rá hogy talpon járjon?
2009. jan. 23. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
barátnőm cipő nélkül lábújhegyen jár.27éves.semmi probléma a járásával
2009. jan. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom 3,5 éves és még mindig nagyon sokszor megy lábujjhegyen. 2 éves volt amikor elvittem orthopédiára, akkor azt mondták vegyek zsályás bedörzsölő krémet és minden este azzal masszírozzam a vádliját fürdés után és, hogy ne szóljak rá, hogy ne menjen úgy. Majd 3 hónap múlva vigyem vissza. Visszavittem, megnézte, hogy jár / persze az én lányom is ott talpon ment/, megint azt mondták, hogy tovább masszirozzam és 3 hónap múlva menjünk vissza. Megint visszamentük, de akkor egy másik doktornőhöz kerültünk, ő elküldte vérvételre amiből valami betegséget lehet kiszűrni. De jó lett neki az eredménye is, akkor elküldte gyógytornára. Ami sajnos nem sokat használt, mert a kislányomra épp rájött a dackorszak és akármit mondott a gyógytornász, hogy mit csináljon , semmit nem akart csinálni. Akkor felírt pár gyakorlatot, amit itthon csináljak vele, de sajnos velem se nagyon akarta csinálni. Utána megint vissza az orthopédiára, akkor fél évet mondtak, hogy menjünk vissza, most fog letelni februárban, de nem tudom mit csináljak vele mert még mindig többet megy lábujjhegyen mint talpon. De most már rá szoktam szólni, hogy tegye le a lábát. Előszőr azt hittük, hogy a bébikomptól jár úgy, de van egy 16 hós kisfiam, akit már nem tettünk be a bébikompba és kezdem észrevenni, hogy néha már ő is lábujjhegyen megy. Szóval én is nagyon tanácstalan vagyok.
2009. jan. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
u.válaszolónak a kicsi a nagytól látja hogy kell lábujhegyen menni.Az én öcsém is csomó mindent utánozott főleg a rosszat.
2009. jan. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nekünk azt mondta a neurológus, ha később is fenn áll a probléma, létezik valamilyen speciális cipő és azt kell majd hordania, de ezt akartam valahogy elkerülni. Egyébként a válasza az volt hogy bolondozik, ezért csinálja.
2009. jan. 24. 12:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 3 éves lesz és ő is lábujhegyen jár. Mi is voltunk orvosnál nekünk azt mondták, hogy ha nincs akadálya annak hogy letegye a talpát( vagyis le tudja tenni ha akarja) akkor nincs semmi baja.Sőt még azt is mondta, hogy sokkal jobb ha a gyerek lábújhegyen jár mintha a sarkát verné a földhöz, mert az gerinc problémákhoz vezetne.
2009. jan. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Húgom 9 éves koráig járt lábujjon, az orvosok se találtak soha semmit. Ami hátránya volt: az iskolában folyton lekerült a pokolba a léptetőtáblán. Ma profi táncos. :)
2009. jan. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem aszomszédomban van egy kislány aki hasonlóan jár. Kitaláltuk, hogy csak akkor járhat így ha megmutatja, hogy rendesen is tud járni. Most már tud beszélni, és elmondta, hogy ő a kiskirálylány és azért jár így. Lehet hogy neki is hasonló, egyszerő oka van rá. Nem feltétlen királylány, akármi is lehet. Addig is próbáld valami trükkel rávenni, hogy menjen talpon. Ha tud úgy menni, akkor valószinű nincs nagy probléma.
2009. jan. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen tud menni talpon, és azt figyeltem meg, hogy amikor valamivel nagyon el van foglalva, pl. húz maga után valamit akkor talpon megy, de átlagban kb a nap 50%-ban lábujjhegyen jár.
2009. jan. 25. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!