Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Torokból jövő öklendező...

Torokból jövő öklendező köhögésre mit kell venni?

Figyelt kérdés
Köptetőt vagy köhögéscsillapitót? Beteg volt kb 5 napja magas lázzal 1 napig, piros a torokkal és a mandulái duzzadtak, a doki azt mondta hogy gennyszagú a lehelete, ez torok ill. mandulagyulladásra utalt. Kaptunk homeos bogyókat, és mivel másnapra semmi baja nem volt nem kellett kiváltani antibiotikumot. Már jó van azóta de ez a köhögés lett most újabban, gondolom még abból maradt. Köptető kell rá vagy csillapitó? Esetleg ez a homeopátiás Stodal? Azt irja hogy minden köhögésre jó.
2010. dec. 27. 01:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

"mivel másnapra semmi baja nem volt nem kellett kiváltani antibiotikumot. Már jó van azóta de ez a köhögés lett most újabban, gondolom még abból maradt"


Másnapra semmi baja nem lett harmadnapra meg ráment a hörgőkre!Gratulálok!Nem kellett kiváltani az antibiotikumot? Éljen a baktériumos felülfertőződés!

2010. dec. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Minden köhögésre jó? A hurutos köpetes köhögésre pont az kell hogy megállítsa a köhögést hogy a köpet ne jöjjön fel!Biztos a tüdőgyulladás!
2010. dec. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Te nagyon kedves kötekedős unatkozó bar*m! Talán orvos vagy vagy mi? Amúgy a kérdésemre válaszoltál? Mert nem hinném. Az orvos mondta hogy ne váltsuk ki az antibiotikumot ha jobban van, másnap fel is hivtam és ő mondta hogy nem kell. Homeopátiás szereket használunk most is azt szedi. Kb 6 hónapig élt születése óta mindennap napi 3* i antibiotikumon, igy már lassan több kárt okoz nekünk mint hasznot. Ezért ha nem muszály akkor nem szedünk, nem az én döntésem alapján hanem a fizetett magán háziorvosunk döntése alapján. A stodal-ra pedig az van irva hogy köhögéscsillapitó hatású és hurutos köhögésre köptető hatással is bír. De nem gondoltam hogy ennyi mindent le kell irnom ahhoz hogy a kérédsemre ne támadást kapjak hanem normál választ!

Akinek van vmi értelmes válasza azt szivesen elolvasom még. Az első két hozzászóló inkább ne irjon többet !!!!

2010. dec. 27. 01:37
 4/15 A kérdező kommentje:
Mellesleg pont hogy nem hurutosan köhög, mert arra tudom én is hogy köptető kell. Torokból köhög nem tüdőből, és néha öklendezik tőle. De ezeket mind leirtam a kérdésben, talán olvasási problémáid vannak?
2010. dec. 27. 01:41
 5/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem tud rendesen felszakadni neki a cucc és levan tapadva. Inhalálnia kellene, meg kamillatea gőzét lélegezni. szerintem segítene neki. + állítolga a mellkast bekened zsírral és bekötöd neki, az is felszakítja.
2010. dec. 27. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Van itthon luuf balzsamom az segíthet?
2010. dec. 27. 02:14
 7/15 anonim ***** válasza:
Fehérmályva tea: Köhögés ellen, főként gyermekeknek alkalmas. Ezenkívül nyálkás bevonóként légcső-, és emésztőrendszer hurutos megbetegedéseinél is alkalmazzák. Használják klisztérnek és lágyító borogatónak. Gyógycukorkát is készítenek belőle. Magas a garat- és toroknyugtató nyákanyag tartalma. Ne forrázatot készítsünk, hanem helyezzük langyos vízbe és áztassuk lehetőleg egy éjszakán keresztül, mivel gyógyhatását így fejti ki.
2010. dec. 27. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

# Lándzsás útifű szirup: Főleg a gyermekek használják. Elkészítése: Forrázunk le 3 dl vízzel 1 maréknyi friss vagy szárított útifűlevelet, és hagyjuk kihűlni, majd szűrjük le. A főzetet újfent forraljuk fel, majd kis lángon sűrítsük be, és keverjünk hozzá 150-200 g mézet. Naponta 1-2 evőkanálnyi fogyasztása ajánlott.

# Lándzsás útifű tea: Nyálkaoldó és köhögéscsillapító. Elkészítése: Forrázzunk le 2-3 dl forró vízzel 2 teáskanálnyi szárított lándzsás útifüvet, hagyjuk állni 10 percig, majd szűrjük le. Kívánság szerint mézzel édesíthető. Naponta 2-3 csésze teát fogyasszunk.


Ezeket azért írtam mert nem gyógyszernek minősülnek és remélhetőleg használ is.

2010. dec. 27. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
még találtam egy oldalt, itt is találsz sztem hasznos infót.
2010. dec. 27. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

csak nem írtam le :)


[link]

2010. dec. 27. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!