Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Cataflam V 50 mg tabletta...

Cataflam V 50 mg tabletta tényleg adhatom neki?

Figyelt kérdés

6 éves lányomnak írták fel napi fél tablettát 3x.

De a betegtájékoztatót olvasom hogy ez csak 14 éves kortól adható magas hatóanyag tartalma miatt. És az is benne van hogy nem osztható a tabletta és nem szétrágható. Ha nem osztható akkor elvileg nem lehet belőle felet csinálni. Akkor miért kérdezte a doki hogy cseppeket írjon vagy tablettát ha elvileg a tabletta nem is adható? Eddig cseppeket szedtünk ha szükség volt rá de most a lányom már be tudja venni a tablettát is ezért ő választotta inkább azt. Végülis nem adtam be neki hanem van még a cseppekből is itthon és azt kapta. De vajon minek írnak fel neki ilyet? Most akkor lehetne adni vagy nem? 20 kilós és 6 éves. Vélemények? Esetleg más 6 éves gyermekének írtak már ilyet vagy inkább cseppet adnak az orvosok az ilyen korúaknak is?


2010. dec. 27. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi gyerekeknek mindig cseppet írunk fel.3x annyi csepp ahány kg-os a gyerek.
2010. dec. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hatóanyag szerint adható a fél tbl,deazért nem szerencsés osztani,mert filmtabletta.Vagyis a "máza" csak a bélben oldódik,ezáltal nem irritálja a gyomrot.Viszont ha felezve van akkor már a gyomorban kezd oldódni.Nonsteroid gyulladáscsökkentő,és fájdalom csillapító ugyan úgy mint a nurofen,panadol,algopyrin,stb8csak más a hatóanyaga)..ha ezektől nincs gondja a gyomrának (nem szokott fájni) akkor biztos úgy gondolta a doki,hogy nem lesz baj.

Ha reálisan belegondolunk a csepp is ugyan az a hatóanyag,az is közvetlenül a gyomrába jut,úgyhogy...akár a tablettát is adhatod.És még könnyebben is lemegy.

Egyébként a cseppre mi van írva,abból is 25 mg-ot kell adni súly szerint?

2010. dec. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Most néze a Cataflam cseppből kb 15 mg/alkalom kellene adnod,egy fél tbl pedig 25 mg.Szerintem inkább add a cseppet.
2010. dec. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Érdekesek néha a gyerekorvosok...Nekünk egyszer Tisassent írt fel. A gyógyszerész csak pislogott, hogy ő már huszonvalahány éve van a szakmában, de még sosem látott 3 éves részére felírt Tisassen receptet... Nem is adta ki. Aott helyette Laevolac szirupot. Szóval én a helyedben megkérdezném a gyógyszerészt, hogy mi van ilyenkor.
2010. dec. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A Cataflam egy remek gyógyszer, de én gyereknek csak nagy fájdalom esetén adnám. Hacsak nem szenved szó szerint, akkor megteszi a Nurofen szirup is.
2010. dec. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de egyenlőre mindenki mást ír így nehéz dönteni.

Eddig mindig annyi cseppet kellett szednünk a cseppekből ahány kiló a gyerek. 3x egy nap ennyi csepp.

Vagyis 3x20 csepp. Most is annyit adtam.


De a tablettára rávan írva hogy nem osztható. ennek akkor valszeg tényleg az az oka hogy bevonat van rajta? Szerintem a félnek is több a hatóanyaga mint az egyszeri 20 cseppnek a cseppből nem? Valaki ki tudja ezt nekem számolni? Mert én többnek számolom.köszi

2010. dec. 27. 13:54
 7/9 anonim ***** válasza:

20 csepp=1 ml

a cseppből 1 ml=15 mg

A tabi fele=25 mg


Jól számolod.:)

2010. dec. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi


De honnan tudjuk hogy a 20 csepp az egyenlő egy milivel?

Ez le van írva valahol?

Köszi

2010. dec. 27. 17:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne adj neki cataflam-ot! Még a felnőttekre is veszélyes,akár infarktust is okozhat,főleg ha valaki rendszeresen eszi.Ez egy olyan szer,amit csak nagyon nagy fájdalom esetén szabad bevenni ritkán.Gyereknek inkább mást.Bátyám mikrobiológus-kutató,tudom mit beszélek.
2010. dec. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!