Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor hagyta el a cumisüveget...

Mikor hagyta el a cumisüveget nappal gyermeketek, mikor ivott pohárból?

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:

A nagyobbik fiam egy eves volt, amikor vegre hajlando volt vegre nem cumisuvegbol inni a vizet.

Csoros poharra szokott at akkor, de nem kapkodta el.

Mast nem ivott mar uvegbol napkozben, mert tapszert csak reggel es este kapott 8 honapos koratol. Most 2 eves, de par honapja nagyreszt mar poharbol iszik, ha megyunk valahova, akkor szoktam a csoros poharat adni neki.


a kisebbik fiam most tiz honapos es mar 2 honapja csorosbol iszik, a cumisuveget szinten csak reggel es este hasznaljuk tapszerhez.


en ezt a fajtat veszem nekik, ezt jobban szeretik, mint a tobbit: [link]

az aventes varazsitatok nem valtak be, nekik tetszett, nekem nem, kettot vettunk, de 1-2 honap hasznalat utan csopogni, folyni kezdtek. Ebbol a tommee tippeesbol van, ami mar egy eves es meg mindig nem folyik. Raadasul puha a csore, nem kemeny muanyag, hanem szilikonos anyaggal van bevonva, szerintem ezert is szeretik jobban.

2010. dec. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

20 hónaposan.

Egyik napról a másikra eltettem a cumisüveget, mert éjszakánként az volt a hobbyja, hogy ugráltatott, hogy anya, iszi, anya, iszi, és fél órán át cuppogott a cumisüvegen, így altatgatta magát.

Amikor már egy éjjel tízszer is megcsinálta, fogtam mérgemben az összes cumisüveget, és elraktam, hogy rá legyek én is kényszerítve, hogy pohárból itassam (hihetetlen, milyen kényelmes az ember egyébként, egyszerűbb volt a cumisüveget odanyomni a kezébe, mint tanítgatni a pohárból ivásra)

Egy hónap alatt már cseppmentesen ivott pohárból, és mindössze három-négy sírás volt a cumisüvegért, aztán semmi több.

Ennek már két hónapja, és nem bántam meg, hogy leszoktattam a cumisüvegről.

2010. dec. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kb. két évesen. Előtte még cumisüvegből ivott, bár tudott inni csőrös pohárból meg sima pohárból is, de nem akart. Aztán két évesen bölcsis lett, ott egyszerűen megoldották, kapott ő is sima poharat, mint a többi gyerek, és eszébe sem jutott a cumisüveg. Kérdeztem, hogy ivott-e belőle, mondták, hogy igen, és semmi hiszti nem volt miatta. Akkor itthon is váltottunk sima pohárra, meg csőrösre (az esti és reggeli kakaót abból itta).
2010. dec. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekemet kb 10 hónaposan leszoktattam a cumisüvegről. Nálunk is a szilikonos csőrös itató vált be. Bár sokak szerint ez is majdnem cumisüveg. De ebből mégsem cumiznak órákig. ebből itták a vizet, teát. A sima pohárból meg a tápszert, akkor úgyis ott vagyok velük. A kisebbik most 1 éves.
2010. dec. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!