Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két és fél év körüli gyermeked...

Két és fél év körüli gyermeked hány estét/napot tölt a nagyszülőknél?

Figyelt kérdés
Közeli ismerőseim szétmentek (házasok sem voltak), és utána egyre többet volt a gyerkőc a nagyszülőknél. Most már 6-8 napot is ott van, de amúgy meg felesben van náluk a hónap maradék részében. Csak én érzem soknak ezt a számot? vagy ez normális és nekünk is így kéne csinálni a gyerekeinkkel, merthogy kell a szülőnek is a kikapcsolódás?
2010. dec. 30. 12:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos,hogy a kikapcsolódás kell nekik.Lehet,hogy güriznek azokon a napokon,mert nem leányálom egyedül nevelni egy gyerkőcöt.meg gondolom mindkét félnek most hirtelen új életet,életvitelt kell kialakítani,feszültek,türelmetlenek,....lehet,hogy jobb is a gyerkőcnek most a nagyszülőkkel.

Na ennyit a lelki oldaláról.

Az én nagyobb gyermekem 2,5 évesen ennél több napot volt külön havonta tőlünk.Dolgoznom kellett ugyanis,és így lehetett megoldani.SOHA nem volt problémája,sőt alkalmazkodó,érdeklődő,barátságos kisfiú lett belőle.

A kisebbem viszont havi kb 1-2 napot van a nagyszülőknél,csak úgy mókából.

Szerintem nem sok ez a 6-8 nap.Sőt más szülőkre is ráférne néha ennyi kikapcsolódás......

2010. dec. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk a nagyobbik fiam 3 éves, és már 1,5 évesen elment nyaralni a nagyszülőkhöz. Ott vannak az unokatesók, Balaton stb., így neki fel sem tűnt, hogy egy hétig nem volt itthon. Mivel nekem vissza kellett mennem dolgozni, amikor a nagy 1 éves lett, így nekem más választásom nem is volt, mert bölcsi nyáron szünetet tartott, szabira nem tudtam menni annyi időre, így maradtak a nagyszülők. Azóta minden hónapban elmegy egyszer úgy, hogy pénteken délután indul és vasárnap megyünk érte. Most is elmegy Szilveszterezni az unokatesókhoz, és papóhoz. Ő kérte, mert itthon most van egy 6 hetes kisöccse, aki miatt nagy "partyt" nem lehet csapni :). Sokat van a nagyszülőkkel, imádja őket, és akár egy hétig is jól elvan ott. Én nem látok ebben semmi kivetni valót. Biztos vannak anyukák, akik nem adják ki a kezükből a gyereküket, én nem az a típus vagyok. Nekünk is nagyon jót tesz, ha nyugiban lehetünk pár estét apjukkal. Bár most egy darabig megint nem lesz ezzel "gondunk", hiszen a kicsi még nem szállítható :D:D:D
2010. dec. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
ja, már másfél éve nincsenek együtt, szóval szerintem megszokták. De a 'nem a szülővel' töltött napokba nem számolnám be a bölcsi idejét, bár van olyan gyerkőc, aki ott van 8-9 órát. Most nem erre gondoltam.
2010. dec. 30. 12:42
 4/19 anonim ***** válasza:
60%

miért ne lehetne a nagyszülőkkel a gyerek havi 6-8 napot? Ez heti kettő. Akár úgy is nézhetnéd, hetente 2 napot vannak a gyerekek a nagyszülőkkel, kicsit sem tűnik soknak. Sőt szerencsések mindketten (gyerekek-nagyszülők is), van aki évente látja ennyit az unokákat. Sőt ha 4-4 mindkét nagyszülővel, akkor két hetente látják a nagyszülőket 2-2 napra, már majdnem kevés is.


És vannak ennek pozitív oldalai is, így a nagyszülők jól ismerik a gyereket, ha történik bármi a szülőkkel, merthogy bármikor történhet, mit tud tenni egy nagyszülő, aki nem látja legalább két hetente az unokáját? Így nem kell ismerkedni, könnyebben átsegíthetik a gyereket a nehéz időszakon. Úgyhogy ez jó dolog.

Úgyhogy ez inkább nagyon jó dolog.

2010. dec. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
57%
A mi két és fél évesünknek nagyon is sok lenne, ha nélkülünk lenne ennyi időt, és nem csak neki, hanem nekünk is. Persze meg kell látogatni a nagyszülőket, de nem úgy hogy ott hagyom a gyereket napokra mi meg éljük világunkat. Hol van ilyenkor a napirend, a biztonság, az állandóság?
2010. dec. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
82%

Régen rossz, ha anyukámra vagy apukámra - de az apósomra is akár - nem merném rábízni a gyermekeimet akár egy hétre. Állandóság a gyermek életében nem hiszem, hogy kizárólagosságot jelentene. Állandónak tekinthető a nagyszülő is, és a véleményem az, hogy annál színesebb a gyermek személyisége, minél több emberhez ragaszkodik. Biztonság? Engem is felneveltek a szüleim, az unokájukkal is tudnak úgy foglalkozni, mint ahogyan én foglalkoznék. Sőt! Jobban vigyáznak, nehogy náluk történjen valami baj. Ha engedem és bevonom a nagyszülőket is az életünkbe, akkor a biztonság érzete a gyereknek ugyanúgy megvan, mint mellettünk. És a napirend? A nagyszülők nálunk szigorúan betartják a napirendünket. Tiszteletben tartják az elveinket, értékrendszerünket - amit nyilván otthonról hoztunk - és abszolút biztonságban tudom a gyermekemet és majdan a most kisebbet is a nagyszülőknél. Lehet, hogy én szerencsés vagyok, mert nekem olyan szüleim vannak és olyan apósom, sógornőm akikre bármikor lehet számítani, és a tűzbe tenném a kezem mindenkiért. Arról nem is beszélve, hogy a gyerek igazán ott éli csak a világát, mert a nagyszülők azért sokkal jobban kényeztetnek, mint mi szülők. Nálunk a fiam nem tudná elképzelni, hogy ne legyen rendszeresen a nagyszülőknél több napot egy hónapban! Most például jól is jött az, hogy a gyerek megszokta a nagyszülőket is, és ott tud aludni nélkülünk, hiszen a tesó születésekor a férjem nem tudott a nagyobb gyerekkel otthon lenni a munkája miatt, én pedig 4 napot ugye bent voltam a picivel. Vajon milyen lett volna, ha a nagyobb nem bír meglenni a nagyszülőkkel egy estét sem?? Így viszont békesség volt, nyugalom, biztonság és napirend!


12:39-es voltam

2010. dec. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
36%
Az én fiam simán elvan két hetet a mamánál. 15 hónaposan volt ott először 3 napot nélkülünk.
2010. dec. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
mindég együtt megyünk. 2 hetente 3 napot töltünk ott. Nélkülünk még nem volt a mamánál. 22 hónapos. Szopik is még, meg nagyon anyás.
2010. dec. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
akkor ezek szerint csak én gondolom úgy, hogy ez a 8 nap sok. Ottalvással gondoltam. Bár én nem tudom elképzelni, hogy heti két napot lepasszoljam, pláne ha csak fél hónapot van velem.
2010. dec. 31. 18:30
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is sok. Nekem pl mindenbe beleszólós szüleim vannak (iszonyat jóindulattal, teszem hozzá), mikor kb havonta 1x, max 2x egy éjszakát ott alszik a fiam (3 éves lesz) kicsit megzakkan mikor hazajön. Érezni rajta, hogy most fura neki, mamával volt 2 teljes napot és itthon meg én vagyok meg apa, mást lehet nálunk csinálni (sajnos nincs meg az a fajta tisztelet, amit az egyik válaszoló írt, hogy a mi értékrendünket vagy napirendünket tisztelnék) és én se érzem jól magam, mikor ő nincs itthon. Szüleim pedig szeretik éreztetni, hogy "szívességet tesznek", főleg ha "csak" kikapcsolódni szeretnénk, nem pedig mondjuk orvoshoz menni kell vagy vizsgáznom a távollétében. Mikor én voltam pici, semmi segítségük nem volt, és kb azt érzem, hogy "nekünk se volt, neked miért járna, oldd meg ahogy mi is megoldottuk". Ezért, magunkból kiindulva soknak érezném a heti 2 napot. De ha olyan nagyszülők lennének, akik a szülőkhöz is megfelelően állnak hozzá, ám legyen. Az viszont biztos, hogy csak a nagyobb gyereket a pici miatt nem passzolnám le (nem Te írtad, kérdező, csak eszembe jutott, mert sokan csinálják)
2011. jan. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!