Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a kisfiam nyáron tölti a...

Ha a kisfiam nyáron tölti a 3. életévét, akkor nem kötelesek felvenni szeptemberben oviba?

Figyelt kérdés
Most olvastam a városunk honlapján, hogy akkor mehet, ha május 31-ig betölti a 3. életévét. De ő júliusi baba. Ez azt jelenti, hogy nem fogják felvenni oviba? És akkor mit fogok csinálni? Most nyáron volt 2 éves, már vissza kellett mennem dolgozni, mert a GYES semmire nem elég, 4 órában dolgozom, addig a mamával van. De ezt nem fogjuk tudni így csinálni 4 éves koráig, főleg hogy akkor már a GYES sem fog járni :(((
2011. szept. 19. 23:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nálatok hogy van, de nálunk csak az mehet oviba, aki szeptemberre betölti a 3 évet. (Tehát a Te isfiad mehetne). DE!!! Májusban van beiratkozás, és júniusban értesítenek mindenkit írásban, hogy felvették-e a gyereket.


Ha nálatok is így működik a rendszer, mint nálunk itt (Budapest), akkor idén májusban be kellett volna iratnod az oviba.


Amúgy pedig egy próbát megér, hogy bemész az ovitokba, és rákérdezel, hogy ugyan nem irattad be májusban, de nincs-e véletlenül egy szabad hely a kisfiad számára. Még az is lehet, hogy lesz :)

2011. szept. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Bölcsibe is próbáld beiratni, vagy ha nincs a városotokban, akkor családi napközibe.
2011. szept. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Az én lányom júniusi, jövő ősztől szeretném oviba járatni. A mi védőnőnk azt mondta, hogy nem sok esélyt lát rá, mert errefelé túlzsúfoltak az ovik, és itthon leszek a születendő kisebbik babánkkal. De azért adjam be a kérelmet majd vagy 3 helyre. Ő nem mondott ilyen máj. 31-i dátumot...sőt, azt hallottam, hogy már 2 és fél évtől felvehetik őket. Kötelezve viszont - úgy tudom - csak 5 éves kortól vannak.
2011. szept. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

idén májusban? de hisz akkor még 2 éves sem volt!

2012 júliusában lesz 3 éves, és nálunk áprilisban van a beíratás, tehát elvileg 2012 áprilisában kell beíratnom, ha azt szeretném, hogy 2012 szeptemberében menjen (csak nem biztos hogy mehet ezek szerint)

2011. szept. 19. 23:59
 5/18 anonim ***** válasza:
Sztem felveszik, fel kellene venniük!... de mindenképp jó előre szólni kell!
2011. szept. 20. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Lehet, ovifüggő, mert nálunk a 2,5 évest is felveszik, ha szobatiszta. Ha pl. januárban tölti be a 3-at, másnaptól már mehet. Nálunk a bölcsik zsúfoltak nagyon, ezért a korai felvétel. Ha van munkáltatói igazolásod, akkor fel kell venni valahová, egyébként meg tavasszal kell beíratni, és utána mehet. Enyém pl. augusztusi, tavasszal írattam, ősszel ment.
2011. szept. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A törvény szerint, amennyiben az óvodai év kezdetekor (nem a beiratkozáskor) már betöltötte a 2,5 évet és szobatiszta, akkor óvodába mehet.


Tehát sürgősen kérdezz rá, mert nem tagadhatják meg az óvodát, főleg ha dolgozol.

2011. szept. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A törvény szerint az a kisgyerek, aki a tárgyév dec 31-ig betölti a 3. életévét vehető fel óvodába, a később születettek akkor, ha még maradt hely. Szóval a tiédet, ha még dolgozni is kell menned, fel kell, hogy vegyék... Persze, ez attól is függ, mennyire nagy a túljelentkezés. Igazán a törvény nem említi sem a szobatisztaságot, sem a kommunikáló képességet kizáró oknak.. Ezt csakis az óvodák helyi rendelkezései szabhatják meg.

Az én lányom most aug.-ban volt 3 éves, 1 hete már óvodás.

Én azt javaslom, írasd be jövő tavasszal az oviba és mondd, hogy dolgozni mész (sőt, már dolgozol! Így nagyobb a valószínűsége, hogy felvegyék. Pl.a bölcsiből érkezőket automatikusan átveszik...

Egyébként itt a törvény: [link]

Tehát idéntől már a 2,5 éves is felvehető az óvodába...

2011. szept. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%

Rohadtul nem kötelesk, csak 5 évesen:-((((


hasonló cipőben járopk, sajnos.


Az enyém márciusban lesz 3, lejár a gyes, de csak szeptembertől veszik fel.

Mert nem jelentkeztem májusba

Csak akkor még úgy volt, hogy 2,5 évesen megy bölcsibe 3,5 éves koráig, me én meg dolgozni, de az sztornó, talán 3 éves korában visszavesznek.


Úgyhogy most fogalmam sincs, ha lejár a yges márciusban mit fogok csinálni:-((((


-ha visszavesznek, hogy dolgozok, ha a gyerek nem járhat oviba

-ha nem vesznek vissza, hogy keresek munkát a gyerekkel

2011. szept. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem is júliusi és szeptemberben kezdte az ovit!


Hivatalosan az vehető fel, aki szeptember 1-ig betölti a 3 évet, amit a ti óvodátok csinál az törvénytelen.

2011. szept. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!