Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hányszor és milyen módon...

Hányszor és milyen módon lehet az oviban inni étkezések között? Milyen lehetőség van erre?

Figyelt kérdés
azért kérdezem mert az én lányom 1,5 l innivalót iszik egy nap, és nem étkezések alatt, hanem között, és ha nincs a keze ügyében az üvege, pohara, keresi, vagy szól ha szomjas. de sokszor iszik. hallottam már olyat hogy van viz automata, vagy olyat is hogy semmi lehetőség erre. szóval kíváncsi vagyok a tapasztalatokra
2011. jan. 2. 20:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szól az óvónőnek, vagy dadusnak, hogy szomjas. Ennyi.


Nálunk vannak kitéve poharak és választhatnak tea vagy víz közül.

2011. jan. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Unokaöcsém ovijàban csak étkezéseknél isznak, ezt a gyerek is mondta. Köztes ivászat nincs, mert 25 gyerek folytonos pisilni kisérgetésére nincs idő az ovónő szerint:( meg arra, hogy becsurrantsanak, átöltözés,stb...
2011. jan. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
hát én biztos kiverem a balhét ha nem ad inni a gyerekemnek, ez milyen már? ha szomjas hát szomjas, aztán egész felnőtt életében meg hallja hogy igyon sokat, kiakasztó néhány ovónő, amúgy én is ezt hallottam sajnos
2011. jan. 2. 21:55
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk van a csoportszobában egy vízadagoló, amiből bármikor kérhetnek az óvónőktől.

500 Ft-ot kellett fejenként év elején befizetni, abból egész évre megoldják a cserét.

Viszont amivel nem értek egyet, az az eldobható műanyag pohár.

22 gyerek naponta nem kevés mennyiségű poharat használ el havonta...

2011. jan. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ki vannak rakva a poharak, fogja a gyerek kiballag a mosdóba és enged magának a csapból vizet. Pont, mint itthon. És pisilni is így járnak, nem kisérgetik őket, ha pisilni kell szaladnak és egyedül intézik a dolgukat és öltöznek fel.

És 3 évesek illetve most már 4.

2011. jan. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk vagy kér a dadusnénitől teát vagy szól az óvónőnek, hogy szomjas és ő kiengedi a mosdóba inni... minden gyereknek ott van saját pohara. Olyat manapság nehezen képzelek el, hogy ne ihasson annyit a gyerek, amennyit igényel. Mi még tavasztól késő őszig az udvarra is viszünk ki innivalót, hogy ha megszomjazik valaki, ne kelljen emiatt bemennie az épületbe. A "nem adnak inni, mert nincs idő kísérgetni" nézetű óvónők szerintem már nagyon a nyugdíjaskor küszöbén lehetnek, általában ők ennyire begyöpösödöttek :) egy óvónő anyuka
2011. jan. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk tízórai után van kirakva kancsóban egész délelőtt tea, víz és a gyerekek műanyag poharai. Ha valaki szomjas, kiszolgálja magát, iszik. A kisebbeknek önt a dajka vagy a nagyobbak.
2011. jan. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is szépen fogja a poharát és enged vizet magának a csapból. Az udvarra meg mindig visznek ki valami ivólevet, vagy teát, ha megszomjaznának. A pisilést is egyedül intézik, pedig vannak tényleg aprók közöttük. Szólnak és kimennek ennyi. Kicsit önállóságra vannak legalább nevelve, amúgy meg én is balhéznék, az biztos, ha nem kapna rendesen inni..mondjuk így is van egy kis balhé, mert nehezen értik meg a tej és mogyoróallergia mibenlétét, annak ellenére, hogy már elértük, hogy saját ételesben kapja az ételt, de annak ellenére mindig előfordulnak gikszerek.. de ez más lapra tartozik..
2011. jan. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, azért több a lehet inni válasz mint a nem:-) ez megnyugtató
2011. jan. 5. 17:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Nalunk sajat kulacsuk van, amibol akkor isznak, amikor csak akarnak, ha kifogy, utantoltjuk, este pedig bedobunk mindent a mosogatogepe, olyan nincs, hogy valaki szomjas legyen, szerintem az mar bantalmazas szomjaztatni egy kisgyereket.
2011. jan. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!