Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » GYED után lehetőség van a...

GYED után lehetőség van a szabik kifizetésére ahelyett, hogy letöltöm amik összegűltek (TGYÁS, GYED alatt),6 órában viszatérve a szabikat a teljes bérrel számolják ha kifizettetném?

Figyelt kérdés
A GYES-t majd a tartós beteg gyermekem miatt kapom,tehát teljes munkaidő mellett is járna.
2011. okt. 31. 10:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Az én meglátásom az, hogy úgy fizetik ki a szabadságot, amennyi órában alkalmazva vagy akkor, amikor annak kivétele vagy kifizetése esedékes lenne. Mivel a szabadságot alapból nem órában mérik, hanem napokban, ezért ha a napi munkaidőd 6 órás, akkor a szabadságot is 6 óraként számolják el. Ha a GYES teljes munkaidő mellett is járna, akkor miért nem 8 órában dolgozol, hogy a szabadság idejére is több bér járjon?
2011. nov. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

"Ha a GYES teljes munkaidő mellett is járna, akkor miért nem 8 órában dolgozol, hogy a szabadság idejére is több bér járjon"


Még így is nehéz lesz a tartós beteg gyermek mellett,ezt az egy évet kihasználom ( kötelező részmunkaidős foglalkoztatás közalkalmazottaknál )amíg megtehetem,hogy a részmunkaidős munkám mellett,ne keljen állandóan (de néha még így is előfordulhat)kellemetlen helyzetbe kerülnöm,mert táppénzre kell mennem.


Azt az információt kaptam mióta feltettem itt a kérdést,hogy a teljes bérrel lesz elszámolva a szabadság,mert akkor gyűlt össze amikor még teljes munkaidőben voltam bejelentve és nálam még az sem akadály,hogy a szabik teljes munkaidőben vannak elszámolva,mert még akkor is jár a GYES(a tartós beteg gyermek miatt teljes munkaidős bérrel elszámolt szabi mellett is jár).

2011. nov. 3. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!