Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Január végén lesz 2 éves a...

Január végén lesz 2 éves a fiam, és utána megy bölcsibe, mert muszáj visszamennem dolgozni. Lelkileg engem nagyon megvisel az elszakadás, akik hasonló helyzetben vannak, voltak, hogyan nyugtattátok meg a lelketeket?

Figyelt kérdés
A fiam szereti a gyerekek társaságát,ezzel nem lesz gond,csak nekem rossz érzés,hogy még 1 évet lehetnék vele itthon,de úgy hozta az élet,hogy dolgoznom kell .
2011. jan. 3. 09:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi márciusba kezdjük a bölcsit. Én is félek, nagyon anyás a kisfiam. Én is szeretnék vele itthon maradni. Remélem be fog szokni könnyen.Nekem szerintem nehezebb lesz, mint neki. De ha nem tud/akar beszokni-sokat sír vagy valami, akkor nem fogom kínozni, kiveszem, és majd lesz valami. De remélem szeretni fog a bölcsiben.Már a betege vagyok neki.
2011. jan. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel én is igy vagyok :( Holnap kezdjük a beszoktatást a bölcsiben. Azért nagyon gáz,hogy egy anya kénytelen beadni a gyerekét bölcsibe,mert különben éhen halnának a 25e Ft Gyes-ből.

Persze az ember próbálja nyugtatgatni a lelkét,hogy muszáj és,hogy jó lesz neki mert gyerekek között lesz..de nagyon rossz érzés. Mondjuk más világ van,mint 10 éve ma már nem olyan "nagy ügy" ha bölcsis a gyerek. Szerintem 4 éves korára érik meg annyira,hogy tényleg közösségben legyen a helye ilyen formában.(majd egész nap amig a szülök dolgoznak)

Gondolom ha én is visszakerülök a malomkerékbe lefoglal majd annyira a munkám,hogy hamar megszokjuk ezt a helyzetet.Kénytelenek leszünk. De féltem őt,hogy reggel a nagy hidegben kell bölcsibe mennünk, tudom,hogyha beteg lesz sűrűbben akkor magamat okolom majd. De ez nem választás ,hanem egy muszáj dolog..Sajnos!Kívánok nektek is kitartást!:)

2011. jan. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az a legnagyobb baj,hogy a kereskedelembe megyek vissza,és este 7-ig van nyitva a bolt,utána zárás,mert kasszás is voltam és leszek,és ha a vásárlók még 7 után bent vannak,és nem csak nézelődnek,nem lehet szólni. Régebben volt úgy,hogy fél 8-kor tudtam a kasszát lezárni,8-ra értem haza. Van egy 6 éves és egy két éves fiam,és szörnyű belegondolni,hogy reggel elviszem őket,és csak este találkozunk.
2011. jan. 3. 09:40
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak lépések, amiket muszáj megtenni. Te most ilyen helyzetben vagy. Próbáld meg megnyugtatni a lelkiismeretet, mert a gyerkőc érezni fogja rajtad a feszültséget, és ez az Ő számára is megnehezíti az átállást.

Nem attól vagy jó anya, hogy mindenáron vele maradsz 3 éves koráig, hanem attól, ha az együtt töltött időt tartalmasan tudod vele eltölteni.

Nyugodj meg, fog ez menni mind a kettőtöknek:)

2011. jan. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azzal nyugtatom magam, hogy nem, nem lehetnék itthon vele még egy évig. A gyes összege gyakorlatilag semmi, és az én férjem nem keres olyan sokat, hogy ezt a luxust megengedhessük magunknak. Illetve ezzel az erővel itthon maradhatnék vele amíg felnő, csak éppen jövedelmem nem lenne.

szóval az élet nem habostorta, és ehhez a picuroknak is alkalmazkodniuk kell. A bölcsi pedig igenis jó hely, én még nem találkoztam olyan gyerkőccel, aki ne lett volna ott szívesen.

2011. jan. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Fiam 21 hónapos korától járt.

(megjeygzem én másfél, párom 4 hónapos korában kezdte)

Szerintem a 4 év túlzás, gyerekek hanmar beszoknak, én csak pozítív változást tapasztaltam anno a fiamnál.

Aztán az oviba már be sem kellett szoktatni.


Nekem kicsi 2 éves lesz márciusban, őcsak ősszel fogja kezdeni, de szerintem, mivel akkor ő már 2 és fél éves lesz, nehezebb lesz beszoktatni.

2011. jan. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én kicsim is januárban lesz 2 éves. Mi ma kezdtük a beszoktatást. Én is izgultam kicsit, de a gondozók nagyon kedvesek, a kisfiam élvezte a sok játékot és a gyerekek társaságát. Én attól tartok kicsit, hogy nem fejlődik-e vissza, mivel a többiek nem igazán beszélnek még, ő meg már folyékonyan.

Majd ha látod, hogy jó kezekben van, kicsit megnyugszol.

2011. jan. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugtasd meg azzal a lelked,hogy VAN MUNKÁD!!!Hány anya szeretne elmenni dolgozni,mégsem tud mert nem veszik vissza....vagy csak mert k.rvára nincs munka!!!Nem érdekel,ha lepontoztok.
2011. jan. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam is januárban lesz 2 éves, és az élet úgy hozta, hogy már november elejétől visszatértem dolgozni.

Én is aggódtam, lelkiismeret-furdalásom is volt, aztán az élet igazolta, hogy jól döntöttünk. A fiunk imádja a bölcsit, van, hogy táncolva megy be, nekem is kifejezetten jót tett, hogy felnőttek közt vagyok a napom felében, és munka után több lelkesedésem van játszani vele, mint az egész napos játék után lenne. :)

Már barátai is vannak, szerintem sokkal jobb neki is és nekem is így!

2011. jan. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha egy év múlva vinnéd is ugyanígy éreznél valószínűleg. Engem nagyon megviselt mindkét gyereknél. Nekik is nehéz volt az első néhány nap, és nekem is. Éveket elvett az életemből. 2-4 hét múlva totál megszokták, onnantól éreztem én is már jól magam. Legtöbb esetben megszokják és szertik, az elszakadás pedig szinte minden esetben nehézkes mindkét félnek.
2011. jan. 5. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!